TEST - DRIFT HD GHOST - narciarski nie tylko gadżet | 2013.01.14 |
| Test kamery DRIFT HD GHOST |
|
Z informacji, które można znaleźć w Internecie wynika, że kamera którą testowałem przez ostatnie kilka tygodni łączy w sobie wszystkie najlepsze i najbardziej zaawansowane cechy tego typu sprzętu. Brytyjski produkt DRIFT HD GHOST pojawił się na rynku dopiero w grudniu, lecz szybko "wybił się" na tle konkurencji. Jak gadżet "all-in-one" sprawdził się na śniegu? Zapraszam do lektury testu.
Zanim kamera trafiła w moje ręce szczegółowo zapoznałem się ze specyfikacją. Kamera umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczościach od WVGA do Full HD, rejestrując w tym czasie od 25 do 120 klatek na sekundę (w zależności od wybranej rozdzielczości) w polu widzenia do 170°. Możemy wykonać zdjęcia w rozdzielczości do 11 MP. Wykonamy też zdjęcia poklatkowe z szybkością do 10 klatek na sekundę oraz ciekawe ujęcia w trypie Time Laps . Podobne parametry znajdziemy u konkurencji, ale doszukałem się kilku cech, które moim zdaniem wyróżniają DRIFTa na tle podobnych produktów: solidna, szczelna obudowa (nie trzeba używać dodatkowych osłon), obrotowy wymienny obiektyw, duży 2 calowy wyświetlacz oraz solidna bateria. Moją uwagę zwróciła funkcja Tagging, czyli możliwość nagrywania tego, co "zobaczyła" kamera przed włączeniem nagrywania.
|
Test kamery DRIFT HD GHOST fot. skionline.pl |
|
Już pierwszy kontakt z kamerą, a raczej z opakowaniem, w którym jest dostarczana, sugeruje, że mamy do czynienia z produktem wysokiej klasy. Brytyjczycy poszli w ślady Steva Jobsa i zadbali, by od samego początku użytkownik miał poczucie, że ma do czynienia z produktem najwyższej jakości. W pudełku, oprócz kamery znajdziemy m.in. pilot z paskiem do mocowania na ręce, akumulator, zestaw mocowań, kable, dodatkową tylną klapkę, instrukcję. Jak w przypadku większości dostępnych na rynku kamer, w zestawie nie ma zasilacza. Akumulator ładujemy podłączając kamerę do komputera za pomocą dołączonego kabla USB.
W zestawie nie ma karty pamięci, którą należy nabyć osobno. Kamera współpracuje z kartami Micro SDHC / SD o pojemności do 32 GB, co wystarcza na nagranie wielogodzinnego materiału. Pamiętajcie, aby karta którą zamawiacie miała szybkość zapisu Class 10 (odczyt 20MB/s - 133x). Sugeruję zakup karty Micro SD, od razu z adapterem do formatu SD. Nie wydacie wiele więcej pieniędzy, a kartę wykorzystacie także w innych urządzeniach.
Zawartość opakowania: - kamera DRIFT HD GHOST - dwukierunkowy pilot zdalnego sterowania - uniwersalny klips mocujący - akumulator litowo-jonowy 1700 mAh - mocowanie do powierzchni płaskich - mocowanie do powierzchni obłych (w tym na kask) - mocowanie do gogli - pasek do mocowania pilota na nadgarstku - wymienna tylna klapka - kabel USB - instrukcja obsługi
Test został podzielona na następujące części 1. Wprowadzenie 2. Menu, obsługa, ergonomia 3. Obudowa, mocowanie, odporność 4. Filmowanie i fotografowanie 5. Akcesoria 6. Podsumowanie 7. Specyfikacja
|
Tagi: #kamera sportowa #test #drift #ghost
| powrót
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
|
Testy 23/24
|