Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, sstar napisał:

Nie wiem nie jeździłem, na Kasprowym, na Łomnicy jest jeszcze mulda, francuska, jeździłem, a ponadto żleby... nie sprawdzałem. Natomiast wierzę na słowo. Choć mnie zniechęcała zawsze logistyka. Czas ograniczony zwykle miałem. Pewności żadnej. Więc wybierałem inne miejscówki, a po naszej stronie skitury.

Kocioł na Łomnicy jest trudniejszy. Natomiast trasą z Goryczkowej jest ciekawa, długa. Gąsienicowa to takie Łomnickie Siodło, ale łagodniejsze. Francuska Mulda to ekstremum, choć ja tam z moim wówczas osmiolatkiem jeździłem.

Niemniej od czasu modernizacji Łomnicy to taka dodatkowa góra (Siodło), natomiast wcześniej to był główny stok i wyciąg ośrodka. Stało się tam i po 20 minut na wjazd.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wyjazd na Kasprowy był dość nie pewny, prognozy nie były za ciekawe, ale okazał się strzałem w dziesiątkę i wyjazdem sezonu. W Kuźnicach zameldowałem się dość późno bo chwilę przed dziesiątą, na miejscu szybka decyzja o pójściu z buta do Goryczkowej. 1,5 godziny i jestem, pogoda taka sobie ale ludzi bardzo mało. Po 2 zjeździe przewiewa chmury i robi się totalna lampa, dawno nie miałem takiej pogody na stoku a tym bardziej w Tatrach. W nocy spadło około 5 cm śniegu i zrobiły się bardzo fajne warunki poza trasami (oczywiście nie sprawdzałem bo to nielegalne 🤫) Na trasach warunki też bardzo dobre, stoki trzymały do samego końca. Nartostradą zjechałem prawie do samych Kuźnic, ale śniegu było bardzo mało i jutro może być jakiś kilometr z buta.

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

k4.jpg

k5.jpg

k6.jpg

k7.jpg

k8.jpg

  • Like 15
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie no, historycznie nasza kolebka narciarstwa, ja to rozumiem i uważam, że każdy narciarz powinien zjechać z Kasprowego. Ale poziom trudności i niepewności razem z ceną jest tam zniechęcający. Pamiętajmy też, że tam jest morze turystów, a nie tylko narciarzy.

Jeżdżąc na KW na nartach tych turystów w ogóle nie odczuwasz. Zjeżdżasz 20 metrów w dół i z reguły jesteś zupełnie sam. :) 

Co do wymiany krzesła na Goryczkowej, no przydałoby się. Wyprzęgana 3 lub 4ka, bez osłon (bo osłony to większa podatność na wiatr) i można by trochę więcej tych kilometrów tam natłuc. Moim zdaniem nic więcej na świętej górze nie potrzeba.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

"W zakopiańskich Kuźnicach dobiega końca budowa centrum przesiadkowego. Władze miasta mówią o jednej z najważniejszych inwestycji w ciągu ostatnich lat, ale końcowy efekt budowli budzi kontrowersje wśród mieszkańców i turystów. W rejonie dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch wyrosła bowiem wielka betonowa konstrukcja."

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-budowla-w-zakopanem-w-ogniu-krytyki-betonowa-patelnia-na-tle,nId,7570182

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pawelb91 napisał:

"W zakopiańskich Kuźnicach dobiega końca budowa centrum przesiadkowego. Władze miasta mówią o jednej z najważniejszych inwestycji w ciągu ostatnich lat, ale końcowy efekt budowli budzi kontrowersje wśród mieszkańców i turystów. W rejonie dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch wyrosła bowiem wielka betonowa konstrukcja."

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-budowla-w-zakopanem-w-ogniu-krytyki-betonowa-patelnia-na-tle,nId,7570182

Postawią tam Lidla i wszystko sie będzie zgadzało..

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz w Neapolu byłem jakieś 11 lat temu. Mieli bardzo duże problemy ze śmieciami (jak prawie zawsze). Na szczęście nie pracowałem przy śmieciach (a nawetw ogóle nie pracowałem tam), olbrzymie góry śmieci walały się co kilka kilometrów. Przy drodze z Neapolu do Pompei stał piękny luksusowy 5 gwiazdkowy hotel a obok wielka hałda śmieci, smród był ogromny, nie wiem jak sobie z tym fetorem radzili. Co do budowli w Zakopanem to jeszcze chyba nieskończona, ja tam nic złego nie widzę (ale co ja się tam znam...) Kilka razy tam spałem i według mnie przed remontem było gorzej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marionen napisał:

Ostatni raz w Neapolu byłem jakieś 11 lat temu. Mieli bardzo duże problemy ze śmieciami (jak prawie zawsze). Na szczęście nie pracowałem przy śmieciach (a nawetw ogóle nie pracowałem tam), olbrzymie góry śmieci walały się co kilka kilometrów. Przy drodze z Neapolu do Pompei stał piękny luksusowy 5 gwiazdkowy hotel a obok wielka hałda śmieci, smród był ogromny, nie wiem jak sobie z tym fetorem radzili. Co do budowli w Zakopanem to jeszcze chyba nieskończona, ja tam nic złego nie widzę (ale co ja się tam znam...) Kilka razy tam spałem i według mnie przed remontem było gorzej. 

podobne wrażenie co do Kuźnic kiedyś punkt startowy ostatnio narciarsko Brzeziny
My wjechaliśmy kiedyś jadąc w ulewie z Rzymu wtedy śmieci pływały po mieście…

świetna tania pizza i napis my też mamy broń, teraz wróciłem z calabrii pięknie ale biednie nie pracowałem bynajmniej dla Ndrànghety

IMG_1270.jpeg

IMG_1273.jpeg

IMG_1267.jpeg

IMG_1266.jpeg

IMG_1261.jpeg

IMG_1253.jpeg

IMG_1252.jpeg

IMG_1224.jpeg

IMG_1225.jpeg

IMG_1223.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2024 o 07:39, sstar napisał:

podobne wrażenie co do Kuźnic kiedyś punkt startowy ostatnio narciarsko Brzeziny
My wjechaliśmy kiedyś jadąc w ulewie z Rzymu wtedy śmieci pływały po mieście…

świetna tania pizza i napis my też mamy broń, teraz wróciłem z calabrii pięknie ale biednie nie pracowałem bynajmniej dla Ndrànghety

IMG_1270.jpeg

IMG_1273.jpeg

IMG_1267.jpeg

IMG_1266.jpeg

IMG_1261.jpeg

IMG_1253.jpeg

IMG_1252.jpeg

IMG_1224.jpeg

IMG_1225.jpeg

IMG_1223.jpeg

Bliżej Kasprowego z dala od problemów…

IMG_1590.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...