Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

jak pisał JC "trochę na okragło" a poza tym to na trochę ciasny wygląda ten gigant :D, jedziesz tak trochę mało agresywnie :) i trochę za wysoko chyba ;)

Pierwsza część slalomu ustawiona na dość stromym stoku ale to nie do zawodów tylko w celach szkoleniowych. Masz rację ze mało agresywnie i na okrągło. W górnej części wynikało to ze spóźnionych skrętów, ale na dole to już tylko pasywność.

To znaczy tak, ja powiem jedno ATAK BARKIEM , a wtedy nie będzie problemu że za okrągło, za mało agresywnie , za wysoko itd.

Taaak, trzeba będzie nad tym popracować.

Ekspertem nie jestem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że jak się kończyła stromsza część to trzeba było zamknąć sylwetkę i jechać bardziej na "jajo".:)

Zgoda, w późniejszych przejazdach tak robiłem ale ciągle było to wożenie się, a nie dynamiczna jazda.

Dzięki za uwagi.

Doświadczenie "sportowe " mam minimalne, a to był jeden z początkowych przejazdów na tym wyjeździe, więc chyba mam jeszcze nadzieję na poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak, ja powiem jedno ATAK BARKIEM

raceman mógłbyś coś nie co napisać szczegółowiej o ataku barkiem jak o technice. w sumie tej zimy zaliczyłem czwarty slalom w życiu i czas chyba się wziąć za jakieś szkolenia z tego tematu. praktyka już w następnym sezonie. za to z chęcią od dzisiaj wezmę się za teorię i obserwację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro o tyczkach mowa to może podpowiecie co i jak poprawić?

Znalazłem filmik z grudnia i jak popatrzyłem to chyba wiele tu brakuje.

Po pierwsze wyraźnie spóźniony najazd na pierwszą bramkę.

Po drugie opuszczone ręce, co na pierwszej bramce spowodowało, że tyczka zamiast po ręce sie prześlizgnąć uderzyła mnie w ramię i wytrąciła z równowagi. Spowodowało to spóźnione/nerwowe najazdy na dwie kolejne bramki.

Potem sie wypłaszczyło i jakoś tak brakowało szybkości.

Co jeszcze?

[YOUTUBE]3QPoJ_z4RMU[/YOUTUBE]

Ręće zdecydowanie za nisko. Musisz miec takie uczucie że wieziesz jez przed soba na wysokości twarzy niemalże. Widac dużą obawę na stromszym ale jazda wydaje się ładna okrągła.

Więćej agresji + ręcę zdecydowanie wyżej i z przodu i to może byc fajny przejazd.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma,

e - no Super - w tej części stoku, przy takiej rozpieprzonej trasie, z taką prędkością - jak ktoś nie był/jechał w tym miejscu to nie wie o co chodzi :).

pozdro

jahu

dzięki ;) Tylko nie mów że taż tam jeździłeś :)

wstawiając filmy z Kiczery chciałem pokazać jakie fajne warunki narciarskie można teraz trafić - chodzi o pogodę, stan stoku, ilość osób jeżdżących na stoku (a właściwie ich brak) :D

samą jazdę trudno komentować na podstawie takiego zapisu ponieważ kręcone aparatem (słaba jakość i w ogóle- nikt nie chce kręcić a wszyscy chcą jeździć :P ) i jestem zdania że filmy w tym dziale -fajnie jest pooglądać (żeby zobaczyć jak sobie radzą) ale na analizę to lepiej się umówić na żywo na stoku :)

pozdrawiam Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Utrafiłeś w sedno.

Pierwszy dzień jazdy na bramkach tego wyjazdu (początek sezonu) i bardziej się martwiłem by zmieścić się między nimi jak czasem.

Nie myślałem, że to jest tak widoczne.:D:o

Pod koniec przejazdu juz na płaskim widac jak poczułeś się pewnie przyjąłeś prawidłową pozycje i juz inna gadka.

Jako, że nigdy nie jeździłem sportowo mam dokładnie to samo więc odczucia sa mi doskonalne znane:);)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Widac dużą obawę na stromszym ale jazda wydaje się ładna okrągła.............

jazda jest ładna ,na żywo też bardzo ładnie wygląda, tylko przy jeździe po tyczkach nie ma dodatkowych punktów za styl ;), musi bardziej próbować jechać agresywnie i dążyć do tego co na zdjęciu z Hermanem :)

Tylko, że w naszym kraju nie pojedzie tak nikt.

Ale jak sie uczyc to od najlepszych.

i tu jest wszystko napisane :) uczyć się od najlepszych (jeździć nie koniecznie ubierać :D;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widać tu to co Ty i Mitek pisaliście.

Wejście w skręt głęboko biodrem (i to staram się robić), a do tego ręce i bark też mocno do przodu - a tego mi brakowalo.

