Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stoki narciarskie Góry Sowie i nie tylko


Otella889

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tak sobie postanowiłam założyć wątek i napisać zapytanie. Czy ktoś z Was miał okazję jeździć na nartach w tych górach ? Nie mówię tutaj o kompleksie jakim jest Rzeczka lecz chodzi o Rymarza. Tak pytam, bo ostatnio idąc na Kalenicę przez  schronisko Zygmuntówkę zastanawiałam się jakby to było zjeżdżać tą trasą w zimie, Choć bardzo krótka, to jednak dosyć stroma. Drugie pytanie czy ktoś jeździł na nartach w Boguszow Gorce https://boguszow24.pl/boguszow-gorce-narty/ Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu ośrodkach sytuacja jest podobna - o ile działają, to tylko na połowie długości stoku.

Boguszów-Gorce w ostatnich sezonach tłumaczył się (przynajmniej szczerze) podwyżkami kosztów, przez które nie opłaca im się ratrakować górnej części (tej stromej), więc działa tylko orczyk.

Na Rymarzu z kolei problemem są warunki śniegowe - w górnej części śnieg jest zwykle wywiany i jeśli stok działa, to też mniej więcej do połowy (wysiada się z wyciągu na takiej płaskiej dróżce, przecinającej wyciąg). Oczywiście pozostałe trasy są w ogóle nie używane (wąskie i bez naśnieżania). 

Oba stoki są rzeczywiście niezłe i szkoda, że nie wykorzystuje się ich w całości.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To jest prawda  ztą zimą na Dolnym Śląsku w 2019 roku. Pamiętam jak akurat jeździłam w Rzeczce akurat. Co do Rymarza, to właśnie widziałam jakoś, ze ten stok jest przecięty dróżką :| Widziałam to właśnie wracając z Kalenicy przez Bielawską Polankę. Ciekawe jak w tym roku będzie w tym Boguszowie i wgl czy będzie śnieg, bo jak tak patrzę na te temperatury, gorąc ( który nie ukrywam, że mnie już strasznie męczy i serio tęsknię za zimą i w ogóle ) to obawiam, się, że nie będzie na czym jeździć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2024 o 17:04, Michas222k napisał:

Ja jeździłem na stoku Rymarz raz w życiu w 2019 roku. To była ostatnia dobra zima ( ilość opadów śniegu w górach ) na Dolnym Śląsku, wszystkie ośrodki były otwarte. Trasa wtedy dla mnie bardzo wymagająca, to był pierwszy pełny mój sezon na nartach.

Ja zjechałem raz po zamkniętym warunki trudne twardo i nierówno skiturowo wszedłem od przełęczy od tyłu...

IMG_0509.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2024 o 13:45, koliber napisał:

W obu ośrodkach sytuacja jest podobna - o ile działają, to tylko na połowie długości stoku.

Boguszów-Gorce w ostatnich sezonach tłumaczył się (przynajmniej szczerze) podwyżkami kosztów, przez które nie opłaca im się ratrakować górnej części (tej stromej), więc działa tylko orczyk.

Na Rymarzu z kolei problemem są warunki śniegowe - w górnej części śnieg jest zwykle wywiany i jeśli stok działa, to też mniej więcej do połowy (wysiada się z wyciągu na takiej płaskiej dróżce, przecinającej wyciąg). Oczywiście pozostałe trasy są w ogóle nie używane (wąskie i bez naśnieżania). 

Oba stoki są rzeczywiście niezłe i szkoda, że nie wykorzystuje się ich w całości.

Z kolei Boguszów kiedyś katowalem na nocnych po ratraku dość często kilka lat temu... ostatnio nie otwierają góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok jest rzeczywiście efektownie położony. Na górze jest jeszcze króciutki talerzyk na sam szczyt (tzw. II odcinek), a kolejny talerzyk dla początkujących znajduje się na stoku przeciwległym, ale też chyba ostatnimi czasy nie działa. Kilka moich zdjęć z letnich wycieczek i jedno tzw. zimową porą (w znaczeniu takich "zim", jakie mamy ostatnio).

 

jugow1.jpg

jugow2.jpg

jugow3.jpg

jugow-zima.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...