Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narciarstwo a pedofilia


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się, ale się wypowiem 😉 Może nie jest to najlepszym pomysłem, żeby każdy kto pracuje przy dzieciach przynosił zaświadczenie o niekaralności (ustawianie tyczek,  mierzenie czasu itp..). Sam psioczyłem jak miałem tworzyć jakieś standardy, każdemu pracownikowi tłumaczyć, że musi jechać do sądu i że ma udowodnić, że nie jest pedofilem. Potem okazało się że 2 kobiety które pracowały z dziećmi miały wyroki za stosowanie przemocy wobec dzieci (jedna podobno podczas pracy) i nie dostarczą mi zaświadczeń o niekaralności . Wcześniej nie szło tego wychwycić i chyba wolę jak nie mam w teamie takich ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tanova napisał:

Ustawa Kamilka spowodowała lawinowy wzrost wniosków o wydanie zaświadczeń o niekaralności. Ja już czekam czwarty tydzień, wniosek składany elektronicznie, w systemie e-KRK. Kasę ściągnęli, zaświadczenia jeszcze nie ma.

Nie wiem, czy jest sens ciągnąć tą dyskusję na forum narciarskim. Nie ma wątpliwości, że 8-letniemu dziecku stała się wielka krzywda. Sprawa zakończyła się tragicznie. Stało się nie dlatego, że w Polsce pedofilia, przemoc wobec dzieci lub kogokolwiek jest legalna, dopuszczalna, czy choćby akceptowalna. To co się wydarzyło, nie stało się dlatego, że nie było procedur lub przepisów, który miałyby chronić dzieci, tylko dlatego, że niektórzy ludzie to bydlaki, a dodatkowo ktoś (szkoła, placówki opieki) ewidentnie zawiódł, ktoś odwrócił głowę - czyli zawiedli ludzie, a nie przepisy. 

Ponieważ jednak temat stał się - co może nawet zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że zmarło 8-letnie dziecko w strasznych okolicznościach - "nośny" medialnie, to stety lub niestety (zależy jak na to spojrzeć), stał się także tematem politycznym. A politycy musieli pokazać, że "coś robią". Została więc napisana ustawa. Czy potrzebnie - jak to często w takich przypadkach bywa - pisanie ustawy pod jakieś bardzo konkretne wydarzenie, które miało miejsce, często do dobrych skutków nie przynosi. Przykłady takich przepisów tworzonych na podstawie "zdarzeń" jest bardzo dużo - parę lat temu komornik zajął rolnikowi niesłusznie ciągnik - efekt, zmieniono przepisy o egzekucji, co spowodowało, że wielu wierzycieli dzisiaj ma znacznie trudniej aby odzyskać długi, a i tak do tej pory, przecież nie było to łatwe. Teraz po serii tragicznych wypadków drogowych - przewija się dyskusja dot. wprowadzenia nowego typu przestępstwa tzw. "zabójstwa drogowego". Moim zdaniem te regulacje pisane pod konkretne zdarzenie szeroko publicznie komentowane, przynoszą legislacyjnie złe skutki i powstają przepisy tyle niepotrzebne, co złe. 

Ustawa "lex Kamilek", poza tym, że spowodowała kolejki do rejestrów karnych (nie mam wątpliwości, że o tym nikt nie myślał), a coś o tym wiem, bo służbowo czasem takie dokumenty musiałem i muszę uzyskiwać, zawiera wiele innych "kwiatków". Politycy w dużej mierze zagłosowali "za", bo kto zagłosowałby przeciw ochronie dzieci? Raczej polityczny kamikadze lub tacy, którzy lubią iść pod tzw. prąd. Zakładam, że politycy, którzy podnieśli ręce w ogóle się na tym nie głowili, co w tej ustawie jest (myślę, że nawet do tych przepisów nie zaglądnęli, tylko "podnieśli rękę i nacisnęli przycisk" zgodnie z instrukcjami partyjnymi, bo tak niestety dzisiaj wygląda nasz polski proces legislacyjny), tylko że jest publiczna wrzawa i trzeba pokazać wyborcom, że zmieniamy świat na lepszy. 