Właśnie dlatego na pierwszej bramce dostałem tyczką w ramię (co mnie jeszcze bardziej wyprostowało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego na pierwszej bramce dostałem tyczką w ramię (co mnie jeszcze bardziej wyprostowało).

tanim rozwiązaniem jeśli chodzi o ochraniaczna na przedramie do nauki jazdy na tyczkach jest ochraniacz piłkarski (na golenie bez kostki) :D wtedy można bardziej się przyłożyć do jazdy na tyczke :) (mniej boli i siniaki nie zostają);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanim rozwiązaniem jeśli chodzi o ochraniaczna na przedramie do nauki jazdy na tyczkach jest ochraniacz piłkarski (na golenie bez kostki) :D wtedy można bardziej się przyłożyć do jazdy na tyczke :) (mniej boli i siniaki nie zostają);)

Hehe ja znam jeszcze tańsze:D Od starych wyjadaczy stoków słyszałem, że dawniej zakladali kartony i owijali je taśmą:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wtedy wyglądasz :eek: jeszcze ci ktoś puszki podrzuci do plecaka ;):D

Bez przesady... po pierwsze nie musisz tego zakładać na zewnątrz:p Po drugie sam napisałeś: "uczyć się od najlepszych (jeździć nie koniecznie ubierać)", nie do końca ważne jest jak to wygląda, ważne żeby było skuteczne!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanim rozwiązaniem jeśli chodzi o ochraniaczna na przedramie do nauki jazdy na tyczkach jest ochraniacz piłkarski (na golenie bez kostki) :D wtedy można bardziej się przyłożyć do jazdy na tyczke :) (mniej boli i siniaki nie zostają);)

Nie chodzilo mi o ochrone ramienia tylko o fakt że przy odpowiednio ustawionej ręce i ramieniu tyczka sie ześlizguje po nich, a mnie trafiła w samo ramię (nie bolało wcale) ale tak jakby mnie ktoś za nie złapal i wyprostował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkim polecam taki protector w jakim jeżdżę osobiście ( najpierw wszyscy się śmieją a potem sami planują kupno:D)

już taki oglądałem :) ale na razie cena ok 400 to trochę dużo :( ale cały czas szukam :D

Nie chodzilo mi o ochrone ramienia tylko o fakt że przy odpowiednio ustawionej ręce i ramieniu tyczka sie ześlizguje po nich, a mnie trafiła w samo ramię (nie bolało wcale) ale tak jakby mnie ktoś za nie złapal i wyprostował.

nie zawsze się ześlizguje ;) a przy wiekszych szybkościach nawet te ześlizgniecia potem czuć i widać :), jesli będziesz miał chronione przedramie będzie ci "łatwiej się zdecydować" na agresywne wejście na tyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkim polecam taki protector w jakim jeżdżę osobiście ( najpierw wszyscy się śmieją a potem sami planują kupno:D)

To chyba taki jak widzialem przedwczoraj dwoch gosci na stoku - prawie Robocopy - przedramie, lokiec, ramie, bark - wszystko w zbroji.

Niestetyy oni wybrali ten odwrotny "wariant Maiera" - wygladali nie jezdzili :D

Acha - bylo + 10, a do tego mieli jeszcze bateryjki podpiete do butow, brube kurtki na -15 i extra polarowe ochraniacze na szyje. Masakra :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz trochę 661 :) może coś przypasuje :)

jestem ciekaw czy to w praktyce coś daję przy porządnej glebie....pytam zupełnie poważnie,bo nie wykluczam zakupu wraz ze swoim synem,który zaczyna coraz szybciej śmigać a ja "pierniczeje":D....i jaki model wybrać:confused:.....zupełnie się na tym nie znam:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy to w praktyce coś daję przy porządnej glebie....pytam zupełnie poważnie,bo nie wykluczam zakupu wraz ze swoim synem,który zaczyna coraz szybciej śmigać a ja "pierniczeje":D....i jaki model wybrać:confused:.....zupełnie się na tym nie znam:o

żłówik jest w zestawie :D a dodatkowo coś na barki i ramiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ;) Tylko nie mów że taż tam jeździłeś :)

wstawiając filmy z Kiczery chciałem pokazać jakie fajne warunki narciarskie można teraz trafić - chodzi o pogodę, stan stoku, ilość osób jeżdżących na stoku (a właściwie ich brak) :D

pozdrawiam Torres

na Kiczerze ostatni raz byłem w zeszłym roku - lubię ten stok - jakoś mi po prostu "leży" - akurat idealny na promienie SL-ki ;) - tylko nikomu o nim nie mówmy, bo się zaraz zwali tam tyle luda, że nie da się jeździć !! :D:D:D

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nexcom narzeka ...

na Kiczerze ostatni raz byłem w zeszłym roku - lubię ten stok - jakoś mi po prostu "leży"

dla równowagi w przyrodzie coś od siebie dodam

mnie "parametrami" też leży ale

przedostatni raz tam byłem ponad rok temu > rozczarowanie(przygotowanie)

i znowu pojechałem 08.03 opisałem to na gorąco tak :

aż wam zazdroszcze ja własnie wrociłem z Wisły (jawornik - hotel stok) warunki fatalne godzina 8:50 nie do jazdy nie wyratrakowane muldy kopny śnieg po 2 zjazdach ostentacyjnie oddałem karnet z jeszcze 8 przejazdami mimo zdziwienia pani w okienku informując ją że szkoda mi kolan na takie warunki. Zonka która stał na dole mówiła że pare osób stwierdziło to samo i zakończyło jazde. bezsens ....

może mam pecha może jestem zbyt rozpieszczony słowackim podejściem do przygotowania i warunków lub mój pryzmat "fun-u" wypacza spojrzenie ale wcześniej niż za rok się tam nie wybiorę > pewnie żeby znowu sie rozczarować , aha za parking musiałem zapłacić 5pln :)

jak przeciwieństwo polecam wątek o Pracicy w "chce wam o tym powiedziec" - "cudze chwalicie ... Polak potrafi"

ps. pozdrawiam i zmian na Kiczerze sobie i Wam życze

Edytowane przez nexcom
ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...