Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nassfeld czy Zilertal 3000 Mayrhofen


Robek321

Rekomendowane odpowiedzi

Hej proszę bardziej doświadczonych narciarzy o radę. Jeździmy co roku w marcu na narty grupa 6 osób, mężczyźni w wieku +-50. Generalnie jeżdżący na nartach na poziomie 6 (bez większych problemów czerwone) czarne z respektem lub omijamy. Jeździliśmy co roku do Włoch, głównie z uwagi na przeświadczenie o pewniejszej słonecznej pogodzie. robiliśmy po 50 km dziennie. Teraz chcemy jechać pierwszy raz do Austrii mamy możliwość pobytu albo w Zillertal 3000 Mayrhofen z lodowcem lub Nassfeld . Zależy mi na opinii kogoś kto był i tu i tu. Jakie są Wasze doświadczenia, jaki ośrodek polecicie dla naszej grupy. 

 

Dzięki za odpowiedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

W Dolinie Zillertal nudzić się nie będziecie . Niestety nie wypowiem się jak tam jest w marcu bo byłem na rozpoczęcie sezonu czyli początkiem grudnia. Tu masz krótką relację :

Narciarzy umiarkowanie w przewadze  dobrze jeżdżących a dzieci jeszcze były w szkole . Więc,ogólnie bardzo pozytywnie wspominam,nudzić się tam nie można . Urozmaicenie tras olbrzymie i każdy znajdzie coś dla siebie . Odległości między ON są śmieszne więc można naprawdę korzystać każdego dnia z innego miejsca . Ja,wrócę kiedyś bankowo początkiem grudnia .

W Nassfeld nie byłem więc pewnie ktoś naświetli jak tam jest . Dolinę Zillertal polecam-warto! 
 

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego czego pragniesz i oczekujesz. Jak chcesz zaoszczędzić parę euro to Karyntia jest nieco tańsza. Moim zdaniem wyciągi w Nassfeld nieco starsze od tych w Dolinie Zillertal.  Statystycznie Karyntia jest bardziej słoneczna od Zillertal,  co nie znaczy, że zawsze. W marcu słońce już mocniej operuje, jest cieplej i warunki śniegowe w Nassfeld mogą być bardziej miękkie. W samym Nassfeld masz 110 km tras, jak lubicie jeździć to jest jeszcze trochę innych ośrodków w okolicy, ale trzeba trochę kilometrów zrobić.  W Zillertal ośrodki są bliżej siebie i dobrze skomunikowane, skibusy a między Jenbach a Mayrhofen masz jeszcze pociągi. W marcu gwarancja śniegu (lepszych lub gorszych warunków) nieco większa w Zillertal.  Tras do zjazdów nie zabraknie w obu miejscówkach (jeśli nie ograniczycie się w Karyntii do samego Nassfeld). Najlepiej zdecydować jak najbliżej wyjazdu jeśli to możliwe.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robek321 napisał:

Hej proszę bardziej doświadczonych narciarzy o radę. Jeździmy co roku w marcu na narty grupa 6 osób, mężczyźni w wieku +-50. Generalnie jeżdżący na nartach na poziomie 6 (bez większych problemów czerwone) czarne z respektem lub omijamy. Jeździliśmy co roku do Włoch, głównie z uwagi na przeświadczenie o pewniejszej słonecznej pogodzie. robiliśmy po 50 km dziennie. Teraz chcemy jechać pierwszy raz do Austrii mamy możliwość pobytu albo w Zillertal 3000 Mayrhofen z lodowcem lub Nassfeld . Zależy mi na opinii kogoś kto był i tu i tu. Jakie są Wasze doświadczenia, jaki ośrodek polecicie dla naszej grupy. 

 

Dzięki za odpowiedź.  

Jak koniec marca to Zillertal

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Robek321 napisał:

8-15 marca 2025

byłem w Nassfeld przed 30 laty jakoś tak na przełomie marca i kwietnia i nie dało się jeździć bo lał deszcz i były resztki śniegu i już więcej tam nie pojechałem wiec moja opinia jest niewiele warta, natomiast w Dolinie Ziller byłem wielokrotnie w każdym miesiącu między listopadem i lipcem i zawsze wracałem wyjeżdżony i zadowolony

 

a gdzie planujecie noclegi ?

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...