Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lodowiec jest na końcu doliny, a Neustift jest największym z miast w drodze na lodowiec od zjazdu z autostrady. Za Neustift jest jeszcze kilka mniejszych miejscowości. Ja mieszkałem n.p. w Gasteig, ale to w sumie niewiele bliżej. W Neustift jest większa baza noclegowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2024 o 23:14, WojtekM napisał:

Hej,

Czy dla wizyty na Stubaiu najlepszą bazą wypadową jest Neustift im Stubaital?

ta jak poprzednicy pisali za Neustift jest jeszcze kilka mniejszych miejscowości, które skrócą CI podróży o kilka minut (może 10 minut max) na lodowiec. Dla jednych to mało, dla innych dużo. Ale ogólnie dosyć dłużyło mi się jeżdżenie z Neustift na parking pod lodowcem. Wg mnie wybierz wg atrakcyjności obiektu noclegowego, a nie kieruj się na konkretną miejscowością. 

W Neustift masz bardzo dużo hoteli, apartamentów, itp. Są tam sklepy i ogólnie udogodnienia miejskie, jak jedziesz w styczniu to koniecznie odwiedź Schlick 2000. I wtedy bycie jak najbliżej lodowca nie jest jakimś jednoznacznym plusem. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WojtekM napisał:

Ogólnie Stubai wart odwiedzenia? Jakiego typu są tam trasy? Szerokie, wąskie kichy, strome, łagodne, czy wszystkiego po trochę?

Zależy kiedy. Na początku sezonu może być (do wyboru inne lodowce - kwestia ile jest otwarte gdzie indziej). Pod koniec sezonu (maj) bardzo dobra (a może nawet wtedy najlepsza) opcja. W sezonie - nie wiem po co? Jakby nie patrzeć w tym czasie będą w pełni otwarte świetne ośrodki. W dodatku można sobie łatwo je łączyć a Stubai co najwyżej z, takim sobie Schlickiem 2000. W środku sezonu dla mnie Stubai to pogranicze 2 i 3 ligi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WojtekM napisał:

Ogólnie Stubai wart odwiedzenia? Jakiego typu są tam trasy? Szerokie, wąskie kichy, strome, łagodne, czy wszystkiego po trochę?

zawsze warto jeśli jeszcze nie byłeś, raz spałem tam w Dresdner Hütte i jest to genialne miejsce

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2024 o 19:59, WojtekM napisał:

Drugi tydzień stycznia.

To już jest sezon, jest masa innych możliwości. Jeżeli ma to być lodowiec, to lepszym wyborem jest już Tux z powodu bliskości niższych i dużych ośrodków w Zillertal. A jeżeli chodzi o narciarskie zalety Stubaia to cóż, z reguły jeździ się tam z powodzeniem przed- i po sezonie. Wyjazdy grupowe, klubowe, tyczkowe etc. Poza sezonem właśnie tacy ludzie tam jeżdżą, rzadziej spotyka się „cywilnych” narciarzy🙂.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WojtekM napisał:

Ogólnie Stubai wart odwiedzenia? Jakiego typu są tam trasy? Szerokie, wąskie kichy, strome, łagodne, czy wszystkiego po trochę?

moim zdaniem warto. Piękne widoki, tras wszystkiego po trochu, masz łagodne szerokie, łagodne średnio-strome i długie kiszki. Nie wiem jak jest z tą gondolą na górze (co przez ruch lodowca słup się przechylił) czy ją już uruchomili ? Ja jak byłem w listopadzie 2022 r. to nie działała, to trochę utrudniało komunikację w ośrodku. 

Jak jedziesz w sezonie to połącz pobyt ze Schlickiem. Dodatkowo w sezonie przez to, że niskopienne ośrodki są otwarte, to tam może być mniej ludzi, bo ludzi odstrasza: trudność/czas w dojeździe autem + gondolą, itp. Mi ogólnie ponad godzinę zajmowało wyjazd z Hotelu w Neuschtift do wyjścia z budynku gondoli na Gamsgarten. 

Jak byłem w listopadzie, to było dosyć twardo. Dosyć to bardzo delikatne słowo, ale w styczniu, czy na wiosnę to zawsze tam jest inaczej. 

