Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chętnie zamienię wiązania Neox 614 na Neox 412


jarcim

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się ,że do 614 jestem zbyt lekki i po kilku upadkach na trasie i poza nią (co prawda na niewielkich prędkościach) nawet przy ustawieniu na 6 reagują zbyt późno.

Jeżdżę już ładnych paręnaście sezonów i zawsze narty zostawiałem za sobą...

Teraz jestem już w domu po udanym urlopie(6 dni 7 godzin jazdy non stop w dość trudnych warunkach - rano sztruks od południa odsypy i padający śnieg - poza trasą rewelacja ).

Niestety po ostatnich 2 godzinach z obolałym biodrem i kolanem. Na szczęście wszystko całe tylko mocno pociągnięte.

Pierwszy sezon na Atomic Metron B5 172 cm przy wzroście 170 - Rewelacyjne - ale nie do noszenia na ramieniu. Może ktoś ma złote 412 i chciałby je zamienić na 614 ? A może przesadzam i miałem po prostu pecha. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zamienię wiązania Neox 614 na Neox 412

Niech ci wymieni ten co ci doradzał taki zakup !!! Wzrost 170 i narta 172 ??? to byś musiał chyba z 200 kg ważyć ;) No chyba że dobierasz sprzęt jak paręnaście sezonów temu kiedy zaczynałeś.

Ja przy 180 cm i ok.90 kg zakupiłem B5 162 i rewela !!! (jako druga para do starych ale jeszcze jarych Space Boardów)

ps. Ja bym radził zmienić cały sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zamienię wiązania Neox 614 na Neox 412

Napisz, ile ważysz. Ja też jestem lekki (65 kg), też mam 614 i nie narzekam. Na codzień ustawiam na 8 i wypinają kiedy trzeba. Do ostrzejszej jazdy nawet trochę podkręcam.

Na poczatku też się trochę przestraszyłem tej skali :)

Poważniejszy problem to masz z nartami. Strasznie długie...

pozdro

niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zamienię wiązania Neox 614 na Neox 412

6-6.5 dla 170cm/60kg/305mm jest w miare znosne - ale nie jak oderwali Cie od biurka po kilku miesiacach i jezdzisz malo dynamicznie, wtedy to mniej bo mozesz sobie krzywde zrobic.

A swoja drogo to ktos bardzo chcial sie pozbyc tych wiazan, bo nie sa one zdecydowanie na Twoja wage - w serwisie to pewnie nie chcieli by Ci nawet ich ustawic (tylko na wlasna odpowiedzialnosc), ja mam 3-11(12) i ustawiam spokojnie w srodkowym zakresie nawet jak musze podkrecic, a przy drobnej kontuzji to zawsze moge zmniejszyc sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zamienię wiązania Neox 614 na Neox 412

Ważę 72-75 kg ,ustawiłem na 6, rzeczywiście w momencie upadku nie jechałem dynamicznie. Co do długości to dla mnie żadna tragedia 6 dni Austaria na trasie i poza zero problemów jeździło mi się świetnie. W ostatni dzień rozmawiałem w serwisie - facet powiedział,że jak jest ok to mam nie kombinować. A dlaczego mam takie długie? Nówki za 1300 złotych. Właśnie dlatego je mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zamienię wiązania Neox 614 na Neox 412

Zgadłeś,Właśnie się oderwałem od biurka. najgorsza kondycja od 40 lat. Jeździłem zawsze bardzo dynamicznie Na tych nartach na tyle na ile sama ich konstrukcja pozwalała Ale te 6 dni było super. ten lekki upadek to nie tragedia już nic nie pozostało. Chyba po prostu pech na niewielkiej prędkości. O zakupie zadecydowała cena 1300 za nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zamienię wiązania Neox 614 na Neox 412

W zasadzie nikt mi nie doradzał, atrakcyjna cena 1300 za nowe fajne narty. Jak pisałem 6 dni zadowolenia. Przypadkowy upadek.I chwila refleksji. Rzeczywiście index niżej byłoby najbardziej optymalnie. NO ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WYŚMIENITA OKAZJA !!!!!!

To ja mogę ci zaproponować żebyś po "okazyjnej cenie" jeszcze dokupił TRZY NUMERY ZA DUŻE BUTY , KIJE 135 , SPODNIE DZIECIĘCE I KASK ROZMIAR "S" ;))

Powtarzam to co mówiłem. Wymień te narty zanim zrobisz sobie krzywdę. To taka okazja , że nikt by tych nart nawet za 100 pln nie kupił i gość znalazł jelenia. !!!

A jak piszesz że jazda sprawiała ci frajdę to znaczy że nie wiesz co to frajda !!!

ps. Okazji jest pełno tylko trzeba poszukać. Poważnie spróbuj może ktoś się zamieni na coś bardziej miękkiego i krótszego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

small question to "parówa"

Nie chciałbym się kłócić, ale taki małe pytanie:

co złego człowiekowi mogą zrobić powiedzmy wg Twojej opinii "za długie narty" ??

Moim skromnym zdaniem nic i nie wiem co się gościa czepiacie (no poza tymi wiązaniami - mógłby skombinować 311).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

small question to "parówa"

Wyjaśniam. Jeżdżę na metronach B5 od tego sezonu i one mogą zrobić krzywdę !!!

np. zerwać więzadła krzyżowe, torebkę stawową, łąkotkę przyśrodkową (kolano)

i jeszcze wiele innych nieprzyjemnych rzeczy np. z barkiem , łokciem czy nadgarstkiem. Wiem to bo leczę właśnie połamańców (w tym też narciarzy)

Gość pisze, że oderwał się dopiero co od biurka i nie jest wytrenowany - przy 6 to wiązanie kobiecie powinno wypiąć. Z tego wynika że to narta nie dla niego. Kupił ją okazjonalnie i wg. mnie na pokaz. Są przecież inne bardziej miękkie i przyjazne narty - ale nie - tu trzeba od razu najwyższą pólkę i to jeszcze za długą. A potem płacz i zgrzytanie zębów że kolano skręcone , biodro stłuczone itd.

ps. 311 są właśnie zalecane do niższych modeli przeznaczonych dla mniej zaawansowanych nzrciarzy.

I nie czepiam się tylko doradzam.

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...