skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Bananowy
Szczyrk

Otwarcie sezonu narciarskiego 16/17 w Białym Jarze
Otwarcie sezonu narciarskiego 16/17 w Białym Jarze
2016.11.30
Na ten moment od kilku miesięcy czekali wszyscy miłośnicy sportów zimowych. Już 2 grudnia w Karpaczu zostanie oficjalnie otwarty sezon narciarski 2016 / 2017.
Wraz z końcem listopada do Karpacza ponownie zawitała zima. Od niedzieli 27 listopada w Białym Jarze trwają intensywne prace związane z dośnieżaniem stoków przy użyciu armatek - wszystko dzięki występującym przymrozkom.
Nowa 4-os. kolej linowa firmy Leitner w Szczyrku
Tak będzie wyglądać nowa kolej na Skrzyczne w Szczyrku
2016.11.30
Sprawy związane z modernizacją infrastruktury narciarskiej w Szczyrku, mające przywrócić dawny blask temu górskiemu kurortowi, nabierają tempa. Niedawno informowaliśmy naszych czytelników o rozstrzygnięciu przetargu na budowę nowej kolei linowej na Skrzycznem. Dzisiaj, po spotkaniu z przedstawicielami Centralnego Ośrodka Sportu, a także z przyszłym wykonawcą inwestycji, możemy przekazać nieco więcej szczegółów i pokazać pierwsze wizualizacje nowej kolei.
Snow Factory już jest w Białym Jarze
Snow Factory już jest w Białym Jarze
2016.11.25
Od wtorku 22 listopada na stoku w Białym Jarze w Karpaczu pracuje Snow Factory (fabryka śniegu) - innowacyjne urządzenie do naśnieżania stoków, które może pracować w dodatnich temperaturach, nawet tych sięgających do +30°C.
Karnet 365 dni - ruszyła przedsprzedaż wyjątkowego skipassu
Karnet 365 dni - ruszyła przedsprzedaż wyjątkowego skipassu
2016.11.25
Narciarze z Małopolski, Śląska (i nie tylko) powinni pomyśleć nad dobrym przygotowaniem się do sezonu, który zbliża się wielkimi krokami. Warto wcześniej pomyśleć o karnecie całorocznym, dzięki któremu można zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Podobnie jak i w ubiegłym sezonie, wyjątkowo dobrą, wspólną ofertę przygotowały stacje Czarny Groń, KasinaSki i Słotwiny Arena. Ruszyła przedsprzedaż wyjątkowego karnetu - Karnetu 365 dni.
Nowości na polskich stokach w sezonie 2016-17 - raport skionline.pl
Nowości na polskich stokach w sezonie 2016-17 - raport skionline.pl
2016.11.23
Powoli kończy się listopad, a niektóre krajowe stacje narciarskie rozpoczęły już sezon zimowy. Nadeszła więc pora, by przedstawić naszym czytelnikom nasz raport, dotyczący nowości na polskich stokach, z jakimi już wkrótce spotkają się narciarze. W porównaniu do ubiegłego roku - jest nieco mniej, ale jakościowo wygląda to nieźle - w tym roku powstanie w polskich górach sześć nowych kolei krzesełkowych, z tego cztery - to nowoczesne 6-osobowe kanapy. Nie mając na celu żadnej prowokacji - nadchodzący sezon możemy skwitować najkrócej hasłem: "dobra zmiana na polskich stokach"!
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski - będzie nowocześnie i ładnie
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski - będzie nowocześnie i ładnie
2016.11.22
W ostatnim czasie ukazało się wiele tekstów zapowiadających prace przy modernizacji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Zdecydowana większość z nich koncentruje się na techniczno-narciarskich zagadnieniach - ilości i rodzajach nowych wyciągów, parametrach tras. Często zapominamy, że przy okazji ich budowy powstanie również piękna, nowoczesna architektura, której w naszych górach tak brakuje. Dlatego dzięki uprzejmości portalu www.sztuka-architektury.pl z przyjemnością przedstawiamy tekst, kładący nacisk na tę właśnie stronę inwestycji.
W najbliższy weekend ruszają wyciągi w Białce Tatrzańskiej
W najbliższy weekend ruszają wyciągi w Białce Tatrzańskiej
2016.11.17
Takie wiadomości chcielibyśmy serwować każdego dnia - w najbliższa sobotę ruszają pierwsze wyciągi w największym polskim ośrodku narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym i sprawnemu systemowi naśnieżania, w tym roku będzie to możliwe dwa tygodnie wcześniej niż w ubiegłym sezonie.
