skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Krasnal - Skrzat
Szczyrk

W najbliższy weekend ruszają wyciągi w Białce Tatrzańskiej
W najbliższy weekend ruszają wyciągi w Białce Tatrzańskiej
2016.11.17
Takie wiadomości chcielibyśmy serwować każdego dnia - w najbliższa sobotę ruszają pierwsze wyciągi w największym polskim ośrodku narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym i sprawnemu systemowi naśnieżania, w tym roku będzie to możliwe dwa tygodnie wcześniej niż w ubiegłym sezonie.
Nowa kolej i trasa zjazdowa w stacji Henryk-Ski
Nowa kolej i trasa zjazdowa powstaje w centrum Krynicy
2016.11.16
O modernizacji ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena w Krynicy już pisaliśmy. Budowana jest nowa, 6-osobowa kanapa, a także przebudowywana infrastruktura przy dolnej stacji. To jednak nie koniec nowości w naszym największym karpackim uzdrowisku. Praktycznie w centrum miasta powstaje nie tylko nowa kolej krzesełkowa, ale także bardzo atrakcyjna trasa. Odwiedziliśmy oczywiście miejsce nowej inwestycji, by podzielić się wrażeniami (i zdjęciami) z placu budowy.
Budowa nowej kanapy w Słotwiny Arena
Budowa nowej kanapy w Słotwiny Arena
2016.11.16
Niedawno opisywaliśmy Wam postępy na budowie nowych kolei w kilku polskich stajach narciarskich - w Kasinie Wielkiej, Czarnej Górze, Wiśle i Szczyrku. Oczywiście największe zainteresowanie budzi budowa nowoczesnych, 6-osobowych kanap z osłonami przeciwwietrznymi, które powoli stają się symbolem nowoczesnych ośrodków w naszych górach. Nikogo więc chyba nie zdziwi fakt, że musieliśmy także zajrzeć do Krynicy, gdzie powstaje podobny wyciąg - w ośrodku, który od ubiegłego sezonu nosi nazwę Słotwiny Arena.
Co z tym śniegiem? cz. II - sztuczny, ale czy gorszy?
Co z tym śniegiem? cz. II - sztuczny, ale czy gorszy?
2016.11.10
Skąd się bierze sztuczny śnieg? Na to pytanie odpowiedzieć potrafi każdy narciarz. A jak powstaje? Z tym już jest większy kłopot, ale większość i na to pytanie potrafi odpowiedzieć. Z pozoru sprawa wydaje się prosta - woda pod ciśnieniem podawana jest do armatki, tudzież lancy, ta z kolei ją rozpyla w powietrzu, gdzie małe kropelki zamarzają tworząc śnieg. Na pierwszy rzut oka tak jest, ale gdy przyjrzymy się w szczegółach sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Otóż większości ludzi wydaje się, że zamarzanie wody zależy tylko od temperatury - kiedy spada poniżej zera, woda automatycznie zamarza. Nic z tego - nie jest to takie proste.
Sztuczne naśnieżanie - technika
Co z tym śniegiem? cz. III - trochę techniki
2016.11.10
Podstawowym urządzeniem służącym do produkcji sztucznego zaśnieżania jest armatka, popularnie nazywaną (ale dlaczego?) betoniarką. Każdy kto choć raz był na stoku widział takie urządzenia i to zapewne w trakcie pracy. Najważniejszym elementem jej budowy jest potężny tubus, wewnątrz którego osadzony jest wentylator, służący do wytwarzania jak najsilniejszego strumienia powietrza. Im pęd powietrza większy, tym kropelki wody dłużej unoszą się w powietrzu, a tym samym zwiększa się wydajność produkcji sztucznego śniegu. Na obrzeżu tubusa, po przeciwnej stronie niż wentylator znajdują się koncentrycznie rozmieszczone dysze, którymi podawana jest rozdrobniona woda.
Co z tym śniegiem?
