Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Zita napisał:

Kontener to nowa pompownia z firmy TechnoAlpin, a wraz z nią zostało wykupionych również 8 nowoczesnych armat tego producenta. Dodatkowo mają jeszcze przyjechać nowe armatki z Supersnow i ma zostać pociągnięta nowa nitka rurociągu do naśnieżania, jeszcze przed tym sezonem. 

W kwestii parkingu, jest właśnie przygotowany nowy za częścią hotelową, na około 180/200 aut - trzeba przejść przez kładkę, nie widać na pierwszy rzut oka. 

brzmi to bardzo dobrze. Ostatnio na Słowinach widziałem całą armie tych armatek. Brawo Świniorka w takim razie ! bo to co tam obecnie jest pasowałoby do zim z przełomu wieków. 

Nie widać tego parkingu z drogi. To prawda. 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krakus81 napisał:

Wydaj mi się, że docelowo Hotel powinien ogarnąć budowę kładki nad drogą wraz z infrastrukturą: np. Windą lub taśmą. Wtedy problem podejścia byłby wyeliminowany. Jednak to pewnie mało prawdopodobne, ze względu na „piniondze” i pewnie pozwolenia. 
 

Ja się zastanawiam jaki będzie model biznesowy, głównie latem. Czy wyciąg będzie zamknięty czy będzie wywoził turystów letników czy rowerzystów. Nie będzie w tym pomagało to, że to kolej niewyprzęgana (szczególnie dla pieszych), ale może dadzą radę jakoś to ogarnąć. Przecież w Koninkach dają radę. Panie @JC prosimy o podpytanie u źródła jak sobie oni wyobrażają działalność letnią. 

Latem?

Tam niczego poza widokiem nie ma na tej Świniorce - straganów, restauracji, wieży a la Krynica, ścieżki w chmurach... Nic dla klienta komercyjnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

Zdziwiło mnie, że tam jest tylko 600 m.n.p.m. Nigdy tam nie byłem, ale jako, że jest to rzut beretem od Szcytku to spodziewałem się, że wysokości beda zbliżone, a tu prawie 600 m różnicy wysokości. Jak tam jest ze śniegiem? 

Tak jak np. w całej Wiśle - ośrodki między 400-900 mnpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

Zdziwiło mnie, że tam jest tylko 600 m.n.p.m. Nigdy tam nie byłem, ale jako, że jest to rzut beretem od Szcytku to spodziewałem się, że wysokości beda zbliżone, a tu prawie 600 m różnicy wysokości. Jak tam jest ze śniegiem? 

Jak byliśmy tam w sobotę koło dolnej stacji, na parkingu (auto w cieniu) o 16:00 było 22 stopnie. Kilka km dalej (za 5 minut) - 26 stopni. Po drodze, na tzw. wiślance - 29-30 stopni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ale na takim kliencie się nie zarabia, więc bez sensu. Taki nie kupi opcji WJAZD-ZJAZD za 50-60 zł.

teraz całkiem serio. Taka buda z jakimś prostym jedzeniem, ładne widoki + piwo by zrobiło robotę. Dodatkowo można sobie skrócić czasowo wyjście na grzbiet i wyjechać z doliny kolejką, lub skrócić zejście i zjechać kolejką do doliny. 

A kolejka jak w Szczawnicy może być puszczana co pół godziny. Jak byłem w niedzielę, to sporo było rowerzystów, można więc porobić trasy zjazdowe i dodatkowy zarobek. Tak sobie myślę, a rzeczywistość wiadomo może być inna. Jednak inwestor chyba twardo stoi na ziemi i potrafi ocenić, tak więc jeśli nic tam nie będzie się działo latem, to znaczy że się nie opłaca, a jak coś porobią, to znaczy, że ma to sens. Ogólnie Brenna przyciąga sporo turystów latem.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hextor napisał:

Zdziwiło mnie, że tam jest tylko 600 m.n.p.m. Nigdy tam nie byłem, ale jako, że jest to rzut beretem od Szcytku to spodziewałem się, że wysokości beda zbliżone, a tu prawie 600 m różnicy wysokości. Jak tam jest ze śniegiem? 

jak będzie zima w Scyrku, to i tam (w Brennej w Leśnicy) będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Wiadomo że to będzie działać kiepsko. Temperatur dodatnich i deszczów sie nie oszuka. Nawet Szczyrk ma z tym duże kłopoty. Taka loteria pogodowa, uda się albo się nie uda.