Natomiast zasadniczy postulat, aby przedkładać w pewnych zawodach "wrażliwych" dokument o niekaralności, często może mieć sens. Być może trzeba było tylko dać więcej czasu ludziom na ich zorganizowanie lub usprawnić system informatyczny. Natomiast jestem raczej pewien, że to, że ludzie w szkole lub placówkach opieki z Częstochowy mieliby nawet takie zaświadczenia złożone, to raczej Kamilka by nie uratowały, bo problem był gdzie indziej. 

 

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W Niemczech jeszcze w ogóle nie słyszeli o jakimś on-line, tam wszystko na papierach, więc w czym problem? Jest wymóg zaświadczenia o niekaralności, załatwiam zaświadczenie o niekaralności. Ktoś ma problem z dojazdem do sądu, ale nie ma problemu z dojazdem na zawody?
 

Przecież Niemcy to nie jest jakiś ideał, do którego mamy ślepo dążyć. Jasne, są dużo bogatsi, mają lepsza gospodarkę, czy infrastrukture narciarska, ale pod niektórymi względami są za nami w tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hextor napisał:

Przecież Niemcy to nie jest jakiś ideał, do którego mamy ślepo dążyć. Jasne, są dużo bogatsi, mają lepsza gospodarkę, czy infrastrukture narciarska, ale pod niektórymi względami są za nami w tyle. 

1) Nie rozumiem. Przecież obecna Polska (oraz polski rząd) patrzy na Niemcy jak w obrazek!?
2) To oczywistość, ale dla mnie, dla Ciebie, ktokolwiek był w Niemczech, ten wie, że to żaden wzór (ani kulturowy, ani gospodarczy), a cyfrowo oni są 10 lat za nami.

Wróćmy do nart: wydaje mi się, że w PL jest więcej ośrodków i niektóre są lepsze niż niemieckie. Oczywiście Zakopane zostało w tyle za Garmisch, ale to wyjątek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wróćmy do nart: wydaje mi się, że w PL jest więcej ośrodków i niektóre są lepsze niż niemieckie.

a to może być całkiem interesujące takie porównanie

Najlepiej załóż nowy temat (Z jakimś fajnym tytułem)  bo tutaj raczej koledzy już ruszyli z propagandą przedwyborczą

Może takie tematy ?

- Polska-Niemcy

- Polska-Słowacja

- Polska -Czechy

- Polska - Bułgaria

jako kryterium podstawowe proponuję łączną długość tras połączonych wyciągami

oceniamy pierwszą 10 iątkę

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jeeb napisał:

a to może być całkiem interesujące takie porównanie

Najlepiej załóż nowy temat (Z jakimś fajnym tytułem)  bo tutaj raczej koledzy już ruszyli z propagandą przedwyborczą

Może takie tematy ?

- Polska-Niemcy

- Polska-Słowacja

- Polska -Czechy

- Polska - Bułgaria

jako kryterium podstawowe proponuję łączną długość tras połączonych wyciągami

oceniamy pierwszą 10 iątkę

Porównanie 10 naj mogłoby być ciekawe. Coś a la Szczyrk contra Winterberg. Pomyślę, jak to w ogóle zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie da wprost porównać Niemiec do Polski, w każdym razie porównanie wyjdzie dla nas miażdżąco (miażdżą nas wysokim położeniem ośrodków, nie nadzwyczajnie wysokim, ale jednak), a wszystko przez... Bawarię i tamtejsze Alpy.

Gdyby jednak wyeliminować Bawarię, można pogadać, zastanowię się...

image.png.824d51bc9fb046870f93cf17a8ef9793.png

image.png.2b86a54468fddd4633bec804f7394807.png

image.png.657df4adc78f6c75b9aceddd36e8179f.png

 

image.png.8bc42a84f997295c6d46d9578992d827.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A jednak nie da wprost porównać Niemiec do Polski, w każdym razie porównanie wyjdzie dla nas miażdżąco (miażdżą nas wysokim położeniem ośrodków, nie nadzwyczajnie wysokim, ale jednak), a wszystko przez... Bawarię i tamtejsze Alpy.

