Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koszykarze i Siatkarze :)


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

fanatastyczna postawa jednych jak i drugich. Dzisiaj dwa znakomite mecze i obydwa wygrane:). Fajnie będzie ( a wszystko wskazuje na to ) jak obydwie drużyny wejdą w strefę medalową .

A tak swoją drogą , jakże to inne emocje od tych które fundują nam chłopcy Benhakera:o:eek::confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - piękna sprawa, tyle, że koszykarze od strefy medalowej są na razie o lata świetlne w przeciwieństwie do siatkarzy. Siatkarzy zweryfikuje półfinał bo jak na razie dużo dało świetne losowanie. Patrząc na gre to wiele drużyn przeżywa regres, gra słabiej, także i my choć podoba mi się bardzo przyjęcie zagrywki - w tym elemencie jest spory postęp w naszej drużynie. Za to koszykarze grają jak na razie znakomicie, naprawdę jestem pod wrazeniem, trudności będa jednak wzrastać a turniej jest bardzo trudny i jest dużo świetnych drużyn. Dzis nasi grali miejscami koncertowo - miło było popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym na temat gry naszej drużyny siatkarzy. Dla mnie, dawno tak dobrze nie grała polska reprezentacja, jak teraz pod Castellanim. Choć pod Raulem Lozano zdobyliśmy vce MS, to jednak tu rzucają się w oczy małe niuanse porozumienia pomiędzy zawodnikami i trenerem, których do tej pory nie było. Guma rozgrywa perfect, o przyjęciu wspominałeś, Kurek jest objawieniem w oczach wielu trenerów zagranicznych, Baku gra genialnie również w ataku., Grucha daje radę bardzo, pozostali również grają bardzo dobrze, na pełnej koncentracji. Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bończa - nie twierdzę, że gramy źle, jednak uważam, że trochę słabiej w niektórych elementach. Zagumny trzyma swój wysoki poziom i bez niego nie byłoby sukcesu; dobry odbiór świadczy o przygotowaniu mentalnym drużyny bo za Lozanio różnie z tym bywało i zawsze zdażały sie słynne przestoje i niemożnośc przyjecia zagrywki, widać dobrą atmosferę, dobrze gramy blokiem choć tu postępu nie widzę, zagrywka jest regularna ale bez cudów a w ataku gramy dobrze ale dużo wolniej. Gruszka to świetny zawodnik ale Guma rzuca mu piłki dużo wolniejsze niż Wlazłemu, Kurek owszem objawił sie niczym Supernowa niemniej wczoraj Hiszpanie go mocno zgasili blokiem i już nie szalał. Nie wiem też dlaczego wczoraj tak mało graliśmy środkiem, to powinna być nasza ogromna siła i niewiele drużyn ma tu taki potencjał jak my. Wczoraj człowiekiem meczu był natomiast dla mnie Michał Bąkiewicz - najlepszy na przyjęciu i bardzo skuteczny w ataku co nie jest jego domeną. Gdyby utrzymał taką formę w ataku do końca turnieju to załatwiało by to wiele kłopotów. Weryfikacja będzie w półfinale gdzie trafimy na drużyny dobrze blokujące i wtedy wiele sie wyjaśni na temat siły i szybkości naszego ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz też racja. Dobra postawa Bąka wynika z zaufania, jakim darzy go trener - poznałem ich relacje (bardzo przyjazne)jeszcze w Bełchatowie i to zostało przeniesione do kadry. Michał kiedyś dawno w Częstochowie słynął głownie z ataku :). W kwestii zagrywki ja zauważyłem duuużą zmianę, wtedy kiedy w czwartym secie z Hiszpanią Możdżonek przy piłce setowej wyszedł i z aprobatą Daniele, zapierdolił bombę, która minęła linię o milimetry. Tak nasza kadra do tej pory nie grała. I mimo, że straciliśmy seta widać, że to są albo powstają młodzi "faceci" do gry o najwyższe cele.

Ave Siatka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Jarosz tak walnął i chybił minimalnie - ale zgadzam sie- tak trzeba grać by odnieść sukces. Lepiej wypieprzyć minimalnie piłkę w aut w II czy IV secie i grać dalej ale utwardzić sie i nabrać regularności pod presją niż dawać piłkę na tacy przeciwnikowi i pozwolić mu się zbudować. Widać, że gramy bardziej taktycznie niż za Lozano, jakoś mądrzej, regularniej, może to wynikać z mniejszego kalibru armat bo zawsze sie wrzucało do Wlazłego, Winiara czy Świderskiego (ale tylko jak miał dzień bo albo był genialny albo partaczył strasznie - nigdy średnio:D - to samo z Szymańskim co nam na MŚ jako rezerwowy wygrał mecz z Rosja do spóły z rezerwowym Gruszką) - i jakoś siadało. Lepsza relacja trener-zawodnicy, lepszt team spirit no i trzecie, sukces zawsze spaja i buduje drużynę i to święta prawda, taki odpalony z niczego i głodny sukcesy team trudno zatrzymać, to samo widać po koszykarzach - dziś arcyciekawy mecz z Turkami, mocnym zespołem i do tego w formie, świetna weryfikacja i określenie półapu możliwości bo to chyba wielka zagadka. No i będą świetne pojedynki Lampe-Hedo, ponoć Maciek to poziom NBA i to dziś sie okaże bo Turek to znakomity obrońca a Lampe z Litwinami robił co chciał. Liczę po cichu na zwyciestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odrobinie szczęścia w grupie c i naszej wygranej z turkami o strefe medalową będzie bardzo blisko, słowency wygają z hiszpania a angole z serbami i hiszpanów może nie być dalej :D, ale najważniejsze jest żeby dzisiaj wygrać i mieć dwa zwycięstwa w drugiej rundzie :D, siatkarze mają trochę łatwiej (nie ma ćwierćfinałów tylko półfinał z losowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest cięzko bo przechodzisz grupę nawet na samych zwycięstwach i z drógiej połówki w ćwierćfinale trafiasz z 4 miejsca na bardzo mocną ekipę a przy tak wyrównanym poziomie to w zasadzie gra sie od początku. Najlepsze z 8-10 zespołów to naprawdę górna półka, a i Litwini mogą jeszcze zdrowo namieszać jeśli się odbudują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest cięzko bo przechodzisz grupę nawet na samych zwycięstwach i z drógiej połówki w ćwierćfinale trafiasz z 4 miejsca na bardzo mocną ekipę a przy tak wyrównanym poziomie to w zasadzie gra sie od początku. Najlepsze z 8-10 zespołów to naprawdę górna półka, a i Litwini mogą jeszcze zdrowo namieszać jeśli się odbudują.

