Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol Radical R9x


Homar

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, ale zauważ że to również zalezy od marki zapytaj na forum o Fischera Wc Rc lub Atoma Gs12 a usłyszysz 100 opini bo to najbardziej chodliwe marki na forum ;) niestety nie bedzie mi dane usłyszec jakiej kolwiek opini ;) bede sie krecił od 12.01 w okolicach Bb może dorwe gdzies te R9x ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz się na Rossignol Demo Tour. Impreza będzie w wielu miejscach w polsce i będzie można za free testować sprzęcik rosoła. Trzeba się tylko na odpowiedniej stronce zapisać do udziału (poniżej podaje link). Wybierz gdzie Ci najbliżej i już masz załatwione testowanie najnowszej 9x :)

Wielkie sorry, oto link :)

http://demotour.skisrossignol.com/index.php?_lang=PL&&alias=event&function=getEvents

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha pasowało by tam w tej nowej osadzie napisac bugajsonowi "i kto to mówi " ale nie bede nabijał postów ;) ...

A wracając do tematu to dzieki wielkie chłopaki ;) już sobie ogarnąłem - Przemyśl tam pojade :D chociaż na tamtej oślej łące każda narta tak samo jezdzi, 3 skręty i kontra żeby nie zabic kogos w kolejce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam się doczytałem to narty można wypożyczać na ok 1,5 godziny więc może uda się uciec z nimi na leprze stoki. Tych imprez będzie wiele w polsce więc warto przeanalizować gdzie najbardziej warto i gdzie będzie można najlepiej je sprawdzić. Może nawet da się zapisać na jedną z imprez tego Rossi Tour z zagranicznej edycji np. w Austrii. Tam problemu z brakiem miejsca na test nie powinno być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moze srobuje na dwoch roznych stokach (moze sie uda).

Wtedy to bedzie dobre porownanie.

A tak w ogole to gigantki chodza juz za mna od jakiegos czasu.

A w dodatku dluga gigantke (mam 188 wzrostu) mozna kupic w naprawde dobrej cenie:)

Jak jestess mocny to taką 190 można kupić zaa smieszne pieniądze na koniec sezonu, tylko czy aby napewno tak długa jest potrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam się doczytałem to narty można wypożyczać na ok 1,5 godziny więc może uda się uciec z nimi na leprze stoki. Tych imprez będzie wiele w polsce więc warto przeanalizować gdzie najbardziej warto i gdzie będzie można najlepiej je sprawdzić. Może nawet da się zapisać na jedną z imprez tego Rossi Tour z zagranicznej edycji np. w Austrii. Tam problemu z brakiem miejsca na test nie powinno być. :)

W Polsce to chyba wszystkie osrodki "rodzinne" - nie wiem jak takie narty przetestowac w Bialce czy Wirchomli nie wspominajac o Wiezycy jeszcze jak dodatkowo zaplanowano testy na okres ferii.

Moze faktycznie Austria/Wlochy to jest dobry pomysl - tylko trzeba trafic na termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj(a nawet mieliśmy razem z SB)okazje pojezdzic na tych nartach.Plusy...hm... nie trzeba było za to płacić.I dalej ciężko coś na plus.Dziwnie ''mułowata'',wolna przy przechodzeniu ze skretu w skręt.Od gigantki oczekiwałem troche więcej.Fakt,że trasa(nachylenie) może nie specjalnie pod te deski i slizgi tak jakby w ogóle nie przesmarowane, krawędzie cos trzymały ale ogólne wrażenie po dzisiejszym dniu - bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj(a nawet mieliśmy razem z SB)okazje pojezdzic na tych nartach.Plusy...hm... nie trzeba było za to płacić.I dalej ciężko coś na plus.Dziwnie ''mułowata'',wolna przy przechodzeniu ze skretu w skręt.Od gigantki oczekiwałem troche więcej.Fakt,że trasa(nachylenie) może nie specjalnie pod te deski i slizgi tak jakby w ogóle nie przesmarowane, krawędzie cos trzymały ale ogólne wrażenie po dzisiejszym dniu - bez rewelacji.

Dziwne, ale to samo czuje przy większości gigantek :D

Przepraszam za offtopa, więcej się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zdecydowanej wiekszoci w miare wyzszej klasy nart mozna przeczytac przy testach ze daja efekt wtedy jak dostana odpowiednio w pyte.

Co poniektore gigantki maja mniej wiecej taki opis "przy 70-80 km/h i odpowiednim mocnym skrecie narta pokazuje swoj prawdziwy charakter, wczesniej jest mulowata i bylejaka" (to taki niezbyt doslowny i udany cytat ;) ).

Moze to tu akurat cos takiego....:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i slizgi tak jakby w ogóle nie przesmarowane, krawędzie cos trzymały ale ogólne wrażenie po dzisiejszym dniu - bez rewelacji.

Moze to byc tez spowodowane niezbyt dokladnym i sumiennym przygotowaniem desek do testow.:confused:

Dla 'motlochu' pewnie sie nie oplaca serwisowac nart za kazdym razem.