Ja jednak bym pojechał drugi raz. Dodatkowym plusem jest to, że dla dzieci do lat 10 jest tam skipass za free. Dla rodzin z takimi dziećmi to bajka. Jak liczyłem w zeszłym roku, to karnet w Stubai wychodził lepiej, niż w Białce Tatrzańskiej (mówią o rodzinie 2 + 2). 

 

 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam w maju i nie zachwyciłam się, było miękko i relatywnie dużo ludzi jak na tę porę roku (polska majówka). Może te odczucia to kwestia akurat słabej pogody, ale w styczniu zdecydowanie wolałabym Zillertal albo nawet Kitzsteinhorn z Kaprun-Zell am See i Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zając napisał:

Ja byłam w maju i nie zachwyciłam się, było miękko i relatywnie dużo ludzi jak na tę porę roku (polska majówka). Może te odczucia to kwestia akurat słabej pogody, ale w styczniu zdecydowanie wolałabym Zillertal albo nawet Kitzsteinhorn z Kaprun-Zell am See i Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

Pewnie pogoda miała wpływ na Twoje odczucia. Wtedy pewnie lepiej byłoby być na Kaunertalu lub Pitztalu bo wyżej. Zillertall także chyba trochę wyżej. 

Zillertal ma stromsze trasy, a jednak Stubai ma bardziej zróżnicowane. Tak samo Skucircus, tam zresztą dodatkowo w ostatnich latach różnie bywa ze śniegiem, trzeba to brać niestety pod uwagę. 

Ja w kwietniu byłem w Kaprun, też było miękko i miliony ludzi. 

W Kaprun byłem 3 x. 1 x na majówce, to bardziej było leżakowanie, niż jeźdzenie, 1 x w ostatnim tygodniu listopada - do godz. 11 dało się jeździć później masakra i odsypy po kolana, także tysiące ludzi (lepiej się zrobiło jak na ostatni dzień otworzyli ośrodki niskopienne w okolicy) i teraz w kwietniu. Niestety także jazda była do 11, bo później już za miękko, odsypy, muldy i tysiące ludzi itp. 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

Pewnie pogoda miała wpływ na Twoje odczucia. Wtedy pewnie lepiej byłoby być na Kaunertalu lub Pitztalu bo wyżej. Zillertall także chyba trochę wyżej. 

 

Tak, pogoda daje zdecydowanie odmienne odczucia z jazdy :) akurat w majówkę już wszędzie niż dotarł, im dalej, tym gorsza pogoda była.
Może na Stubai kiedyś wrócimy, ale pojedziemy "na pogodę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

to może Ischgl, Arlberg albo Serfaus ?

Dokładnie, przy czym bardziej pierwsze dwa (ale SFL też jest kapitalny). Poza tym SHL + Fieberbrunn, Kitzbuhel, No w sumie to jeszcze 4Berge i Flachau. Stubai w tym czasie to bardzo ubogi krewny.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WojtekM napisał:

W niektórych wymienionych przez Was ośrodkach byłem

przy tego typu pytaniach warto by było wyliczyć w stopce wszystkie destynycje, w których już byliśmy coby koledzy niepotrzebnie nie krwawili sobie palców stukając w klawiaturę  🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jeeb napisał:

przy tego typu pytaniach warto by było wyliczyć w stopce wszystkie destynycje, w których już byliśmy coby koledzy niepotrzebnie nie krwawili sobie palców stukając w klawiaturę  🙂 

Ja nie pytałem, czy mam tam jechać. Pytałem, czy najlepszą bazą jest Neustift 🙂

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WojtekM napisał:

W niektórych wymienionych przez Was ośrodkach byłem, do niektórych mi się nie śpieszy (niski Kitzbuhel). Jestem konsekwentny - jadę do Stubaital, chyba, że pojawi się jakiś extras, który zmieni moją decyzję.

Mi bardziej leży Stubai, niż Kitzsteinhorn. Ale to pewnie kwestia gustu, a przede wszystkim jaka się gdzie losowo trafi pogoda. Też jak obieram sobie kierunki wyjazdowe, to też się ich trzymam. W tym roku chce odwiedzić ostatni z lodowców narciarskich w Austrii na którym nie jeździłem, czyli Kaunertall. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...