Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, koliber napisał:

...że o projekcie "Świeradowiec" nic nie słychać, że o szumnie zapowiadanym ośrodku Miłków-Sosnówka nic nie słychać, że projekt "Kotarz Arena" upadł, że na Skalance w Zwardoniu nic się nie dzieje (podobno przejętym przez Grupę Pingwina), że o zapowiadanej wymianie I odcinka na Szrenicę nic nie słychać, że o połączeniu Suchego z Harendą nic nie słychać, że nie będzie reaktywacji "Wielkiej Sowy", że nie będzie poszerzenia Czarnej Góry o Białą Wodę, że w Żabnicy na Prusowie nic się nie dzieje, że Jarmutę w Szczawnicy zablokowali ekolodzy, że Nosal utknął w miejscu, że Kicarz w Piwnicznej utknął w martwym punkcie...

Na 100 obietnic spełnia się średnio jedna. No chyba, że chodzi o apartamentowce - te powstają prawie zawsze, choć z reguły mają być tylko dodatkiem do ośrodka narciarskiego.

Co jest ważniejsze w ośrodku Czarna Góra pod Śnieżnikiem:
a) narciarstwo;
b) apartamentowce?

 

P1080183.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marvillek napisał:

Od kolegi, ciekawsze fragmenty;)

Cytat

W Polsce zainwestowaliście m.in. w Szczyrk Mountain Resort. Jesteście zadowoleni z tej decyzji?

Zainwestowaliśmy w Polsce, ale szczerze mówiąc, jesteśmy połowicznie zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy. Zatrzymało się na półmetku i zyski nie rosną już jakoś znacząco, co pewnie głównie wynika z faktu, że Szczyrk jest stosunkowo nisko położony, a zimy są tam krótkie i niezbyt mroźne. Dlatego chcemy tam więcej inwestować, ale w sezon letni, żeby Szczyrk był jeszcze lepiej przygotowany na lato. Chcemy rozbudować między innymi bazę noclegową, a także infrastrukturę potrzebną do letnich sportów. Wszystko jest obecnie na etapie przygotowania projektów, ale mogę zdradzić, że w pierwszej kolejności będziemy inwestować w tory bobslejowe, tyrolki, ścieżki edukacyjne, bike park, czy smart park dla dzieci.

Wracając do inwestycji w Polsce: planowaliście także zakup kolejki na Kasprowy Wierch... Dlaczego się nie udało? Będziecie wracać jeszcze do rozmów z Polskimi Kolejami Linowymi? Może w kontekście innych inwestycji?

Braliśmy udział w przetargu na prywatyzację PKL. Chociaż zaoferowaliśmy niższą cenę zakupu w porównaniu do późniejszego zwycięzcy, to zaproponowaliśmy jednocześnie większe nakłady przyszłe inwestycje. Dla PKL czynnikiem decydującym była wówczas wyższa cena, niezależnie od zakresu dalszych działa i rozwoju. Wiedzieliśmy jednak, że inwestycje, które kalkulowaliśmy, są konieczne, dlatego też zaproponowaliśmy je w wysokości ceny zakupu. Nasze zainteresowanie PKL było naprawdę poważne. Chcieliśmy przekształcić ich ośrodki w konkurencyjne kurorty z perspektywą. Dlatego zaproponowaliśmy nie tylko samą cenę zakupu, ale także zobowiązaliśmy się, że jeśli przejmiemy PKL, zainwestujemy jeszcze większą kwotę w rozwój ich ośrodków. Wtedy, czyli 9 lat temu, szacowaliśmy, że będzie to ok. 200 mln zł. Niestety, nie udało nam się, więc zainwestowaliśmy w Szczyrk.

Teraz pojawia się kolejna szansa na inwestycję w polskie góry. Pojawiły się informacje, że rząd zaprosi prywatnych inwestorów do budowy stacji narciarskiej na Nosalu, bo uważa, że to niekoniecznie Tatrzański Park Narodowy powinien być tu inwestorem. Minister klimatu Paulina Hennig-Kloska twierdzi, że „są inne podmioty, które powinny planować i realizować takie inwestycje". Bylibyście zainteresowani taką inwestycją?

Z pewnością bylibyśmy zainteresowani inwestycją na Nosalu. Znamy to miejsce, poznaliśmy Zakopane i okolice dogłębnie, nie tylko pod względem turystycznym, ale i biznesowym, kiedy byliśmy zainteresowani kupnem kolei linowych. O realiach wiemy bardzo dużo, ale Podhale, Zakopane, czy górale, to bardzo skomplikowany temat, więc jeśli byłaby taka okazja, wolelibyśmy włączyć się w taką inwestycję raczej z lokalnym partnerem. Nie chcielibyśmy działać na tym polu jako konkurencja.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krakus81 napisał:

Brak nowej kolei na Julianach też jest jednym z powodów, że dzisiejsi Klienci omijają Szczyrk. 