A Nowa Osada na jakiej jest wysokości??Prawie to samo a działa praktycznie jako pierwsza i kończy na końcu... Jak nie masz co powiedzieć, to po co piszesz bzdury  ? Jak będą chcieli utrzymywać stok na zacnym poziomie, to zrobia to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

teraz całkiem serio. Taka buda z jakimś prostym jedzeniem, ładne widoki + piwo by zrobiło robotę. Dodatkowo można sobie skrócić czasowo wyjście na grzbiet i wyjechać z doliny kolejką, lub skrócić zejście i zjechać kolejką do doliny. 

A kolejka jak w Szczawnicy może być puszczana co pół godziny. Jak byłem w niedzielę, to sporo było rowerzystów, można więc porobić trasy zjazdowe i dodatkowy zarobek. Tak sobie myślę, a rzeczywistość wiadomo może być inna. Jednak inwestor chyba twardo stoi na ziemi i potrafi ocenić, tak więc jeśli nic tam nie będzie się działo latem, to znaczy że się nie opłaca, a jak coś porobią, to znaczy, że ma to sens. Ogólnie Brenna przyciąga sporo turystów latem.   

Dokładnie, tym bardziej że będzie jedyna w tej dolinie. Z czasem napewno rozkręca bikepark ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jusik2002 napisał:

A Nowa Osada na jakiej jest wysokości??Prawie to samo a działa praktycznie jako pierwsza i kończy na końcu... Jak nie masz co powiedzieć, to po co piszesz bzdury  ? Jak będą chcieli utrzymywać stok na zacnym poziomie, to zrobia to....

Proponuję zmienić ton, bo jeżeli ktoś z nas napisał coś, z czym się nie zgadzamy, to nie znaczy, że napisał bzdury, bo...

Bo ja mógłbym także użyć tego słabego argumentu w stosunku do Ciebie! Bo to, że Nowa Osada rusza wcześniej niż Szczyrkowski wynika z tego, że górka jest mała, trawiasta, niezbyt stroma - a to robi duuużą różnicę! 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krakus81 napisał:

teraz całkiem serio. Taka buda z jakimś prostym jedzeniem, ładne widoki + piwo by zrobiło robotę. Dodatkowo można sobie skrócić czasowo wyjście na grzbiet i wyjechać z doliny kolejką, lub skrócić zejście i zjechać kolejką do doliny. 

A kolejka jak w Szczawnicy może być puszczana co pół godziny. Jak byłem w niedzielę, to sporo było rowerzystów, można więc porobić trasy zjazdowe i dodatkowy zarobek. Tak sobie myślę, a rzeczywistość wiadomo może być inna. Jednak inwestor chyba twardo stoi na ziemi i potrafi ocenić, tak więc jeśli nic tam nie będzie się działo latem, to znaczy że się nie opłaca, a jak coś porobią, to znaczy, że ma to sens. Ogólnie Brenna przyciąga sporo turystów latem.   

Patrząc na to, co się dzieje na różnych Soszowach czy Skolnitach, jestem absolutnie PRZECIW trasom rowerowym na każdej górze. Już jest ich chyba dość dużo i wystarczy. Rozkopywana jest góra na nowo, rozrąbywane lasy i niszczone trasy narciarskie. Za rok/dwa się te rowery elektryczne znudzą i zostaniemy ze zniszczoną górą i trasami.

Oczywiście to moje zdanie, każdy może mieć inne...

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JC napisał:

Proponuję zmienić ton, bo jeżeli ktoś z nas napisał coś, z czym się nie zgadzamy, to nie znaczy, że napisał bzdury, bo...

Bo ja mógłbym także użyć tego słabego argumentu w stosunku do Ciebie! Bo to, że Nowa Osada rusza wcześniej niż Szczyrkowski wynika z tego, że górka jest mała, trawiasta, niezbyt stroma - a to robi duuużą różnicę! 

1) Całkowita zgoda - nie zarzucajmy komuś, kto inaczej myśli, że jest niespełna rozumu. Może zresztą to on ma rację?

2) Jest jeszcze kilka innych czynników wpływających na szybkie/późne ruszanie i na utrzymywanie śniegu:
- jakość naśnieżania;
- podłoże;
- ukształtowanie trasy (nie wiem, czy nie kluczowe);
- otoczenie (las/brak lasu);
- wskazanie kompasu, np. Szczyrk jest podatny na wiatry zachodnie (dominujące w PL), a Soszów jest przed nimi całkowicie zabezpieczony.

