Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

prośba o radę od specjalistów!


tokis52

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś możemi poradzić w takiej sprawie. Jeżdze dobrze ale raczej techn. tradycyjną, zawsze nad dość długiach nartach (190-200). Chciałbym doskonalic sie w carvingu. Kolega chce mi sprzedac narty atomic beta carv 9.18 180 cm. (ja wzrost 178) z płytka pod wiązaniem ok 12 mm. czy ta plytka nie bedzie za wysoka? Lubie jeżdzic raczj dłuzszymi skretami. czy te narty nadaja sie do takiej jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o radę od specjalistów!

12 mm to żadna wysokość, nie martw się bo pewnie masz stadardową płytę, w którą są wyposażone te narty. Długość też jest prawie OK, bo ja wybrałbym 170 cm, ale to kwestia własnych preferencji.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o radę od specjalistów!

Ja też sie przestawiam kupiłem Fishery pr.skrętu 18 m czyli tak samo.

Dla klasyka to zupełnie przyzwoity parametr - oczywiście jeżeli jeździsz bardziej gigantowo, bo jeżeli lubisz częste skręty to kup raczej narty o ciaśniejszym skręcie.

A płytka tylko pomaga ciaśniej ciąć.

A w ramach rewanżu - może znasz ośrodek Wielka Racza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o radę od specjalistów!

Z życzliwością :-)))

Trzy lata temu przesiadałem sie na narty taliowane. Wtedy zastanawiałem sie też nad 9.18.... ale kupiłem 9.14.

Próbowałem póżniej wielu nartek w tym 9.18 i odradzałbym bardzo ten model, jeżeli jeździsz dobrze.

Dlaczego ? jeżeli szybkość ( a tylko wtedy poczujesz na nich "prawdziwe" krawędzie) to gigantki - warto , zeby przy szybkości pewnie trzymały.

Jeżeli zabawa na krawędziach przy mniejszych predkościach to zdecydowanie za duzy radius.

Oczywiście wszystko jest kwestią ceny, konieczności zmiany nart itp.

Zgadzam sie z Jackiem, że jeżeli juz to 170 bo radius bedzie mniejszy - ale rozumiem , że takiego wyboru brak. Co do płyty - nawet jej nie poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Pawła

Żyje Pawełku.... i tak się nawet przez chwile zastanawiałem skąd to spostrzeżenie na Misiowym ... :-)))) .

Dzieki za pamięć tu i tam - to naprawde miłe. Teraz wybywam na troche ponad dwa tygodnie (ferie dzieciaków), a potem pomyślimy jak sie kontaktować ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

prośba o radę od specjalistów!

ta najlepiej niech se kupi takei co jak je zdarzy mus ie doscisna cto nie wystrzela go na plecy tylko od razy na ksiezyc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...