Polisa dla narciarzy - jak ubezpieczyć się na zimowy wyjazd? | 2020.10.29 |
| Polisa dla narciarzy - jak ubezpieczyć się na zimowy wyjazd? |
|
Lubisz poszaleć na stoku? W takim razie wiesz, że nietrudno przy tym o wypadek, którego konsekwencje mogą być poważne. Kupując ubezpieczenie dla narciarzy, zapewnisz sobie finansową ochronę, ale nie tylko. Sprawdź, jakie korzyści płyną z posiadania polisy i kiedy będziesz jej koniecznie potrzebować.
Ubezpieczenie narciarskie, czyli coś dla aktywnych turystów Ubezpieczanie się na wyjazd staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród polskich turystów. Rosnąca świadomość zalet ochrony ubezpieczeniowej nie przekłada się jednak zawsze na wiedzę dotyczącą poszczególnych polis. A to wcale nie tak, że istnieje tylko jedno ubezpieczenie turystyczne (mubi.pl/ubezpieczenie-turystyczne) dla wszystkich podróżujących.
Wręcz przeciwnie, bo w zależności od rodzaju wyjazdu i planowanej aktywności, można dowolnie kształtować polisę, dopasowując ją do naszych oczekiwań. Wszak innego rodzaju ochrony będą potrzebować turyści, którzy spędzają urlop, wypoczywając na plaży, a zupełnie innego osoby, dla których każda chwila jest dobra na aktywność fizyczną. Całkiem osobną kategorię stanowią z kolei miłośnicy sportów zimowych.
Z myślą o nich powstało ubezpieczenie narciarskie, a więc szczególny rodzaj polisy turystycznej przeznaczony jednak wbrew swojej nazwie nie tylko dla narciarzy, ale także snowboardzistów i amatorów mniej popularnych zimowych dyscyplin. Wszyscy oni są bowiem narażeni na wypadki na stoku, z których skutkami - zwłaszcza finansowymi - często trudno poradzić sobie w pojedynkę.
W czym pomoże Ci ubezpieczenie dla narciarzy? Podstawowymi elementami polisy dla narciarzy są: - ubezpieczenie kosztów leczenia, - ubezpieczenie akcji ratowniczej, - ubezpieczenie NNW.
Wszystkie one przydadzą się w razie wypadku na stoku. Pierwsze dwa pokryją wydatki związane ze zorganizowaniem pomocy bezpośrednio po zdarzeniu oraz późniejszą opieką medyczną. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zapewni z kolei odszkodowanie w wysokości proporcjonalnej do stopnia doznanego uszczerbku na zdrowiu, które ułatwi życie w okresie powrotu do formy.
Ale czy ubezpieczenie dla narciarzy przyda się tylko wtedy, gdy ucierpisz na stoku? Nie! W zależności od tego, jakie dodatki do polisy wybierzesz i jaki będzie zakres ochrony, ubezpieczyciel może Ci pomóc w różnego rodzaju sytuacjach. Jakich?
- Spowodowanie wypadku na stoku Jeżdżąc na nartach możesz odnieść kontuzje, ale również spowodować ją u kogoś innego. Osoba, na którą przypadkowo wpadniesz, może z kolei zażądać od Ciebie odszkodowania. Jego koszty pokryje ubezpieczyciel, o ile wykupisz OC sportowe.
- Kradzież sprzętu Kupiłeś zupełnie nowe narty, kijki, buty i kombinezon, ale nie zdążyłeś się nimi nacieszyć, bo padłeś ofiarą kradzieży? Odszkodowanie z ubezpieczenia bagażu i sprzętu sportowego przynajmniej w części zrekompensuje Ci straty.
- Przymusowe odwołanie wyjazdu Od dawna planowałeś urlop, ale tuż przed wyjazdem powaliła Cię choroba i musisz wszystko odwołać. Czy to oznacza stratę pieniędzy zainwestowanych np. w hotel czy karnet na wyciąg? Niekoniecznie, jeśli wykupiłeś ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.
- Wypadek po alkoholu Po dniu pełnym sportowych wrażeń wybrałeś się na grzane piwo. Pech chciał, że wracając do hotelu poślizgnąłeś się i złamałeś rękę. Czy stracisz odszkodowanie, jeśli ubezpieczyciel odkryje, że do wypadku doszło po alkoholu? Nie, jeśli uzupełnisz polisę o klauzulę alkoholową, która rozszerzy odpowiedzialność firmy ubezpieczeniowej.
Ubezpieczenie narciarskie w Polsce i za granicą Ubezpieczenie narciarskie przydaje się oczywiście zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych, ale trzeba pamiętać, że w każdym przypadku działa jednak nieco inaczej.
W Polsce poszkodowany nie musi ponosić ani kosztów leczenia, ani akcji ratowniczej, więc polisa skupia się na NNW i innych elementach. Zupełnie inaczej jest za granicą, gdzie sama pomoc ratowników górskich może Cię kosztować tysiące euro, a hospitalizacja będzie niewiele tańsza. Polisa o odpowiednim zakresie i wysokiej sumie ubezpieczenia to zatem jedyne wyjście, by nie wrócić z zagranicznego urlopu z potężnymi długami.
Wybierając się na narty np. do Czech, na Słowację czy w kraje alpejskie, powinniśmy pamiętać o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dostępna bezpłatnie w oddziałach NFZ, daje nam prawo skorzystania z publicznej opieki zdrowia w państwie, w którym się znajdujemy, ale tylko w podstawowym zakresie. EKUZ nie pokryje zatem kosztów akcji ratowniczej, transportu medycznego czy prywatnych wizyt lekarskich, które trzeba będzie ponieść z własnej kieszeni - mówi Mateusz Piesowicz z porównywarki ubezpieczeń Mubi.
Gdzie szukać ubezpieczenia dla narciarzy? Zdecydowałeś się na zakup polisy przed wyjazdem na zimowy urlop? Ubezpieczenie na narty znajdziesz na mubi.pl, gdzie szybko i łatwo porównasz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Jak to działa? Bardzo prosto. Wystarczy wypełnić formularz, w którym podasz cel i długość podróży, a także informacje o ubezpieczonych i planowanych podczas wyjazdu aktywnościach. Resztę zrobi kalkulator ubezpieczeń online, który uwzględniając wprowadzone dane, przedstawi listę przygotowanych specjalnie dla Ciebie ofert.
Po ich przejrzeniu i wybraniu tej, która najbardziej Ci odpowiada, zostanie już tylko zakup ubezpieczenia. Nie musisz się w tym celu ruszać sprzed komputera. Zapłać za polisę online, a już po chwili wszystkie dokumenty wylądują na Twojej skrzynce mailowej. Tak przygotowany możesz ruszać na stok!
|
Tagi: #ośrodki narciarskie #polisa narciarska #zima #bezpieczne narty #ubezpieczenie narciarskie
| powrót
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
|
Booking.com
|