Taka np. Kaskada (1000-1250) u góry jest skrajnie trudna do utrzymania śniegu (wypukła, ostra), a takie Klepki (500-600) mają z tym dużo mniejszy problem i to mimo dużej szerokości stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:


- ukształtowanie trasy (nie wiem, czy nie kluczowe);

Bardzo istotne! Trasa stroma - trzeba więcej śniegu, trawers - trzeba więcej śniegu, przełamania, garby, nierówności - trzeba więcej śniegu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba też spojrzeć na to z drugiej strony, gdy są nawet małe emocje to od razu życie wraca na forum ;) 

A czasy takie, że 800 metrowym niewyprzęganym krzesełkiem odkupionym cieszymy się jak małe dzieci ;) 

Bardzo szkoda, że Białka zatrzymała inwestycyjne działanie, że na Jaworzynie w tym roku nie powstanie krzesło na trasie 2, że nic się nie dzieje w sprawie wymiany krzesła w Goryczkowej, że w Scyrku na Julianach ni widu ni słychu, że z inwestycji w Korbielowie zostały jedynie zapowiedzi. 

Edytowane przez Krakus81
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krakus81 napisał:

Bardzo szkoda, że Białka zatrzymała inwestycyjne działanie

A co byś tam jeszcze chciał zdziałać "inwestycyjnie" ..oczywiście nie biorąc pod uwagę jakichś dzikich pomysłów z gondolą na Litwinkę? - porzecież tam już nie bardzo jest gdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lexi napisał:

A co byś tam jeszcze chciał zdziałać "inwestycyjnie" ..oczywiście nie biorąc pod uwagę jakichś dzikich pomysłów z gondolą na Litwinkę? - porzecież tam już nie bardzo jest gdzie..

choćby połączenie z Bukowiną, a z tą Litwinką jakaś gondola, a nie wielki wagon w stylu Kasprowego. To moje zdanie i uważam, że wielka szkoda, bo oni tam kasę mają, a ograniczeń środowiskowych za to raczej nie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krakus81 napisał:

Bardzo szkoda, że Białka zatrzymała inwestycyjne działanie, że na Jaworzynie w tym roku nie powstanie krzesło na trasie 2, że nic się nie dzieje w sprawie wymiany krzesła w Goryczkowej, że w Scyrku na Julianach ni widu ni słychu, że z inwestycji w Korbielowie zostały jedynie zapowiedzi. 

...że o projekcie "Świeradowiec" nic nie słychać, że o szumnie zapowiadanym ośrodku Miłków-Sosnówka nic nie słychać, że projekt "Kotarz Arena" upadł, że na Skalance w Zwardoniu nic się nie dzieje (podobno przejętym przez Grupę Pingwina), że o zapowiadanej wymianie I odcinka na Szrenicę nic nie słychać, że o połączeniu Suchego z Harendą nic nie słychać, że nie będzie reaktywacji "Wielkiej Sowy", że nie będzie poszerzenia Czarnej Góry o Białą Wodę, że w Żabnicy na Prusowie nic się nie dzieje, że Jarmutę w Szczawnicy zablokowali ekolodzy, że Nosal utknął w miejscu, że Kicarz w Piwnicznej utknął w martwym punkcie...

Na 100 obietnic spełnia się średnio jedna. No chyba, że chodzi o apartamentowce - te powstają prawie zawsze, choć z reguły mają być tylko dodatkiem do ośrodka narciarskiego.

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krakus81 napisał:

choćby połączenie z Bukowiną,

Na to nie ma szans - zasiedliliśmy z @marekbtl te krzaki na dole chronionym robactwem właśnie po to żeby nikt tych ośrodków nie połączył - teraz to jest rezerwat pod patronatem UNESCO i koła gospodyń wiejskich z Kozińca..

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Krakus81 napisał:

A czasy takie, że 800 metrowym niewyprzęganym krzesełkiem odkupionym cieszymy się jak małe dzieci ;) 

Ja się tylko cieszę że jest o czym podyskutować. 🙂 

Myślę że nigdy nie pojadę na narty do tego ośrodka w Brennej. Chociaż byłem raz latem w Brennej zobaczyć te słynne hale i mi się podobało.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Na to nie ma szans - zasiedliliśmy z @marekbtl te krzaki na dole chronionym robactwem właśnie po to żeby nikt tych ośrodków nie połączył - teraz to jest rezerwat pod patronatem UNESCO i koła gospodyń wiejskich z Kozińca..

Ja już tam łańcuchy pochowałem,  najwyżej się przykujemy i będziemy skandować " Nie przesadza się starych drzew!". Chyba że postawią halę, to zabarykadujemy się od środka.

Bądź czujny jak pies podwójny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...