A przeciez nie jest tajemnica ze przygotowanie narty ma ogromne znaczenie dla jej skutecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego sezonu jeżdżę na Rossignol Radical 9 x ti oversize 174 cm. Jestem b. zadowolony. Są to niesamowicie uniwersalne jak na race carvery narty. Pięknie prowadzą dłygie wiraże, świetnie płyną przy dużej prędkości, a zarazem są dość łatwe i na tyle elastyczne, że w razie np. jazdy po zamuldzonym stoku nie męczą aż tak jak np. Atomoci gs 11.21, które miałem wcześniej. Podsumowijąc bardzo polecam tą nartkę Rossignola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze,że ta narta jest zła(choc nie twierdze też,że jest dobra).Krótko napisałem swoje odczucia po wczorajszej próbie w odpowiedzi na post Homara czy ktos na niej jeżdził.Jakoś nikt wcześniej sie nie kwapił. Jasne,że moje odczucia mogą byc wypaczone przez czynniki o których wspomniałem we wcześniejszym poście, ale były takie a nie inne. Zdecydowanie lepiej spawowała się w dłuzszym skręcie moja slalomka niz R9x. A najbardziej irytujace było ciagłe wrazenie, że zaraz stane(kompletnie nie chciała ciagnać).Być może na lepiej przygotowanych deskach,na innym stoku wygladało by to inaczej. Ale nie było innuch desek ani stoku:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze zatem zdecydowanie lepiej przygotowanych nart.Stok niestety bedzie podobny:( . Natomiast towarzystwo na pewno sie nie powtórzy(chociaz chciałbym sie mylić:) ). Zeby tylko zima wytrzymała,bo prognozy sa zatrwazajace:eek:

dzięki za pozdro i vice versa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie w temacie, ale na pocieszenie - prognozy nie sa takie zle.

Ten tydzien ma sie krecic na malym plusie, ale podgorze i gorki moze kolo zera, w nocy pewnie maly minusik. Moze dopada cos naturalnego.

Takze wierze ze moje bardzo udane lokalne stoki wytrzymaja, a czeskich Karkonoszy jestem pewien. Mysle ze Podhale sobie poradzi.

A po okolo tygodniu prognmozuje powrot pogody syberyjskiej - oby nie klamali.

A w zakresie jazdy SL / GS to przyznacie chyba ze charakterystycznym jest, ze patrzac na tych dobrze jezdzacych amatorow to moze 80-90% ma narty slalomowe, a 95% jezdzi skretem GS o ile jescze 25% z tych 95% nie SG.

Zaczynalem od nart GS srednio niskiej jakosci. Pozniej przerzucilem sie na leprze SL (jak w profilu), oczywiscie trzymajac sie raczej skretu GS.

Od 2-3 tyg. testuje z powrotem SG i wrazenie jest naprawde niesamowite.

Zdaje sobie sprawe ze mowie o oczywistych sprawach, ale naprawde stabilnosc i wogole charakterystyka, ja sie tnie skret dluzszy i szybszy - miodzio. Wiem ze juz nie wyjde z GS, i przy promieniu 17-18 (czyli lekka amatorszczyzna giganta ;) ) mozna powalczyc zarowno na rowniejszych i mniej rownych stokach, w tym rowniez oblodzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj(a nawet mieliśmy razem z SB)okazje pojezdzic na tych nartach.Plusy...hm... nie trzeba było za to płacić.I dalej ciężko coś na plus.Dziwnie ''mułowata'',wolna przy przechodzeniu ze skretu w skręt.Od gigantki oczekiwałem troche więcej.Fakt,że trasa(nachylenie) może nie specjalnie pod te deski i slizgi tak jakby w ogóle nie przesmarowane, krawędzie cos trzymały ale ogólne wrażenie po dzisiejszym dniu - bez rewelacji.

Dzięki Wielkie za tescik wybiore sie sam ze niedługo to zobacze ile w tym prawdy co napisałeś ja sam osobiscie chciałbym żeby było jej jak najmniej bo strasznie mi sie podobają ale jesli to sie potwierdzi to ;( zostane przy WC RC...

Soczek a ten SG to jezdzisz na nartach do SG :D:o??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gigantki na wesoło :P

Miałem dzisiaj(a nawet mieliśmy razem z SB)okazje pojezdzic na tych nartach......dziwnie ''mułowata'',wolna przy przechodzeniu ze skretu w skręt......... slizgi tak jakby w ogóle nie przesmarowane...... - bez rewelacji.

hehehe, trochę off topic, ale po obejrzeniu zdjęć z Witowa wcale się nie dziwię że masz takie odczucia, bo jak tu jeździć na nartach smarowanych nutellą ?! :D Popatrzcie sami!!

http://www.skionline.pl/galerie/index.php?ids=&co=galerie&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=445&g_numer_zdj=4

żarcik taki, bo dobry humor mi się trzyma dzisiaj :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...