Kredyt na motor, samochód lub... rower | 2020.06.04 |
| Kredyt na motor, samochód lub... rower |
|
Na co dzień poruszasz się motorem, samochodem albo rowerem? Niezależnie od tego, który z tych trzech środków lokomocji wybierasz, jego zakup wiąż się z niemałym wydatkiem. Czy możesz go pokryć z pieniędzy zaciągniętych w ramach kredytu? Jeśli tak, to na jakich warunkach? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu.
Mobilność, czyli możliwość przemieszczania się w przestrzeni to podstawowa potrzeba współczesnego człowieka. W zależności od tego, jak daleki dystans masz do pokonania do pracy, szkoły, na uczelnię, na trening czy gdziekolwiek indziej, gdzie często bywasz, wybierasz - jeśli nie komunikację publiczną - to własny samochód, motocykl lub rower. Jednak kupno dobrego auta, solidnego motocyklu czy wysokiej jakości roweru to stosunkowo duży wydatek. Jeżeli nie dysponujesz sporą ilością gotówki lub nie chcesz się jej pozbywać, możesz rozważyć zaciągnięcie kredytu.
Kredyt na samochód Kredyt samochodowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Choć jest oferowany przez wiele placówek, to nie w każdej można go zaciągnąć. Ma on charakter celowy, tzn. można go przeznaczyć wyłącznie na zakup auta. Otrzymane pieniądze trzeba spożytkować na nabycie pojazdu - nie ma dowolności w ich wydatkowaniu. Jeśli chodzi o koszty kredytu samochodowego, składają się na nie przede wszystkim prowizja, ubezpieczenie i odsetki wynikające z oprocentowania. Uwaga! Chodzi o ubezpieczenie produktu bankowego, a nie polisę OC dla auta, której zakupu nie można sfinansować pieniędzmi otrzymanymi w ramach kredytu.
Dobierając kredyt samochodowy, zwróć uwagę przede wszystkim na RRSO. Wskaźnik ten w ujęciu procentowym przedstawia koszty danego produktu. Na jak wysoki kredyt możesz liczyć? To zależy od Twojej zdolności kredytowej - im większa ona jest, tym o większą kwotę możesz się starać. Więcej informacji o tym, jak poprawić swoją zdolność kredytową, znajdziesz pod adresem finanse.rankomat.pl/poradniki/13-sposobow-zdolnosc-kredytowa.
Pamiętaj, że jako osoba, która zakupiła auto w ramach kredytu samochodowego, w praktyce nie jesteś jego właścicielem - do czasu spłaty formalnie należy on do banku. To oznacza, że jeśli zaprzestaniesz spłacać kolejne raty, instytucja finansowa będzie miała prawo do przejęcia pojazdu, a wszystkie Twoje dotychczasowe wpłaty przepadną.
Decydując się na zaciągnięcie kredytu samochodowego, masz do wyboru kilka jego rodzajów, a mianowicie: • standardowy, • jednoratowy, • balonowy.
Kredyt standardowy polega na spłacaniu równych rat przez określony czas. Z kolei w ramach kredytu jednoratowego na początku spłacasz co najmniej 50% wartości pojazdu, po czym po upływie ustalonego czasu - np. po dwóch albo trzech latach - pozostałą część zobowiązania. Kredyt balonowy obejmuje natomiast wpłatę początkową, a także spłacane co miesiąc raty oraz kwotę wykupu. Każdy z wymienionych rodzajów kredytu samochodowego ma swoje zalety i wady, dlatego wybór jednego z nich powinien być dobrze przemyślany.
Kredyt na motocykl Jeśli interesuje Cię zakup motocykla, również możesz sfinansować go ze środków pozyskanych z kredytu. Niektóre banki oferują też specjalne kredyty motocyklowe, jednak poza nazwą nie różnią się one od kredytów samochodowych i są udzielane na identycznych zasadach.
Kredyt na rower Zakup wysokiej jakości roweru wiąże się z wydatkiem co najmniej kilku tysięcy złotych. Potrzebnych w tym celu środków nie pozyskasz jednak z kredytu samochodowego - jedynym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy lub pożyczka. Wiele interesujących ofert znajdziesz pod adresem finanse.rankomat.pl
|
Tagi: #ośrodki narciarskie #aktywne lato #wypoczynek #kredyt #rower
| powrót
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
|
Booking.com
|