Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szymoszkowa zabudowana


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Góralka, która posiada działkę ok. 70 metrów od wyciągu na Szymoszkowej dostała wstępną zgodę władz Zakopanego na budowę domu.

Oprócz tego jakowyś deweloper ma też tam działkę i zamierza budować osiedle apartamentów.

Tak więc kolejna trasa narciarska będzie funkcjonować, albo z utrudnieniami, albo niedługo w ogóle, jeśli kolejni właściciele gruntów wystąpią o WZ.

Szczegóły tej sprawy możecie przeczytać tutaj

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak tam wygląda temat własności ziemi na poszczególnych stokach - skoro piszesz o innych ośrodkach w takim kontekscie - to przerażające perspektywy.. ;), ale to już nie nam chyba się będzie jeżyć włos na głowach - dobrze że tak niedaleko jest całkiem normalnie i jest na szczęście alternatywa..

Z jednej strony to dobrze - bo świadczy o tym, że warto się bić o cokolwiek co związane z narciarstwem - taka masa świeżych narciarzy przyniesie kasę za cokolwiek ..

Z 2 strony trochę tęsknię (bezpowrotnie pewnie) za czasami gdzie patrzyli na narciarza jak na dziwaka ;), ehh.. - to "se newrati"..

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze wybudują Biedronkę na Harendzie,domek letniskowy na środku stoku na Nosalu dla kolejnej szczęśliwej góralki i wypożyczalnie strojów kąpielowych na Kasprowym oczywiście na trasie narciarskiej... :mad: Zapewne narciarze będą walić drzwiami i oknami do Zakopanego! :P Czy tam nie ma jakiś planów zagospodarowania przestrzennego?Czy władze miasta próbują to jakoś uporządkować? :confused: Przecież jak budują drogę,da się nawet wysiedlić sporo domów i ludzie nie narzekają,to czy nie można było owej góralce dać inną,równie atrakcyjną działkę w zamian?Takie rzeczy to tylko w Er... to jest w Polsce! :(

Na szczęście mieszkam na Podbeskidziu i bardziej mnie interesuję ten region.Kolorowo to może nie wygląda,ale przynajmniej powoli coś do przodu.Niecierpliwie czekam co dalej ze skipassem... :rolleyes:

P.S.Na nartach jeżdżę od 5 lat,chciałbym zaliczyć Gubałówkę,ale ta już chyba 7 lat zamknięta,bo się dogadać nie mogą... :mad: Czy u Nas wszystko musi być takie popi... ? :mad:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęści od Wiednia w stronę Mikulova prowadzą nową drogę.:)

Będzie szybciej i bezpieczniej do normalności. :D

A reszta niech martwi się o swoje dochody!

Może oglądanie Świstaków i innej zieleniny przez lornetkę za 5 zł. podniesie im dochody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.Na nartach jeżdżę od 5 lat,chciałbym zaliczyć Gubałówkę,ale ta już chyba 7 lat zamknięta,bo się dogadać nie mogą... :mad: Czy u Nas wszystko musi być takie popi... ? :mad:

Ja jeżdżę jakieś,hmmm.......45 lat :eek:

Na Gubałówce byłem,..........pewnie ze dwa razy.

Ale Bogu Dzięki ominęło mnie szczęście natowania tam.

I niech tak zostanie.

Ale z tą Biedronką to dobre,doooobre.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ale pod warunkiem, że to niebyłby ten stok. Na razie wystarczy mi wariant "oszczędnościowy" - ok 70 metrów od stoku 2-3 tygodnie w roku - za to stok dużo bardziej zacny. Wczoraj jechałem zakopianką i w Lubniu dorobili następny kawałek dwupasmówki co troszeczkę objeżdrza Luboń - jedzie sie kawałek dalej niż do tego śmiesznego ronda więc jak ktoś jedzie na Mszane i Limanową to trzeba uważać bo teraz łatwo przejechać bo dwupas idzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos - czy ktoś się może orientuje kiedy skończą ten odcinek drogi?

Nie tak szybko, jak piszą chłopaki, pierwszy odcinek ( do Schrick) w 2010r, drugi do granicy z Czechami planują zacząć w 2010 r. a skończyć w 2013 r.

Tutaj masz dokładne info http://www.asfinag.at/index.php?module=Pagesetter&func=viewpub&tid=287&pid=8&idtopic=29

Edytowane przez peszkod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...