Gdyby jednak wyeliminować Bawarię, można pogadać, zastanowię się...

image.png.824d51bc9fb046870f93cf17a8ef9793.png

image.png.2b86a54468fddd4633bec804f7394807.png

image.png.657df4adc78f6c75b9aceddd36e8179f.png

 

image.png.8bc42a84f997295c6d46d9578992d827.png

Winterberg 26 wyciągi 27 km tras i najniższy ON w DE 810mnpm 

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A jednak nie da wprost porównać Niemiec do Polski, w każdym razie porównanie wyjdzie dla nas miażdżąco (miażdżą nas wysokim położeniem ośrodków, nie nadzwyczajnie wysokim, ale jednak), a wszystko przez... Bawarię i tamtejsze Alpy.

Gdyby jednak wyeliminować Bawarię, można pogadać, zastanowię się...

Najlepiej ogranicz Niemcy do terenów dawnej DDR, to narciarska Polska urośnie w siłę...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marionen napisał:

Najlepiej ogranicz Niemcy do terenów dawnej DDR, to narciarska Polska urośnie w siłę...

1) Żart dobry, ale nie mam zamiaru.

2) Niemniej ciekawi mnie to po landach jak wygląda. Jak znajdę czas, zrobię przegląd. Bergfex to umożliwia.

Np. krąży po internecie mapa z liczbą ośrodków w poszczególnych stanach USA. Wiedzieliście, że Kalifornia ma 30 ośrodków? Więcej niż Alaska, więcej niż stan Waszyngton!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A jednak nie da wprost porównać Niemiec do Polski, w każdym razie porównanie wyjdzie dla nas miażdżąco (miażdżą nas wysokim położeniem ośrodków, nie nadzwyczajnie wysokim, ale jednak), a wszystko przez... Bawarię i tamtejsze Alpy.

Gdyby jednak wyeliminować Bawarię, można pogadać, zastanowię się...

image.png.824d51bc9fb046870f93cf17a8ef9793.png

image.png.2b86a54468fddd4633bec804f7394807.png

image.png.657df4adc78f6c75b9aceddd36e8179f.png

 

image.png.8bc42a84f997295c6d46d9578992d827.png

Popraw ten Feldberg bo ma 17 wyciągów i 29 km tras

Najlepszym źródłem sprawdzonych informacji jest skiresort.de

Niemcy 655 ośrodków

https://www.skiresort.de/skigebiete/deutschland/sortiert-nach/laenge-pisten/

 

Polska 290 ośrodków

https://www.skiresort.de/skigebiete/polen/sortiert-nach/laenge-pisten/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jeeb napisał:

Doprowadź do likwidacji Parków Narodowych i będziesz mógł inwestować,

nawet zrobiłem projekt

Kasprowy.jpg.8151ae3f3ee576c922256cd7e7c83f84.jpg

Na razie ucieszyłbym się z absolutnie podstawowych rzeczy:

1) Wymiana wyciągu Goryczkowa

2) Mądre połączenie ruchu narciarskiego Goryczkowa-Gąsienicowa

3) Jakiś transport do Goryczkowej (krzesło 1000 os./godz.) z Kuźnic

4) Darmowy duży parking dla narciarzy i darmowy transport na stok

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Na razie ucieszyłbym się z absolutnie podstawowych rzeczy:

1) Wymiana wyciągu Goryczkowa

2) Mądre połączenie ruchu narciarskiego Goryczkowa-Gąsienicowa

3) Jakiś transport do Goryczkowej (krzesło 1000 os./godz.) z Kuźnic

4) Darmowy duży parking dla narciarzy i darmowy transport na stok

no widzę że się rozmarzyłeś 🙂

- na pierwszym miejscu potężny zbiornik wody na Goryczkowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...