Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kolejna prośba o pomoc w doborze nart


Egon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Zdaje sobie sprawę, iż tego typu tematy wałkowane były setki razy, ale....każdy przypadek jest inny, więc bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Mam 180 cm, ważę 84-85 kg. Subiektywnie - jestem sprawny fizycznie. Nie wiem jak sklasyfikować mam swoje umiejętności, ale 4 będzie najbardziej odpowiednie :-). Przygodę z nartami zacząłem w ubiegłym sezonie - 10 dni na polskich stokach - 156 cm Head Supershape Speed, którą sprzedał mi Pan, który stwierdził, że będzie OK. Jakoś "zjeżdżałem", po kilku dniach zacząłem używać krawędzi...ale nie jestem w stanie do końca zapanować nad tą nartą. Po prostu czuję, że mnie wiezie. Zaznaczam, że od prędkości wolę krótkie dynamiczne skręty...ale to chyba zbyt ambitnie jak na mój poziom, więc pomóżcie mi wybrać:

1. Blizzard G-Force Sonic IQ - znajomy ze sklepu stwierdził, że narta rozwojowa i dam sobie z nią radę,

2. Fischer RC-4 Competition 07/08 - 165 cm,

3. Rossignol Zenith Z3 - 162 cm (170??),

4. Rossignol Zenith Z6 - 162 cm,(170??),

5. Rossignol X-FIGHT2 OS - 165 cm,

Dzięki serdeczne i pozdrawiam

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenith Z6 - troche chlopie wazysz, wiec musisz miec narte w miare twarda.

Jestes wysportowany, wiec sobie poradzisz.

A i narta bedzie na kilka sezonow.

dlugosc - 170cm proponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bobic. Zawęziłem wybór do 2 modeli:

http://www.allegro.pl/item696243037_rossignol_zenith_z_6_2009_dl170_50_taniej.html

http://www.allegro.pl/item702201869_rossignol_x_fight_2_model_2009_hit_45_ceny.html

Powiedz mi jeszcze proszę, czy ten X-fight nie będzie się zachowywał lepiej od zenitha w krótkim skręcie na przygotowanych trasach?

Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tych dla Ciebie zdecydowanie Rossi Z3, jesteś w zasadzie początkującym narciarzem i 10 dni jazdy, które masz za sobą to niewiele. Po co masz przepłacać za deski skierowane do dobrze jeżdrzących jakimi są Z6 czy te Bllizardy. RC4 comp tez raczej nie na twój poziom- po co się mędczyc choć i tak o niebo bardziej dla ciebie niż te nieszczęsne Heady. Moim zdaniem sama waga nie powoduje, że potrzebujesz twardsze i sztywniejsze deski bo i tak jej twardości nie wykorzystasz a sama narta nie będzie Ci pomagać zwłaszcza na początku a wręcz przeciwnie. Długośc 170cm zdecydowanie.

A swoją drogą ten kto Ci doradził tego Heada to niezły dowcipniś, wszystko źle począwszy od długosci, grupy nart jak i samą deską - skierowaną do bardzo dobrych narciarzy a uchodzącą za wymagającą i nerwową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zgłoś się do szkółki narciarskiej na wyjazd w celu podwyższenia umiejętności narciarskich i zgłoś,że nie masz sprzętu,a fachowcy znajdą coś do nauki i nie tylko;)W inny sposób porady nie mają większego sensu,ponieważ dopiero zaczynasz przygodę z narciarstwem,nie wiadomo jak na długo-propozycje zakupu sprzętu/który nie jest tani/jest wydatkiem;),który nie koniecznie musi się sprawdzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci proponuję,żebyś zawitał na imprezę Rossignol Demo Tour. :) Będziesz tam mógł przetestować za darmo wszystkie modele Rossignola i może coś Ci spasuje.Ja właśnie po takiej imprezie(w drugim moim sezonie) wybrałem sobie nartki,które używam do dziś i jestem bardzo zadowolony! :) Na pewno będzie info w tej sprawie na skionline.pl. :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci proponuję,żebyś zawitał na imprezę Rossignol Demo Tour. :) Będziesz tam mógł przetestować za darmo wszystkie modele Rossignola i może coś Ci spasuje.Ja właśnie po takiej imprezie(w drugim moim sezonie) wybrałem sobie nartki,które używam do dziś i jestem bardzo zadowolony! :) Na pewno będzie info w tej sprawie na skionline.pl. :)

Pozdrawiam!

Bardzo mądra propozycja!!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z nartami zacząłem w ubiegłym sezonie - 10 dni na polskich stokach - 156 cm Head Supershape Speed, którą sprzedał mi Pan, który stwierdził, że będzie OK. Jakoś "zjeżdżałem", po kilku dniach zacząłem używać krawędzi...ale nie jestem w stanie do końca zapanować nad tą nartą. Po prostu czuję, że mnie wiezie. Zaznaczam, że od prędkości wolę krótkie dynamiczne skręty...ale to chyba zbyt ambitnie jak na mój poziom, więc pomóżcie mi wybrać:

sie ma,

tak generalnie to pewnie większość Ci powie, że doradzać przez neta dobór desek to trochę zły pomysł - i z tym wszyscy pewnie się zgodzą.. - najlepszą metodą jest spotkać się na stoku.

Z tego co piszesz taki wniosek "wolny" mi przyszedł do głowy - tak przewrotnie powiem - może "wiezie" cię deska bo zacząłeś trochę na krawędzi jeździć ;) - a jeżeli tak - pytanie - czy ci się to podobało czy nie. Jeżeli to jest coś o co Ci chodzi - to ten Head jest jak najbardziej deską do tego typu jazd stworzoną - krótki dynamiczny skręt. Mówię tu o jeździe ciętej.

Jeżeli interesuje Cię jazda w "ześlizgach" - to w zasadzie bez różnicy czy założysz 170 czy 180 cm dechę.

Deski o charakterystyce zbliżonej do slalomowej w długości 170 cm mają promienie skrętu o 3-4 metry większe od tego Heada - to spora różnica ;).

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenith sa nartami uniwersalnymi, natomist X-Fight 2 to odpowiednik 8S, tylko w innej grafice.

Zenith jest narta przyjazna, a Tyt troche wazysz i boje sie, ze Z3 moze byc dla Ciebie za miekka.

Czyli Z6 - to narta o promieniu skretu bardziej allroundowym, czyli ok 14-17 m, natomiast X-Fight to slalomka i tutaj powinienes miec dl. ok. 165cm.

Wybor nalezy do Ciebie.

P.S.

Tak jak koledzy mowili - w tym roku bedzie Demo Tour na pewno - i takie lub podobne narty na pewna beda mozliwe do przetestowania, wiec zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Heh....:-). Może faktycznie lepiej coś przetestować zamiast kupować kota w worku. Tym bardziej, że w tym sezonie mam w planie pojeździć przynajmniej kilka dni w Alpach. ...z moimi umiejętnościami lepiej się nie "przegrzać"....supershape już mam ;-).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...