Nowa kolej i trasa zjazdowa w stacji Henryk-Ski
Nowa kolej i trasa zjazdowa powstaje w centrum Krynicy
2016.11.16
O modernizacji ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena w Krynicy już pisaliśmy. Budowana jest nowa, 6-osobowa kanapa, a także przebudowywana infrastruktura przy dolnej stacji. To jednak nie koniec nowości w naszym największym karpackim uzdrowisku. Praktycznie w centrum miasta powstaje nie tylko nowa kolej krzesełkowa, ale także bardzo atrakcyjna trasa. Odwiedziliśmy oczywiście miejsce nowej inwestycji, by podzielić się wrażeniami (i zdjęciami) z placu budowy.
Budowa nowej kanapy w Słotwiny Arena
Budowa nowej kanapy w Słotwiny Arena
2016.11.16
Niedawno opisywaliśmy Wam postępy na budowie nowych kolei w kilku polskich stajach narciarskich - w Kasinie Wielkiej, Czarnej Górze, Wiśle i Szczyrku. Oczywiście największe zainteresowanie budzi budowa nowoczesnych, 6-osobowych kanap z osłonami przeciwwietrznymi, które powoli stają się symbolem nowoczesnych ośrodków w naszych górach. Nikogo więc chyba nie zdziwi fakt, że musieliśmy także zajrzeć do Krynicy, gdzie powstaje podobny wyciąg - w ośrodku, który od ubiegłego sezonu nosi nazwę Słotwiny Arena.
Co z tym śniegiem? cz. II - sztuczny, ale czy gorszy?
Co z tym śniegiem? cz. II - sztuczny, ale czy gorszy?
2016.11.10
Skąd się bierze sztuczny śnieg? Na to pytanie odpowiedzieć potrafi każdy narciarz. A jak powstaje? Z tym już jest większy kłopot, ale większość i na to pytanie potrafi odpowiedzieć. Z pozoru sprawa wydaje się prosta - woda pod ciśnieniem podawana jest do armatki, tudzież lancy, ta z kolei ją rozpyla w powietrzu, gdzie małe kropelki zamarzają tworząc śnieg. Na pierwszy rzut oka tak jest, ale gdy przyjrzymy się w szczegółach sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Otóż większości ludzi wydaje się, że zamarzanie wody zależy tylko od temperatury - kiedy spada poniżej zera, woda automatycznie zamarza. Nic z tego - nie jest to takie proste.
Sztuczne naśnieżanie - technika
Co z tym śniegiem? cz. III - trochę techniki
2016.11.10
Podstawowym urządzeniem służącym do produkcji sztucznego zaśnieżania jest armatka, popularnie nazywaną (ale dlaczego?) betoniarką. Każdy kto choć raz był na stoku widział takie urządzenia i to zapewne w trakcie pracy. Najważniejszym elementem jej budowy jest potężny tubus, wewnątrz którego osadzony jest wentylator, służący do wytwarzania jak najsilniejszego strumienia powietrza. Im pęd powietrza większy, tym kropelki wody dłużej unoszą się w powietrzu, a tym samym zwiększa się wydajność produkcji sztucznego śniegu. Na obrzeżu tubusa, po przeciwnej stronie niż wentylator znajdują się koncentrycznie rozmieszczone dysze, którymi podawana jest rozdrobniona woda.
Co z tym śniegiem?
Co z tym śniegiem? cz. I - trochę teorii
2016.11.10
Do uprawiania narciarstwa zjazdowego są koniecznie dwa warunki. Po pierwsze trzeba mieć góry. Z tym nie problemów nawet w tak nizinnym kraju jak Polska. Drugim niezbędnym elementem jest śnieg - z tym od pewnego czasu problemy są coraz większe. Nawet tak wysoko i korzystnie położone ośrodki narciarskie jak Kasprowy, Pilsko czy Szrenica, nigdy nie mogą być pewne, czy naturalne opady śniegu zapewnią dogodne warunki do otwierania tras zjazdowych. Ratunkiem jest sztuczne naśnieżanie. Zresztą - nawet wysoko położone stacje alpejskie także inwestują ogromne pieniądze w instalacje sztucznego naśnieżania, by wspomóc naturalne opady i wydłużyć sezon narciarski.
poprzednie517 - 528 z 1534następne
Booking.com