Co z tym śniegiem? cz. I - trochę teorii
2016.11.10
Do uprawiania narciarstwa zjazdowego są koniecznie dwa warunki. Po pierwsze trzeba mieć góry. Z tym nie problemów nawet w tak nizinnym kraju jak Polska. Drugim niezbędnym elementem jest śnieg - z tym od pewnego czasu problemy są coraz większe. Nawet tak wysoko i korzystnie położone ośrodki narciarskie jak Kasprowy, Pilsko czy Szrenica, nigdy nie mogą być pewne, czy naturalne opady śniegu zapewnią dogodne warunki do otwierania tras zjazdowych. Ratunkiem jest sztuczne naśnieżanie. Zresztą - nawet wysoko położone stacje alpejskie także inwestują ogromne pieniądze w instalacje sztucznego naśnieżania, by wspomóc naturalne opady i wydłużyć sezon narciarski.
Na polskich stokach robi się biało!
Na polskich stokach robi się biało!
2016.11.10
Niedawno pisaliśmy Wam o warunkach, jakie obecnie panują na austriackich lodowcach. Wygląda na to, że i w polskie góry zawitała zima. Co prawda śniegu nie jest tu jeszcze zbyt wiele, ale ujemne temperatury pozwoliły zaśnieżyć już trochę stoków, a w wielu ośrodkach przygotowania do otwarcia sezonu trwają w najlepsze.
W Zieleńcu rusza pierwszy tej zimy wyciąg!
W Zieleńcu rusza pierwszy tej zimy wyciąg!
2016.11.10
To jest moment, na który czekaliśmy od połowy kwietnia! I choć nie możemy powiedzieć jeszcze o oficjalnym otwarciu sezonu, to w najbliższy weekend ruszy w Zieleńcu pierwszy wyciąg. A ponieważ od kliku dni intensywnie pracują u nas armatki i temperatura utrzymuje się poniżej zera, okazja do pierwszego tej zimy szusowanka będzie naprawdę dobra.
Nowa 4-os. kolej linowa w Wiśle
Nowa 4-os. kolej linowa w Wiśle
2016.11.08
W nadchodzącym sezonie Wisłą, która obecnie jest najchętniej odwiedzaną przez narciarzy miejscowością w Beskidzie Śląskim, wzbogaci się o nową kolej linową. Została ona wybudowana przy czterogwiazdkowy Hotelu Stok w Wiśle. Jak to często bywa w takiej sytuacji - nowa inwestycja to nie tylko sam wyciąg, ale także i rozbudowa naśnieżania, a także nowa trasa i stok dla rozpoczynających przygodę z nartami.
Fabryka śniegu po polsku w Beskid Sport Arenie
Fabryka śniegu po polsku w Beskid Sport Arenie
2016.11.07
Pod koniec października informowaliśmy o uruchomieniu pierwszego wyciągu u naszych południowych sąsiadów - niewielkiego stoku, w ośrodku Moninec w środkowych Czechach. Ta niewielka stacja narciarska wyprzedziła wszystkie renomowane ośrodki położone w górach i ruszyła jako pierwsza w Czechach. Było to możliwe dzięki zastosowaniu urządzenia SnowFactory, które pozwala na naśnieżanie stoków nawet przy dodatniej temperaturze. Nie minęło kilka dni, jak możemy z przyjemnością poinformować, że i u nas mamy już urządzenie tego typu. Na dodatek - produkcji polskiej firmy!
Nowa kolej, naśnieżanie i oświetlenie tras - wielkie zmiany w Czarnej Górze
Nowa kolej, naśnieżanie - wielkie zmiany w Czarnej Górze
2016.10.28
Czarna Góra to jeden z największych i najlepszych polskich ośrodków narciarskich, mogący się pochwalić znakomitymi trasami, które są w stanie zadowolić każdego narciarza. W tym rok, po wielu latach wyczekiwania ruszyła w końcu modernizacja stacji, która odmieni oblicze ośrodka. Informowaliśmy już o tym naszych czytelników, prezentując materiał nadesłany nam przez gospodarzy stacji. Przyszła w końcu kolej by zobaczyć zmiany w Czarnej Górze na własne oczy - przedstawiamy więc krótkie sprawozdanie z naszej wizyty na placu budowy nowej inwestycji.
Kasprowy Wierch fot. Paweł Muszyn
Kolej na Kasprowy Wierch gotowa na sezon
2016.10.28
Dziś ostatni dzień okresowego przeglądu kolei na Kasprowy Wierch przed zbliżającą się zimą. Na szczyt turyści będą mogli wjeżdżać już w sobotę, od godziny 8.00 rano. Start sezonu dla narciarzy jak co roku zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych.
poprzednie517 - 528 z 1528następne
Booking.com