Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie tyle chodziło mu o pustki, tylko o ciepłe zimy, np. rok temu zima skonczyla się pod koniec stycznia i wróciła na chwilę w pod koniec marca, jak już było wszystko pozamiatane. Do tego mają problem, bo przydał by się drugi zbiornik na wodę. 

Stawiam diamenty przeciwko przechyl orzechom, że jak tyko będą mieć sensowne warunki to na stacji będą tłumy narciarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

Myślę, że nie tyle chodziło mu o pustki, tylko o ciepłe zimy, np. rok temu zima skonczyla się pod koniec stycznia i wróciła na chwilę w pod koniec marca, jak już było wszystko pozamiatane. Do tego mają problem, bo przydał by się drugi zbiornik na wodę. 

Stawiam diamenty przeciwko przechyl orzechom, że jak tyko będą mieć sensowne warunki to na stacji będą tłumy narciarzy. 

Cze

Musimy przyjąć na klatę, że nasze szczyty, to co najwyżej alpejskie doliny. W zeszłym sezonie na początku grudnia we Włoszech śnieg zaczynał się na 1400 m, więc w PL przyprószone byłyby szczyty Jaworzyny, Pilska i Kasprowy. Potrzebna jest zimowa aura, niekoniecznie następne zbiorniki. Jest ocieplenie klimatu i walka stacji narciarskich z tym niekorzystnym zjawiskiem przypomina potyczkę Dawida z Goliatem. Sezon zimowy jest w PL krótki, ferie to żniwa, ale musi być pogoda. Tanio już nie jest w PL, więc wystarczy, że się ktoś sparzy w zimie i już nie wraca. Nakłady w utrzymaniu stacji są ogromne a pogoda potrafi to w parę dni zniweczyć. Stąd też propozycje letnich aktywności aby poprawić rentowność i zwroty z inwestycji. Jedynym atutem naszych stacji jest to, że są blisko. Ale już niewystarczającym. Nie wiem czy dalsze wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę zimowa w obecnych warunkach klimatycznych maja sens. Czy ma sens rozbudowywanie ośrodków o nowe kanapy i trasy, których nie da się utrzymać na odpowiednim poziomie w zimie. Może lepiej z 10-ci tras zostawić 3-4 "godne" i je utrzymywać, a skupić się nad letnimi atrakcjami.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są słuszne spostrzeżenia. Karnet narciarski kosztuje powiedzmy 160 zł - za tą kwotę trzeba temu narciarzowi udostępnić nieograniczoną ilość wjazdów kanapami/gondolami przez cały dzień, przygotować trasy ratrakiem, naśnieżyć,  podczas gdy latem - za niemal połowę tej ceny (np. w Karpaczu) turysta raz wjedzie, zjedzie i jest z nim spokój (w dodatku zjeżdżający równoważą obciążenie liny, co też pewnie ma wpływ ma pobór mocy).

Taką wieżę widokową też wystarczy postawić - i później jest niemal samoobsługowa, jedynie inkasuje się koszt za wejście (79 zł w Krynicy, mimo że większość wież widokowych w kraju jest darmowa). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krakus81 napisał:

serio za taką w sumie prawdziwą opinię dostałeś bana ? Przecież to są jaja... I masz rację z tym, że każdy niemarudzący mający kasę narciarz pojedzie w Alpy lub Dolomity. Tutaj muszą się postarać, być elastycznymi względem pogody i warunków i się starać. Ja wiem, że im jest trudniej, niż tym na płaskich trasach, bo Szczyrk ma trudne położenie, mają strome i długie trasy, nie mają kilku zbiorników z wodą, itp. Ale prawda jest taka, że Oni często chcą "szkłem dupę utrzeć".

I chciałbym by ich filozofia na Szczyrk się zmieniła. 

Dokładnie podzielam Twoje zdanie. Też chciałbym lepiej, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JC napisał:

Widziałeś kiedyś pustki w Szczyrkowskim po modernizacji?

Ja widziałem, we wspomniane rozpoczynające się wczesne śląskie ferie w styczniu 2023, w każdym razie przez co najmniej 1 tydzień - były czynne 2 wyciągi i 1 trasa (ze Zbójnickiej). Przejechałem wracając z nart z... Wisły przez Szczyrk, było niemal totalnie pusto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krakus81 napisał:

Ja wiem, że im jest trudniej, niż tym na płaskich trasach, bo Szczyrk ma trudne położenie, mają strome i długie trasy, nie mają kilku zbiorników z wodą, itp. Ale prawda jest taka, że Oni często chcą "szkłem dupę utrzeć".

