skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zakopane: smutny finał konkursu

2007.01.20
Sobotni konkurs na Wielkiej Krokwi rozpoczął się przy sprzyjającej pogodzie. Wiatr był na tyle słaby, że organizatorzy nie mieli obaw, by podjąć decyzję o rozpoczęciu zawodów. Jednak w miarę upływu czasu, warunki pogarszały się, a zawodnicy mieli nierówne szanse. Niespodziewanym zwycięzcą Pucharu Świata w Zakopanem został Rok Urbanc, który oddał skok na odległość 136 m, wykorzystując doskonałe warunki wietrzne panujące na skoczni.
Na drugim miejscu uplasował się Roar Ljoekelsoey (133,5 m), czym potwierdził, że wraca do formy po niezbyt udanym początku sezonu. Trzeci był Fin Matti Hautamaeki (131,5 m). Adam Małysz oddając skok na odległość 129,5 m i zajął 5 lokatę, zdobywając tym samym kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Słoweniec Roc Urbanc fot. skonline.pl

Do pierwszej pięćdziesiątki sobotniego konkursu oprócz Adama Małysza zakwalifikowało się jeszcze czterech polskich zawodników: Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Wojciech Skupień oraz Stefan Hula. Jednak żaden z nich nie dostał się do serii finałowej.

Adam Małysz fot. skonline.pl
Kliknij, aby powiększyć.

Pierwszą serię sobotniego konkursu na Wielkiej Krokwi, udało się przeprowadzić organizatorom bez większych problemów. Jednak druga seria okazała się walką z nieprzychylnym wiatrem. Po krótkiej przerwie wznowiono zawody, lecz nie na długo. Gwałtowne podmuchy wiatru, uniemożliwiły dalsze kontynuowanie konkursu, dlatego też jury zdecydowało o przerwaniu serii finałowej. Wyniki pierwszej serii zostały uznane za ostateczne.

Jak zwykle w Zakopanem panowała wspaniała atmosfera, niestety doskonała zabawa pod skocznią zakończyła się po skoku oddanym przez Jana Mazocha. Czeski zawodnik po wyjściu z progu stracił równowagę i spadł z dużej wysokości. Upadek wyglądał naprawdę dramatycznie; publiczność ucichła, by po chwili oklaskami podziękować Czechowi za występ. Według ostatnich komunikatów, czeski zawodnik wciąż poddawany jest kolejnym badaniom w zakopiańskim szpitalu.