Euroregion Tatry - czy współpraca jest możliwa? | 2011.09.08 |
Podczas zorganizowanej 6 września w Zakopanem konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli samorządów i mediów, słowacka firma Tatry mountain resorts a.s. przedstawiła plany związane z rozwojem infrastruktury narciarskiej i turystycznej w Tatrach. Kluczowym, budzącym największe emocje punktem prezentacji była deklarowana przez Słowaków chęć inwestycji w czekające na prywatyzację Polskie Koleje Linowe.
Wspólne Tatry - taka jest kluczowa koncepcja firmy, która chciałaby stworzyć atrakcyjny turystycznie region z infrastrukturą i serwisem turystycznym na europejskim poziomie.
- Dla Europy to są jedne Tatry. Jeśli o nie zadbamy - m.in. ze względu na dogodne położenie oraz zlokalizowane w Krakowie i Popradzie lotniska - staną się celem wycieczek całej wschodniej Europy. Ludzie wcale nie potrzebują 200 km tras w jednym ośrodku; najważniejsza jest jakość świadczonych usług i komfort, czyli przede wszystkim nowoczesna infrastruktura narciarska, brak kolejek do wyciągów, smaczne jedzenie na stoku i możliwość wypożyczenia najnowszych modeli nart - przekonuje Bohus Hlavaty, Prezes Zarządu TMR.
W ramach spółki funkcjonuje 5 najbardziej renomowanych kurortów narciarskich na Słowacji, największy słowacki park wodny - Tatralandia, a także sieć prestiżowych hoteli. Firma jest właścicielem ośrodka w Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokowcu, Szczyrbskim Plesie oraz stacji położonych po północnej i południowej stronie Chopoka.
Dzięki inwestycjom sfinansowanym z budżetu firmy utworzono wiele nowych tras, wybudowano ogrzewaną 6-osobową kanapę oraz nowoczesną kolej linową w Tatrzańskiej Łomnicy, a także 6-osobowe krzesło na Chopoku. W ośrodku narciarskim Jasna już działa nowoczesna 8-osobowa gondola Grand Jet z pomarańczowymi szybami, które wyróżniać będą kolej na tle europejskiej konkurencji. Od sezonu 2012/13 zostaną połączone północne i południowe zbocza Chopoka, dzięki zawieszonej na dwóch linach kolei Funitel, która będzie wyjątkowo bezpieczna i przygotowana do eksploatacji nawet przy silniejszych wiatrach.
Choć głównym celem TMR jest rewitalizacja i budowa nowych ośrodków narciarskich, firma - pragnąc zapewnić gościom tatrzańskich miejscowości komfort zakwaterowania - inwestuje także w hotele. W swoim portfolio ma zlokalizowane nieopodal stacji narciarskich ekskluzywne 4-gwiazdkowe hotele oferujące wysokiej klasy zaplecze wellness. - Podwyższenie jakości usług w Tatrach to nasz priorytet - mówi prezes zarządu. - Dlatego nasze przedsięwzięcia obejmują luksusowe restauracje oraz dodatkowe atrakcje takie jak: aquapark Tatralandia, kawiarnia z tarasem widokowym na Łomnickim Szczycie i klub muzyczny Happy End w Jasnej. W celu rozszerzenia oferty apres ski, spółka planuje wybudowanie deptaka w centrum Tatrzańskiej Łomnicy oraz wielofunkcyjnego centrum w ośrodku Jasna.
W ciągu najbliższych lat TMR planuje zainwestować kapitał w wysokości 90 mln EUR na terenie Słowacji i za granicą, z czego około 35 mln ma być przeznaczone na przedsięwzięcia zagraniczne.
- Mamy doskonałe wyniki; wszystkie poczynione przez naszą spółkę inwestycje przynoszą oczekiwane lub wyższe zyski - zachęca do współpracy Jozef Hodek, dyrektor finansowy firmy.
Podyskutuj o tym na forum
| powrót
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
|
Booking.com
|