Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trenning czyni mistrza.


Homar

Rekomendowane odpowiedzi

Próbujcie ;)

1.

[YOUTUBE]Zq4iVG1B_vA[/YOUTUBE]

2.

[YOUTUBE]0ZLA6bS7DFA[/YOUTUBE]

3.

[YOUTUBE]VaVfYkYzKWM[/YOUTUBE]

4.

[YOUTUBE]rKdfEd9d0IY[/YOUTUBE]

5.

[YOUTUBE]kdSU56L1uaw[/YOUTUBE]

6.

[YOUTUBE]miczNENedSA[/YOUTUBE]

7.

[YOUTUBE]ED5HpAbnkFI[/YOUTUBE]

8.

[YOUTUBE]kDTADauQWMs[/YOUTUBE]

9.

[YOUTUBE]BiRiNK97SkA[/YOUTUBE]

10.

[YOUTUBE]Xl1G2KD_ips[/YOUTUBE]

tylko odradzam cwiczenia w dużym pokoju, szczególnie to z wózkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i własnie, poruszyłeś ciekawy temat :) ciekaw jestem jakie ciśnienie tam jest w tych piłkach bo na maksa napompowane to one nie są bo być nie mogą co widać na filmiku :D raczej by nie ustali...

we wtorek będę miał zajęcia na sali gdzie są takie piłki, jedne miększe inne twardsze to spróbuję czy jest jakaś różnica :D:D w szybkości spadania:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne filmiki Homar ! - dzięki.

Pokazują jak ważną rolą jest trening zmysłów równowagi - a nie tylko rower, bieganie - i całe przygotowanie do sezonu.. ;).

Wymaga sporo "zachodu" i organizacji taki trening specjalistyczny - substytutem dla zwykłych zjadaczy chleba są rolki i łyżwy ( experymenty jakich kolwiek ewolucji i próby "ustania" ich) - w brew pozorom - świetnie przygotowują/oswajają organizm z nienaturalnymi pozycjami.. ;), Niestety 99% narciarzy olewa tą stronę przygotowania do sezonu - a jest tak samo ważna jak nie najważniejsza..

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi w tych ćwiczeniach o trening propriocepcji, czyli czucia głębokiego. Jednym z przykładów zawodnika bardzo wiele poświęcającemu temu elementowi treningu jest (był?) Giorgio Rocca. No i Bode - niewątpliwy dar od Boga poparty specjalistycznym treningiem propriocepcji.

Oni zaczynali specjalistyczne ćwiczenia nad tym elementem dobrych parę lat temu - teraz to już nawet nasze kadry ćwiczą czucie głębokie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne filmiki Homar ! - dzięki.

Pokazują jak ważną rolą jest trening zmysłów równowagi - a nie tylko rower, bieganie - i całe przygotowanie do sezonu.. ;).

Wymaga sporo "zachodu" i organizacji taki trening specjalistyczny - substytutem dla zwykłych zjadaczy chleba są rolki i łyżwy ( experymenty jakich kolwiek ewolucji i próby "ustania" ich) - w brew pozorom - świetnie przygotowują/oswajają organizm z nienaturalnymi pozycjami.. ;), Niestety 99% narciarzy olewa tą stronę przygotowania do sezonu - a jest tak samo ważna jak nie najważniejsza..

pozdro

jahu

No ja w to lato komplet chińskich kółek zjechałem i powiem, że dużo pewniej się człek czuje na dechach i postawa jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi w tych ćwiczeniach o trening propriocepcji, czyli czucia głębokiego. Jednym z przykładów zawodnika bardzo wiele poświęcającemu temu elementowi treningu jest (był?) Giorgio Rocca. No i Bode - niewątpliwy dar od Boga poparty specjalistycznym treningiem propriocepcji.

Oni zaczynali specjalistyczne ćwiczenia nad tym elementem dobrych parę lat temu - teraz to już nawet nasze kadry ćwiczą czucie głębokie;)

czy aby mnie nie obrażasz?? ;):D:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w to lato komplet chińskich kółek zjechałem i powiem, że dużo pewniej się człek czuje na dechach i postawa jest lepsza.

no bo to dokładnie tak "działa" ! - rolki mają małą "powierzchnię" podparcia - dlatego wymuszają poprawną postawę! - wchodzimy na dechy, które są duużo dłuższe i stabilniejsze od rolek - czujemy się swobodnie, odchylenia we wszystkich płaszczyznach przychodzą z łatwością, akceptujemy wszystko co się z ciałem dzieje, nie walczymy ze sobą ;) - pełen luz i swoboda :D- i o to chodzi w rolkach !

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...