Tak omijają…

Mógłbym przekornie powiedzieć, że w Szczyrku każdy „omijający” jest na wagę złota 😉

IMG_7805.webp

  • Like 1
  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Tak omijają…

Mógłbym przekornie powiedzieć, że w Szczyrku każdy „omijający” jest na wagę złota 😉

IMG_7805.webp

ja się bardziej odnoszę do słów szefa TMRu, który twierdzi, że zyski przestały rosnąć. W każdym ON można w sezonie cyknąć fotę "jak to nie ma ludzi". A tu ważne jest by ludzie przyjeżdżali przez cały sezon, przyjeżdżali całymi rodzinami, na trasy gdzie stosunkowo łatwo można utrzymać dobre warunki, gdzie jest stosunkowo łatwa trasa, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Tak omijają…

Mógłbym przekornie powiedzieć, że w Szczyrku każdy „omijający” jest na wagę złota 😉

IMG_7805.webp

Ja myśle że mierząc wszystkich "swoją miarą" błędnie zakładacie  że ci ludzie tam jadą na narty - oni jadą się zrelaksować..pogadać ze znajomymi w otoczeniu przyrody - narty to tylko pretekst..

Jak niektórzy wędkarze - ustawiają przed sobą wędki żeby nikt nie powiedział że "idiota siedzi i patrzy w wodę"....tylko że wędkarz ..a oni tylko łakną odrobiny spokoju. :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lexi napisał:

Ja myśle że mierząc wszystkich "swoją miarą" błędnie zakładacie  że ci ludzie tam jadą na narty - oni jadą się zrelaksować..pogadać ze znajomymi w otoczeniu przyrody - narty to tylko pretekst..

Jak niektórzy wędkarze - ustawiają przed sobą wędki żeby nikt nie powiedział że "idiota siedzi i patrzy w wodę"....tylko że wędkarz ..a oni tylko łakną odrobiny spokoju. :)

 

i pewnie masz rację. Może czynnikiem na + będzie otwarcie Hotelu Orle Gniazdo. Większa liczba ludzi mających 💶 w Szczyrku przełoży się też na wyższą frekwencję na stokach, oczywiście jak pogoda pozwoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Co do Szczyrku:

Wy jesteście niezadowoleni, ale wiedzcie, że my też jesteśmy niezadowoleni.

Aby coś otrzymać, trzeba coś od siebie dać. 

Klient

ja ostatni raz do nich pojechałem wiosną 2019 r. Może jak odwiedzę FiS po budowie nowej kolejki to do nich zjadę, może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy ten wywiad TMR.  

"zyski nie rosną" (w szczyrku). To oznacza że pogoda ich blokuje żeby ludzie przyjeżdżali przez cały sezon. Może tłumy są tylko przez kilka tygodni.

 Zainteresowanie Nosalem jest lekko zaskakujące. Mała stacja, stroma trasa. Po cholerę to TMR-owi? To nie jest ich model działania. Jedyna strategia, to zdobycie punktu zaczepienia żeby cisnąć zakup Kasprowego. Ale czy rzeczywiście ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

Skoro przy takich tłumach i takich cenach TMR narzeka na spadające zyski, to co dopiero mają powiedzieć inne, polskie stacje?

On narzeka raczej na to, że ON jest nisko położony i sezon zimowy jest w związku z tym krótki. Te tłumy nie stoją tam w końcu nieprzerwanie 3 miesiące w roku...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cosworth240 napisał:

On narzeka raczej na to, że ON jest nisko położony i sezon zimowy jest w związku z tym krótki. Te tłumy nie stoją tam w końcu nieprzerwanie 3 miesiące w roku...

 

Właśnie, sporo zainwestowali (4 nowoczesne wyciągi, zbiornik wody, armatki, etc), to chcą teraz to odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarioJ napisał:

 

Właśnie, sporo zainwestowali (4 nowoczesne wyciągi, zbiornik wody, armatki, etc), to chcą teraz to odzyskać.

Tak i trudno im się dziwić, że raczej myślą o tym, jak spowodować, że to co mają - czyli te 4 wyciągi będą zarabiać na siebie przez okrągły rok, zanim postawią na inwestycję polegające na postawieniu 5-tego i 6-tego wyciągu, kolejnego zbiornika, kolejnych armatek, co pewnie też w końcu nastąpi. TMR dostał mocno po uszach przez okres pandemii i nie tylko w Szczyrku jest spowolnienie inwestycyjne, ale także w ich innych ON, gdzie już były pokazywane różne plany i wizualizacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Tak i trudno im się dziwić, że raczej myślą o tym, jak spowodować, że to co mają - czyli te 4 wyciągi będą zarabiać na siebie przez okrągły rok, zanim postawią na inwestycję polegające na postawieniu 5-tego i 6-tego wyciągu, kolejnego zbiornika, kolejnych armatek, co pewnie też w końcu nastąpi. TMR dostał mocno po uszach przez okres pandemii i nie tylko w Szczyrku jest spowolnienie inwestycyjne, ale także w ich innych ON, gdzie już były pokazywane różne plany i wizualizacje...

jedyny spektakularny sposób na sezon letni, to wieża widokowa, jakieś parki linowe, ogólnie syf i lunapark jaki starają się wszędzie teraz budować. I nie widzę w tym nic złego. Taki klimat. Zastanawiam się też kiedy te górskie ośrodki w PL zrozumieją, że ludzi przyciąga też bardzo dobre jedzenie, regionalne, dobrej jakości, itp. 