I chciałbym by ich filozofia na Szczyrk się zmieniła. 

Czy ja wiem czy takie strome? Trasy 4/7 do Soliska, czy te na Hali Pośredniej, nie są trudniejsze niż na Jaworzynie Krynickiej. Dolna stacja Soliska jest na tej samej wysokości co w Krynicy (650 m n.p.m.), a w ostatnim sezonie tam jednak były lepsze warunki. I mimo bardzo kiepskiej zimy, stacja działała w miarę długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarioJ napisał:

A przeczytam, dzięki za sugestię.

Po mojemu jest źle, choć... coraz mniej źle z roku na rok, w każdym razie kapitał z emisji sobie w dużej mierze poszedł:

2020/2021/2022/2023

Skonsolidowane raporty roczne

  2020 2021 2022 2023
Waluta EUR EUR EUR EUR
Przychody netto ze sprzedaży (tys.)chart_small.gif 110 641 63 458 132 119 188 379
Zysk (strata) z działal. oper. (tys.)chart_small.gif 7 387 -23 831 11 630 23 357
Zysk (strata) brutto (tys.)chart_small.gif -22 986 -46 516 -14 239 2 555
Zysk (strata) netto (tys.)*chart_small.gif -20 208 -45 717 -11 361 -497
Amortyzacja (tys.)chart_small.gif 27 014 26 763 29 251 31 481
EBITDA (tys.)chart_small.gif 34 401 2 932 40 881 54 838
Aktywa (tys.)chart_small.gif 561 927 556 761 574 667 579 634
Kapitał własny (tys.)*chart_small.gif 92 164 45 565 33 653 32 596
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2024 o 09:22, Krakus81 napisał:

Odwiedziłem w ten weekend Krynicę. Zajechałem także na wieżę widokową na Słotwinach. W Słotwiny Arena trwają pracę przy nowym zbiorniku oraz prace ziemne, jest też system naśnieżania na trasie Dookoła świata i na tej polanie w stronę głównej trasy. Poprawcie mnie jeśli się mylę, że tego nie było już rok temu. Ja ostatni raz jeździłem tam dwa, albo nawet trzy lata temu. 

IMG_1275.thumb.jpeg.0dfdcc152fe942566ce5f6170283f5ee.jpeg


IMG_1276.thumb.jpeg.3ad190dcf680dfd5e8663fad2aa42010.jpeg


Oprócz wspomnianej inwestycji w zbiornik do naśnieżania za dawną trasą "dookoła świata" powstaje też snowpark przy wyciągu? Duże hopy z ziemi usypują, w tym miejscu dawniej snowpark już był ale w dużo mniejszej formie. 
Może przyciągną narciarzy grawitacyjnych, do normalnej jazdy to słaba stacja. Od lat ją pomijam. 

458385238_906768664812229_8335134022630491251_n.thumb.jpg.de94b90839eebbb1ed7c4313e3b64b7d.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Po mojemu jest źle, choć... coraz mniej źle z roku na rok, w każdym razie kapitał z emisji sobie w dużej mierze poszedł:

2020/2021/2022/2023

Skonsolidowane raporty roczne

  2020 2021 2022 2023
Waluta EUR EUR EUR EUR
Przychody netto ze sprzedaży (tys.)chart_small.gif 110 641 63 458 132 119 188 379
Zysk (strata) z działal. oper. (tys.)chart_small.gif 7 387 -23 831 11 630 23 357
Zysk (strata) brutto (tys.)chart_small.gif -22 986 -46 516 -14 239 2 555
Zysk (strata) netto (tys.)*chart_small.gif -20 208 -45 717 -11 361 -497
Amortyzacja (tys.)chart_small.gif 27 014 26 763 29 251 31 481
EBITDA (tys.)chart_small.gif 34 401 2 932 40 881 54 838
Aktywa (tys.)chart_small.gif 561 927 556 761 574 667 579 634
Kapitał własny (tys.)*chart_small.gif 92 164 45 565 33 653 32 596

 

A są może w raporcie jakieś wyniki finansowe w podziale na ośrodki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawelb91 napisał:


Oprócz wspomnianej inwestycji w zbiornik do naśnieżania za dawną trasą "dookoła świata" powstaje też snowpark przy wyciągu? Duże hopy z ziemi usypują, w tym miejscu dawniej snowpark już był ale w dużo mniejszej formie. 
Może przyciągną narciarzy grawitacyjnych, do normalnej jazdy to słaba stacja. Od lat ją pomijam. 

