Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cud w Bielsku-Białej?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Cud w Bielsku-Białej? Czy te inwestycje kiedyś powstaną? Czy to tylko marzenia?

Pierwsza, to planowane inwestycje na stoku Dębowca. Ma się na nim znaleźć trasa narciarska o długości 680 m, o niskim stopniu trudności. Początek pod schroniskiem na Dębowcu, koniec w okolicach ulicy Karbowej. Szerokość trasy - 50 m. Trasę obsługiwać ma wyciąg krzesełkowy. Trasa ma być oświetlona i naśnieżana.

Druga część SIWZ zawiera plany dotyczące stoku Szyndzielni. Tutaj, zgodnie z dokumentem, powstać ma tzw. trasa Kołowrót - o długości 1670 m, o jak najłatwiejszym stopniu trudności oraz kolejna trasa - "Sahara" - o długości 1020 m, również o jak najłatwiejszym - jak czytamy - stopniu trudności. Obsługiwać ją będzie kolej krzesełkowa o długości 1000 metrów. Górna stacja zlokalizowana zostanie w odległości około 80 m od górnej stacji kolei gondolowej. Wspomniane trasy mają być, rzecz jasna, oświetlone i naśnieżane.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_txt=3153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się dzieje,tylko ciekawe co z tego wyjdzie... :o Zwłaszcza,jak napisał Mysiek,co z eko-matołami?

... Aż dziw, że tam nic nie ma do tej pory
Jak to nie ma? ;) Jest!Tylko lepiej to przemilczeć... :p1.Oświetlony(pewnie kiedyś...)stok na Dębowcu. :p2 i 3.Orczyk na Szyndzielni. :p4.Orczyk na Klimczoku. :P

Szyndzielnia 5 006.jpg

Szyndzielnia 5 031.jpg

Kasprowy,Skrzyczne,Salmopol,i inne 220.jpg

Kasprowy,Skrzyczne,Salmopol,i inne 192.jpg

57da80f7cf4ba_Szyndzielnia5006.jpg.c42b8d5f8d1c948131899a9843126f3d.jpg

57da80f7d734e_Szyndzielnia5031.jpg.5b37f30db410627cde11186f08d617e8.jpg

57da80f7ddb8d_KasprowySkrzyczneSalmopoliinne220.jpg.fee254c6e8fdffd0ac94c38b5ac6f810.jpg

57da80f7e57ee_KasprowySkrzyczneSalmopoliinne192.jpg.553f57fe0655be52e9af9981096e79c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Planowana budowa dwóch zespołów narciarskich na Szyndzielni i Dębowcu w Beskidzie Śląskim wywoła poważne straty przyrodnicze.

W wyniku inwestycji fizycznemu zniszczeniu uległoby:

21 hektarów chronionych siedlisk przyrodniczych, z czego 19 hektarów to lasy buczynowe. Jest to bardzo poważna ingerencja w środowisko, która bezsprzecznie degraduje walory przyrodnicze północnej części Beskidu Śląskiego oraz powoduje trwałe i istotne przeobrażenie struktury ekologicznej i powiązań funkcjonalnych w kompleksie leśnym.

"Utrata 21 hektarów chronionych siedlisk przyrodniczych jest poważną stratą przyrodniczą. Skala inwestycji wskazuje na to, że jej negatywny wpływ nie ograniczy się tylko do wycinki lasów; masowe wwożenie turystów w góry niesie za sobą zagrożenia w postaci chociażby płoszenia zwierząt, dla których ta część Beskidu jest naturalnym miejscem występowania" - mówi Radosław Ślusarczyk, prezes Pracowni na rzecz Wszystkich Istot

Szczegóły informacji: http://pracownia.org.pl/aktualnosci,575

Osoba kontaktowa: Radosław Ślusarczyk, tel.: 660 538 329

e-mail: biuro@pracownia.org.pl

ul. Jasna 17, 43-360 Bystra k. Bielska-Białej

tel./fax 33 817 14 68

za portalem independent,pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za telefon:)

Może zrobimy rozpiskę, kto kiedy i o której i pogawędzimy z gościem:D... w nocy oczywiście,

zrobim z niego nietoperka i w dzień będzie musiał spać:D.

W nocy.........oczywiście to chciałbym się z takim w ciemnej uliczce móc spotkać.

I wytłumaczyć mu z polskiego na nasze pewne nurtujące go kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma,

Panowie - no gdzieś te wstrętne pliszki muszą się w końcu parzyć :) - i potrzebują duuużo spokoju..

Oj muszą i nawet mają gdzie, patrz jakiego wszarza na głowie pan Ślusarczyk utrzymuje:

40_1007456_1_d_4367.jpg

... aż mnie wszystko sędzi:eek:

Musi jego łepetyna to obszar natura 2000 i fryzjer nie... nożyczki nie...:D, natura tam włosy wypuszcza więc mają tam być!:D

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zajawiony i niecierpliwy aż to wszystko dojdzie do skutku i będzie można konkretnie pośmigać po Szyndzielni. ALE zdaje sobie sprawę że to nie jest takie proste. Nasza Szyndzielnia jest skarbem przyrodniczym i jak chcecie go spiepszyć i eksploatować żeby tylko hapać hajs a zaniedbać profesjonalne działania na rzecz ochrony przyrody to ja się tam przywiąże z moją deską do drzew razem z ekologami !!!!

cyt.:

--Natura 2000

--21 hektarów chronionych siedlisk przyrodniczych

--płoszenia zwierząt !!!

