Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Fiemme


lider_

Rekomendowane odpowiedzi

Ski Center Latemar, czyli Obereggen-Pampeago-Predazzo to tu są skocznie narciarskie na których parę lat temu odbywały się mistrzostwa świata w skokach ale w porównaniu z naszą Wielką Krokwią to jest slams. Masz tu do dyspozycji ok 50 km tras w większości czerwonych. Ten ośrodek jest dość rozciągły, to znaczy że na przykład startując z Obereggen do Predazzo i z powrtem zajmuje sporo czasu, a wrucić trzeba!! Z powodu małej ilości niebieskich tras nie jest to ośrodek dla rodzin z dziećmi.

W Cavalese nie byłem, ale tam trzeba uważać na F16 nisko przelatujące!

W pobliżu jest Val Di Fassa i kupując karnet Dolomiti Superski również można pojeździć w kilku ośrodkach:Alpe Lusija z znakomitymi niebiskimi trasami do szlifowania umiejętności, Passo San Pellegrino z trasą FIS do giganta, Col Margarita z kolejką kabinową wielkości autobusu gdzie liny zą rozciągnięte pomiędzy dolną stacją 1900m npm a górną 2500m npm bez żadnych podpór.

Dojazd Cieszyn-Salzburg-Innsbruck-Przełencz Brenner-Bolzano zjazd za Bolzano na Val Di Fieme(brązowe tablice z nazwami dlin) z cieszyna ok 1050 km.

Col%20Margherita%202513%20mnpm%20i%20trasa%20w%20kierunku%20Falcade.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavalese

polecam ten region-byłam w styczniu tego roku dokładnie w Cavalese-mieszkaliśmy w apartamentach RESIDENCE LE PLEJADI widok z balkonu na stok,byłam na wycieczce zorganizowaną grupą i mieliśmy wykupione karnety za 161 euro/na 6 dni,jeśli jeszcze nie byłeś na nartach w Alpach to polecam wszystko,zwłaszcza wyciągi,dużo zjeżdżania i mało czekania na wyciągach,niestety przerażjące są jeszcze dla nas Polaków ceny na miejscu,polecam Sella RONDA to jest taka karuzela dookoła góry zaczynasz w CAnazeii i jeździsz albo w prawo albo w lewo docierając do stacji początkowej ,my poświęciliśmy tam 2 dni i sobie 2 rundki zrobilismy raz zielonym a raz pomarańczowym oznaczeniem tras,pozdrawiam i miłego szusowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

co do cavalese byłem i polecam trasy i trudne (OLIMPIA czy jakos tak) i bardzo latwe a i jak masz lęk wysokości to lepiej 2 odcinek wyjazdu na góre zrób z dwoma przesiadkami na krszesłach niż tą kolejką co ją f16 zmiotło:D ja jadąc tym wagonem mialem tak miękko ze mdlałem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisal SB, Ski Center Latemar to glownie trasy czerwone, szeroko, da sie tez znalezc trasy dla poczatkujacych, jest "przedszkole". Dla poczatkujacych to Cavalese (Alpe Cermis) - jest tam troche niebieskich w tym jedna bardzo dluga. No i juz nie trzeba uwazac na zbyt wysoko latajace pilotowane przez Amerykanow samoloty - po przebudowie jest inaczej (nizej) przeprowadzona.

Zalezy tez czego oczekujesz, jak jezdzisz i gdzie masz nocleg - zawsze masz opcje DolomitiSuperSki i mozesz pojechac do innego osrodka. Z Predazzo to okolo 20km do Pozza di Fassa i otwarcie na Ciampac czy nocny Aloch :) , albo troche dalej do Canazei z otwarciem na Val di Fassa, Val Gardena, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...