Adelboden wraz z sąsiednim Lenk zalicza się do największych terenów narciarskich w Alpach Berneńskich. Nic więc dziwnego, że ściągają tu narciarze ze sportowym zacięciem. Możliwości wyboru są naprawdę szerokie; wyciągi kursują na Fleckli (1 862 m n.p.m.), na Engstligenalp (1 964 m n.p.m.), na Tschentenegg (1 938 m n.p.m.) i na Höchsthorn (1 903 m n.p.m.).
Rekreacyjną jazdę można uprawiać na Silleren, gdzie wjeżdża kolejka gondolowa, będąca swego rodzaju bramą na teren narciarski Adelboden-Lenk. Silleren upodobali sobie spokojni narciarze. Łatwe trasy prowadzą stąd do Hahnenmoos, połączonego z huśtawką narciarską Lenk (różnica poziomów 900 m). Z Silleren można wrócić do Adelboden zjazdem pozatrasowym. Można też wyjechać gondolkami na Schwandfeldspitz, a potem przesiąść się na stacji pośredniej kolejki Silleren. Innym wariantem jest wjazd na Kuonisbergli, a stamtąd zjazd do wspomnianej stacji pośredniej.
Adelboden i sąsiednie Lenk, choć z pozoru wyglądają jak zwykłe berneńskie wioski, to jednak już dawno zdążyły zamienić się w ośrodki narciarskie o wysokim standardzie. Dotyczy to w szczególności Adelboden, które nie bez powodu znajduje się na mapie zawodów alpejskiego Pucharu Świata.
Oferta, jaką region ma do zaproponowania narciarzom biegowym obejmuje przeszło 50 km tras, w większości o średnim stopniu trudności. Znajdują się tu trasy przygotowywane do kroku łyżwowego, a także trasy do biegania z psem.
Oprócz wspaniałych możliwości uprawiania narciarstwa Adelboden dysponuje szerokim wachlarzem innych atrakcji. Można uprawiać tu łyżwiarstwo, wspinaczkę lodową, wędrówki na rakietach śnieżnych. W Adelboden działa centrum rekreacji Aqua Vitalis z termami, saunami i basenami do hydromasażu. Tutejsza szkółka alpinistyczna oferuje wycieczki w góry na rakietach śnieżnych z noclegiem w igloo, które budują sami uczestnicy wyprawy.
|