Na zimę jednak ich obecne działanie nie wystarcza, by ludzie chcieli do nich przyjeźdżać przez cały sezon w ilościach zadawalających TMR. Oczywiście jeden problem to pogoda, ale drugim problemem jest słabe przygotowanie stoków (rozumiem obiektywne trudności ze stromymi trasami, małej ilości śniegu, niewystarczającym zbiornikiem na wodę, itp). Jednak jeśli wyobrażę sobie u nich zjazd kilka razy rano, a następnie stanie w kolejnach na Solisku lub gdzie indziej za tę kasę to się mi nie uśmiecha i z pewnością taki urlop narciarski uznałbym za porażkę. Są oczywiście ludzie, którym to nie przeszkadza i ja ich też szanuję. 

Jednak pewnie ich odwiedzę ze względu na sezonkę, która "zanabyłem" na wiosnę przy okazji wylazdu na Moltka.  

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koliber napisał:

Skoro przy takich tłumach i takich cenach TMR narzeka na spadające zyski, to co dopiero mają powiedzieć inne, polskie stacje?

Bo tłumy są/były niezależnie od jakości. A po opublikowaniu tego tekstu (taka zbieżność czasowa) dostałem totalnego bana na ten blog (już mam inny) na FB. Tekst jest moją opinią klienta, do której (myślę) mam prawo (z 15 stycznia 2023 r.):

Należy spojrzeć prawdzie prosto w twarz: Szczyrk na dziś to kompletna klęska | Blog o nartach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Bo tłumy są/były niezależnie od jakości. A po opublikowaniu tego tekstu (taka zbieżność czasowa) dostałem totalnego bana na ten blog (już mam inny) na FB. Tekst jest moją opinią klienta, do której (myślę) mam prawo (z 15 stycznia 2023 r.):

Należy spojrzeć prawdzie prosto w twarz: Szczyrk na dziś to kompletna klęska | Blog o nartach

serio za taką w sumie prawdziwą opinię dostałeś bana ? Przecież to są jaja... I masz rację z tym, że każdy niemarudzący mający kasę narciarz pojedzie w Alpy lub Dolomity. Tutaj muszą się postarać, być elastycznymi względem pogody i warunków i się starać. Ja wiem, że im jest trudniej, niż tym na płaskich trasach, bo Szczyrk ma trudne położenie, mają strome i długie trasy, nie mają kilku zbiorników z wodą, itp. Ale prawda jest taka, że Oni często chcą "szkłem dupę utrzeć".

I chciałbym by ich filozofia na Szczyrk się zmieniła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

serio za taką w sumie prawdziwą opinię dostałeś bana ? Przecież to są jaja...

To jest obecnie standard w wielu firmach. Na profilu Energylandii wystarczy w komentarzu zamieścić ich własne zdjęcie z tabliczką znamionową producenta (pokazującą prawdziwe parametry jednej z atrakcji) - i za samo to blokują:)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

serio za taką w sumie prawdziwą opinię dostałeś bana ? Przecież to są jaja... I masz rację z tym, że każdy niemarudzący mający kasę narciarz pojedzie w Alpy lub Dolomity. Tutaj muszą się postarać, być elastycznymi względem pogody i warunków i się starać. Ja wiem, że im jest trudniej, niż tym na płaskich trasach, bo Szczyrk ma trudne położenie, mają strome i długie trasy, nie mają kilku zbiorników z wodą, itp. Ale prawda jest taka, że Oni często chcą "szkłem dupę utrzeć".

I chciałbym by ich filozofia na Szczyrk się zmieniła. 

Dwa tygodnie po otwarciu ośrodka Szczyrkowski musi mieć otwarte wszystkie trasy. Wtedy to będzie ośrodek na którym zarobią. A tak to tylko ferie i święta.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MarioJ napisał:

Dwa tygodnie po otwarciu ośrodka Szczyrkowski musi mieć otwarte wszystkie trasy. Wtedy to będzie ośrodek na którym zarobią. A tak to tylko ferie i święta.

A później, że źli narciarze hejtujo, nie przyjeżdżajo i eurasków nie zostawiajo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Właśnie, sporo zainwestowali (4 nowoczesne wyciągi, zbiornik wody, armatki, etc), to chcą teraz to odzyskać.

Ale to ten łebski gość serio dopiero teraz wpadł na to, że zainwestowali grube miliony na wysokości 600-1200m npm? Albo myślał, że mu górki urosną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MarioJ napisał:

Dwa tygodnie po otwarciu ośrodka Szczyrkowski musi mieć otwarte wszystkie trasy. Wtedy to będzie ośrodek na którym zarobią. A tak to tylko ferie i święta.

Proponuję poczytać wyniki finansowe TMR, wtedy zmienisz zdanie, w temacie zarabiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...