To nie jest jakieś kilka choinek !!! Ja tam spaceruje, jeżdżę na rowerze i desce od dzieciństwa i nie dam tego spier... jakimś burakom w suv'ach i obcisłych getrach, którzy przyrodę to podziwiają we francji i austrii ale swoją własną to by obsrali da paru złotych !!!

Moje zdanie jest takie: STOKI + WYCIĄGI TAK !!! Ale tylko w równowadze ze środowiskiem + rekompensata jak cholera i to w tym samym rejonie !!!

pozdr. dla myślących bielszczan a WARSZAWA do AUSTRII na last minute :D !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zajawiony i niecierpliwy aż to wszystko dojdzie do skutku i będzie można konkretnie pośmigać po Szyndzielni. ALE zdaje sobie sprawę że to nie jest takie proste. Nasza Szyndzielnia jest skarbem przyrodniczym i jak chcecie go spiepszyć i eksploatować żeby tylko hapać hajs a zaniedbać profesjonalne działania na rzecz ochrony przyrody to ja się tam przywiąże z moją deską do drzew razem z ekologami !!!!

cyt.:

--Natura 2000

--21 hektarów chronionych siedlisk przyrodniczych

--płoszenia zwierząt !!!

To nie jest jakieś kilka choinek !!! Ja tam spaceruje, jeżdżę na rowerze i desce od dzieciństwa i nie dam tego spier... jakimś burakom w suv'ach i obcisłych getrach, którzy przyrodę to podziwiają we francji i austrii ale swoją własną to by obsrali da paru złotych !!!

Moje zdanie jest takie: STOKI + WYCIĄGI TAK !!! Ale tylko w równowadze ze środowiskiem + rekompensata jak cholera i to w tym samym rejonie !!!

pozdr. dla myślących bielszczan a WARSZAWA do AUSTRII na last minute :D !!

Stary zmień dilera, albo bierz połowę! Z takimi wywodami to przenieś się na forum Onetu!

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zajawiony i niecierpliwy aż to wszystko dojdzie do skutku i będzie można konkretnie pośmigać po Szyndzielni. ALE zdaje sobie sprawę że to nie jest takie proste. Nasza Szyndzielnia jest skarbem przyrodniczym i jak chcecie go spiepszyć i eksploatować żeby tylko hapać hajs a zaniedbać profesjonalne działania na rzecz ochrony przyrody to ja się tam przywiąże z moją deską do drzew razem z ekologami !!!!

cyt.:

--Natura 2000

--21 hektarów chronionych siedlisk przyrodniczych

--płoszenia zwierząt !!!

To nie jest jakieś kilka choinek !!! Ja tam spaceruje, jeżdżę na rowerze i desce od dzieciństwa i nie dam tego spier... jakimś burakom w suv'ach i obcisłych getrach, którzy przyrodę to podziwiają we francji i austrii ale swoją własną to by obsrali da paru złotych !!!

Moje zdanie jest takie: STOKI + WYCIĄGI TAK !!! Ale tylko w równowadze ze środowiskiem + rekompensata jak cholera i to w tym samym rejonie !!!

pozdr. dla myślących bielszczan a WARSZAWA do AUSTRII na last minute :D !!

A ja(wydaje mi się myślący bielszczanin) i ta twoja "WARSZAWA" pojadziemy do Austrii (nie koniecznie na last minute).

Szyndzielnię zaś widzę z moich okien i to mi wystarczy.

Najeździłem się tam za młodych lat ...i to mi wystarczy.

Tak na marginesie ,to twój pierwszy post.

Wypadałoby się przywitać,przedstawić ,itd.

Czy brak kultury ekoludki rekompensują sobie walką o "zieleninę"?:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja protestuję przeciwko ekologom przez których muszę dusić i tłoczyć się na Polskich drogach a nie po autostradach.

Do tego dzień w dzień walczyć o przetrwanie, walczyć o własne życie no i ponosić ogromne koszty podczas przyspieszonej eksploatacji mojego nie ekologicznego samochodu.

Fakt ten na pewno wpływa na degradacje środowiska naturalnego bo non stop muszę kupować i wymieniać w warsztacie urwane części na Polskich dziurach.

Dzięki tyemu ktoś musi postawić nieekologiczną fabrykę, wyprodukować nie ekologicznie części samochodowe i przetransportować jej do hurtowni, sklepów, warsztatów nie ekologicznie.

Ekologom trochę pomieszały się priorytety życiowe!!!:mad:

Dla tego wymyślono narty anty ekologiczne czyli freeridowe!!!:D

Edytowane przez Robert Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D Nie wiem jak to jest,ale jakoś oszołomy zazwyczaj są charakterystyczni... :P

jak taki z niego obrońca przyrody to ciekaw jestem czy gościu całe życie z buta zasuwał ew. na bicyklu , czy też czasem łamie wiarę i używa innych bardziej śmierdzących środków lokomocji:rolleyes:???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...