I niestety w kosza baty, ale im można wybaczyć. Gorzej z piłkarzami, oni mogą zepsuć nam humory w dniu dzisiejszym całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety w kosza baty

nie było aż tak źle . Fakt przegrali , ale walczyli i momentami grali nieźle . Zabrakło doświadczenia i sił .Po prostu nie wytrzymali kondycyjnie 3-go meczu z rzędu (a rezerwowi dużo słabsi od graczy podstawowych) , z kolei Turcy to naprawdę klasowa , bardzo poukładana i doświadczona drużyna mająca w składzie kilku świetnych graczy. Sposób w jaki wygrali grupę świadczy bardzo dobrze o tym zespole .Ja obstawiam ,że będą w finale , a nasi spokojnie mogą powalczyć w kolejnej fazie rozgrywek no i wg mnie nie są bez szans.

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnej fazie mamy Hiszpanię (mistrz świata), Słowenię (świetnie grają- przegrali w dogrywce z Hiszpanami), Serbię (wygrali z Hiszpanią) - czyli same trudne mecze. Trzeba raz wygrać na pewno by myśleć o ćwierćfinale. Chyba Serbowie są w zasięgu bo to młoda drużyna co to różnie z nią bywa. Z Turkami zabrakło nam siły, widać było zmęczenie. Poza Gortatem wszyscy zawiedli, Lampe złapał szybko faule ale jak w III kwarcie swoje rzucił to doszliśmy na 4 punkty, niestety Logan i Ignerski dziś nic nie trafiali i to było w zasadzie decydujące. Ale jeszcze chłopaki powalczą.

Siatkarze dzis grali fatalnie, zafundowali sobie horror ze slabym przeciwnikiem. Co mecz to grają gorzej, mam nadzieję, że to był dołek, jutro trzeba wygrać by nie trafić na Rosję w półfinale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z Grekami już nie było poruty tylko dobra i solidna gra, miejscami efektowna, pewne 3:0 jak przystało na półfinaliste. W półfinale z Bułgarią, ciężko będzie ale trzeba wierzyc bo chyba gorsze mecze już za naszymi.

W sobote za to w kosza z Serbią - arcyważny mecz bo może dać przepustkę do ćwierćfinału, później będzie już tylko trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkarze zagrali dzis genialny mecz. To chyba najlepszy mecz reprezentacji jaki pamiętam (finał z Olimpiady w Montrealu pamietam słabo:D). Naprawdę zagraliśmy wyśmienitą siatkówkę i aż przyjemnie było patrzeć. Przyjęcie (Bąkiewicz i Gacek) świetne zmusiło Bułgarów do jeszcze bardziej agresywnej zagrywki co zaowocowało dużą ilością błędów i łatwymi punktami. Rozegranie - nie wiem czy Guma grał kiedykolwiek lepiej, nie wiem czy ktoś liczył ile razy Gruszka, Kurek czy środkowi mieli czystą siatkę do ataku (symptomatyczna byla piłka meczowa z atakiem Gruszki na czystej siatce). Atak - Gruszka perfekcyjny i dokładny, Kurek miejscami spektakularny a ataki ze środka najwyższej proby. Szybkość i dokładność to był dzis nasz atak. Gra blokiem bardzo dobra przynosiła punkty kiedy było to potrzebne. No i zagrywka, do bólu taktyczna i dokładna. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Ten Castelani to jakiś códotwórca:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Castelani to jakiś códotwórca:D

jutro pogadamy :) - oby ... :D:D

pozdro

jahu

ps.

patrząc na półfinał Ruskie/Francja - chyba lepiej byłoby Ruskich w finale grać.. :) - to taka Bułgaria z "5 cm wyżej", Francja nieobliczalna.. :/ - no ale już "rezerwuję" miejscówkę na Placu Defilad na jutrzejszy wieczór ;) !! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super:-)

tutaj za oceanem wiesci także szybko sie rozchodzą i cały greenpoint zalał sie bialo czerwonymi barwami........a także litrami piwa na chwałę naszych siatkarzy:)

jak dla mnie zagrali super lecz tak jak mowi Bończa bałem się ze stara maksyma sie sprawdzi jak nie wygrywa się 3;0 to przegrywa sie 2:3 lecz tym razem umiejętności i wytrwałośc była po naszej stronie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...