Siedem grzechów Rossignola | 2008.02.29 |
Seven Artistic Sins to niezwykle ciekawy i prawdziwie nowatorski projekt Rossignola, który do współpracy zaprosił młodych, zdolnych artystów. W efekcie powstało siedem niepowtarzalnych, autorskich kolekcji nart freestyle’owych dla których wspólnym mianownikiem jest idea całego przedsięwzięcia i producenckie logo.
Nazwa projektu - Seven Artistic Sins - nie jest przypadkowa. Nie jest, bo właśnie siedem grzechów głównych miało być źródłem inspiracji dla artystów w stworzeniu grafiki mającej następnie ozdobić kolekcje twin tipów Rossignola. Sprzęt narciarski nie sprowadza się tutaj już tylko do parametrów technicznych i użytej grafiki. Staje się w istocie sztuką użytkową. W projekcie udział wzięli Andy Howell, Mr Jago, Andrew Pommier, Squindo, Will Barras, Caia Koopman i Steve Caballero. Niektórzy spośród artystów (Steve Caballero, Andy Howell) to dawne skate’owe legendy.
Założenie premierowej edycji Seven Artistic Sins (SAS) jest proste: siedem autorskich kolekcji twin tipów, zaprojektowanych przez siedmiu artystów według siedmiu różnych inspiracji. Owoce tego niezwykle interesującego projektu o światowym zasięgu prezentowane będą na wystawach, w Internecie i w różnorodnych publikacjach. Przeszło dwa lata przygotowań poprzedziło uruchomienie projektu SAS. Twórcy planują dalszy rozwój tej inicjatywy w przyszłości. Głównym celem jest popularyzacja i wspieranie kultury tworzonej przez środowiska ludzi zafascynowanych snowboardingiem, surfingiem czy skateboardingiem oraz działalności artystów będących jej wyrazicielami.
|
Migawki z wystawy projektu SAS, fot. SAS |
|
Początkiem stycznia w Seattle odbyła się wystawa limitowanej kolekcji Rossignola - Seven Artistic Sins. W oryginalnej aranżacji zaprezentowano wszystkie niezwykłe modele twin tipów. Narty zostały potraktowane jak elementy swego rodzaju obrazów - zawieszone na ścianach galerii w dekoracyjnych ramach. Przez cały wieczór wernisażu Andy Howell pracował przy olbrzymim płótnie, tworząc "na gorąco" kolejny swój obraz. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem; w wernisażu - oprócz Andy Howella - wzięli udział również Steve Caballero i Squindo.
Każda z siedmiu kolekcji pod względem graficznym jest subiektywną interpretacją artysty jednego z siedmiu grzechów głównych. Uczestnicy projektu, zafascynowani kulturą board, od lat zajmują się m.in. tworzeniem grafiki do sprzętu snowboardowego, desek surfingowych i deskorolek, a także projektowaniem okładek albumów płytowych.
|
Twin tipy Rossignol SAS S4 wg projektu Squindo (grzech czwarty - gniew), fot. SAS |
|
Oto jak komentuje całe przedsięwzięcie Jason Newell, dyrektor działu Sports Marketing & Promotions w firmie Rossignol: - Naszym zamierzeniem było stworzyć dla tych artystów odpowiednią arenę, to oni bowiem na przestrzeni ostatniej dekady tworzyli wizualną stronę kultury określanej jako board culture (snowboardziści, deskarze, surferzy), a ich działania zbyt długo pozostawały w cieniu. Przyszedł czas, by tych zdolnych ludzi postawić w końcu w błysku fleszy i docenić indywidualny styl każdego z nich i wielką kreatywność. To dzięki ich pracy i pomysłom ludzie zaczynają odczuwać emocjonalny stosunek do sprzętu, który staje się jeszcze jednym sposobem na wyrażenie osobowości.
Projekt Seven Artistic Sins to dla Rossignola z pewnością początek nowego okresu. Firma występuje w roli prekursora trendów jeśli chodzi o projektowanie grafiki - projekt SAS wprowadza do segmentu nart freestyle’owych te wszystkie elementy graficzne, które do tej pory były wyróżnikiem sprzętu dla snowboardzistów, deskarzy czy surferów.
Twin tipy Rossignola nie trafiły na razie do sklepów. Na stronie internetowej www.evogear.com prowadzona jest limitowana przedsprzedaż kilku modeli z kolekcji.
skionline.pl Więcej: Seven Artistic Sins
| powrót
Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
|
Sprzęt narciarski 24/25
Porady
|