458385238_906768664812229_8335134022630491251_n.thumb.jpg.de94b90839eebbb1ed7c4313e3b64b7d.jpg

Snowparki w PL w ostatnich sezonach umarły, priorytetem był i jest narciarz niebieskotrasowy. W największych ośrodkach snowparków w ogóle brak. Stąd - bardzo dobry i do pochwalenia ruch stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wieże widokowe to już coraz więcej ośrodków narciarskich ma/ będzie miało. W Czarnej Górze też ma taka powstać. Widać, że ośrodki coraz bardziej inwestują w letniego turystę. W sumie nie ma się co dziwić zważywszy, że zimy coraz bardziej niepewne.

 

https://bialaperla.pl/nowe-inwestycje/

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Te wieże widokowe to już coraz więcej ośrodków narciarskich ma/ będzie miało. W Czarnej Górze też ma taka powstać. Widać, że ośrodki coraz bardziej inwestują w letniego turystę. W sumie nie ma się co dziwić zważywszy, że zimy coraz bardziej niepewne.

 

https://bialaperla.pl/nowe-inwestycje/

Sky Bar na wysokości niecałe 1200m npm? Gigantomania….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hextor napisał:

Te wieże to dobra sprawa, w górach, w których czubki są zalesione. A jak jeszcze mają atrakcje typu zjeżdżalnia to już ogólnie super. O ile oczywiście powstają oprócz inwestycji narciarskich, a nie zamiast. 

Od 2017r narciarsko CG stoi. 

W międzyczasie powstał apartamentowiec Czarna Perła, potem Biała Perła I oraz Biała Perła II. Teraz plany na Sky Bar i wieżę widokową grrrr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Od 2017r narciarsko CG stoi. 

W międzyczasie powstał apartamentowiec Czarna Perła, potem Biała Perła I oraz Biała Perła II. Teraz plany na Sky Bar i wieżę widokową grrrr.....

I zasadniczo 2 trasy czynne. Czarna z mojej ulubionej stacji spadła do "nie wiem, czy warto tam jechać". Jeszcze czasem mobilizuje mnie to, że ta luxtorpeda naprawdę szybko jedzie, nie to co Szczyrk, no i ta czarna trasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

I zasadniczo 2 trasy czynne. Czarna z mojej ulubionej stacji spadła do "nie wiem, czy warto tam jechać". Jeszcze czasem mobilizuje mnie to, że ta luxtorpeda naprawdę szybko jedzie, nie to co Szczyrk, no i ta czarna trasa!

Jak CG odpali raz na dwa lata Proce, to jej szybkość bije na głowę Luxtorpede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekM napisał:

Eeeeee ...... Nosal 😁

Akurat tam ośrodek nie ma być dla Januszy, Grażyn, mnie czy wielu innych amatorów fanatyków, a dla klubów i zawodników. Klimat też zdecydowanie lepszy (zimniej), niż w Szczyrku, Wiśle, Brennej. Więc tu akurat nie jest to  zwykła rozbudowa ośrodka dla przeciętnego zjadacza sztruksu porannego. 
 

A w innych ośrodkach to bardzo dobrze, że starają się rozwijać inną ofertę, niż zimową, bo to pozwoli przetrwać ON te gorsze zimy. Mam nadzieję, że od czasu do czasu jednak coś narciarskiego też zmodernizują, choćby przy okazji ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krakus81 napisał:

Akurat tam ośrodek nie ma być dla Januszy, Grażyn, mnie czy wielu innych amatorów fanatyków, a dla klubów i zawodników. Klimat też zdecydowanie lepszy (zimniej), niż w Szczyrku, Wiśle, Brennej. Więc tu akurat nie jest to  zwykła rozbudowa ośrodka dla przeciętnego zjadacza sztruksu porannego. 

No i stok północny otoczony lasem w przeciwieństwie np. do sportowej (w jakimś stopniu) Harendy. Tam to płynie wszystko wiosną i cieplejszymi słonecznymi dniami w zimie. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...