Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart freeride


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Lexi napisał:

No i jeszcze kwestia wiązań - tutaj kompletnie nie mam rozeznania (poza DIN oczywiście i "rozstawem" skistopów).... pewnie kupie jakieś "pod kolor".

Do Völkla to coś z Markera, do pozostałych to... nie wiem. Niezależnie do których nart czasami dobra okazja czyni cuda.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marionen napisał:

Do Völkla to coś z Markera, do pozostałych to... nie wiem. Niezależnie do których nart czasami dobra okazja czyni cuda.

6 minut temu, Lexi napisał:

Dokładnie - znalazłem MARKER GRIFFON 13 za niezłe pieniądze i Armada Strive 12 GW za jeszcze lepsze ....chyba te Armady wezmę..a potem zobaczymy do czego zakręce.

Przed zeszłym sezonem dobierałem wiązanie do gołych Head Kore 105, jak sprzedają zestaw to raczej z Tyrolia Attack 13 lub 14, ale jako że miałem nowe gołe narty to dobrałem w dobrej cenie nowe wiązania Marker Griffon 13 ID, bo bardziej mi pasowały i mają na górze taki metalowy element lekko ząbkowany przez który łatwiej oczyszczać but ze śniegu, a jako że metalowy to wiązanie się nie niszczy. Bardzo dobrze działają.

IMG_20231218_131302019_HDR.thumb.jpg.e75915f2a58523c1b21f4fb84549559c.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelb91 napisał:

Przed zeszłym sezonem dobierałem wiązanie do gołych Head Kore 105, jak sprzedają zestaw to raczej z Tyrolia Attack 13 lub 14, ale jako że miałem nowe gołe narty to dobrałem w dobrej cenie nowe wiązania Marker Griffon 13 ID, bo bardziej mi pasowały i mają na górze taki metalowy element lekko ząbkowany przez który łatwiej oczyszczać but ze śniegu, a jako że metalowy to wiązanie się nie niszczy. Bardzo dobrze działają.

IMG_20231218_131302019_HDR.thumb.jpg.e75915f2a58523c1b21f4fb84549559c.jpg

Jaka kasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Warto tez posprawdzać na sportbittl i sportconrad w Niemczech, latem bywają wyprzedaże, a wysyłają do PL.

Wpakowałeś mnie w koszta chyba ;)... a przy okazji - porównanie geometrii Mantra 177vs184 (super stronka) >> https://soothski.com/compare/?_values_&selected_rows=[8252%2C8253]&tab="Compare"

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2024 o 13:20, lski@interia.pl napisał:

Zgodnie z radą kolegi nabyto narty Armada,ktoś może ma i uzywa?

17235479619427821619414174028450.jpg

17235480171872132440550724628065.jpg

Będziesz pan zadowolony. Armady ujeżdżał Wojtek kumpel Jara w Soelden, w różnych warunkach. Modelu nie pamiętam może i arv? Wpisy zniknęły na skiforum wraz z pożarem, znaczy fotki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jeeb napisał:

byliście razem na tym wyjeździe?

Tak. Tam zaczynałem na skiturach. A z Wojtkiem mieszkałem w pokoju, choć akurat razem nie jeździliśmy. Fajny gość. Kiedyś spędził kawał sezonu w jakiejś francuskiej dolinie, znaczy ośrodku takim bardziej całorocznym. Maniak. Nomen omen z Łodzi. Trochę freeride trochę -style. Bardzo pozytywnie zakręcony gościu choć miewał jakieś kontuzje narciarskie więc wtedy w Soelden tak lajtowo wracał do narciarstwa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sstar napisał:

Tak. Tam zaczynałem na skiturach. A z Wojtkiem mieszkałem w pokoju, choć akurat razem nie jeździliśmy. Fajny gość. Kiedyś spędził kawał sezonu w jakiejś francuskiej dolinie, znaczy ośrodku takim bardziej całorocznym. Maniak. Nomen omen z Łodzi. Trochę freeride trochę -style. Bardzo pozytywnie zakręcony gościu choć miewał jakieś kontuzje narciarskie więc wtedy w Soelden tak lajtowo wracał do narciarstwa.

To musiało być dobre 10 lat temu , z tamtego okresu mam dobre stare RMU jeszcze nie zrokerowane

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lexi napisał:

M6 Mantra 23/24 za 398 Euro - to na prawdę dobra cena..

 Jak musi być voelkl... PS ja te szersze mam około 90 pod butem do większości uprawianej okolowyciagowej turystyki obleci

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sstar napisał:

Jak musi być voelkl..

Nie. ..nie musi być (wręcz już nie jest)...po prostu to bardzo korzystna oferta - najlepsza cena jaka jest na rynku (przynajmniej ja lepszej nie znalazłem) -zapewne ma to związek z wypuszczeniem M7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka szerokich nart i każda była inna np Kendo volkla 2012 lub coś około tego z jedną blachą 92/185 był rewelacyjny a Kendo z 2021  dwie blachy był dla mnie przeciętny. Kilka lat jeżdżę na Nordi Enforcer 100/185 też dwie blachy i potężne rokery daje mi wiele przyjemności na trasie i przytrasowo. Więc chyba lepiej wcześniej spróbować kilka modeli i świadomie wybrać.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Mantra to głównie dla zaawansowanych narciarzy, patrz np. Marionen. Może dlatego część nie lubi Volkla. 😂

Pewnie masz racjęe..nie miałem zbyt wiele wspólnego z tą firmą ... raz w hali kolega dał sie przejechać na jakiejś SC ale szału nie było..

 

23 minuty temu, Mikoski napisał:

Więc chyba lepiej wcześniej spróbować kilka modeli i świadomie wybrać.

Może i tak Damian ale ja strasznie nie lubie jeździć na cudzych nartach, cudzymi samochodami ..itd

...chyba po prostu wybiorę to co mam sprawdzone.. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikoski napisał:

Miałem kilka szerokich nart i każda była inna np Kendo volkla 2012 lub coś około tego z jedną blachą 92/185 był rewelacyjny a Kendo z 2021  dwie blachy był dla mnie przeciętny. Kilka lat jeżdżę na Nordi Enforcer 100/185 też dwie blachy i potężne rokery daje mi wiele przyjemności na trasie i przytrasowo. Więc chyba lepiej wcześniej spróbować kilka modeli i świadomie wybrać.

I to jest w końcu coś mądrego. Narty z gatunku freeride mogą być bardzo różne w swojej charakterystyce jazdy. A jeszcze dochodzi dopasowanie do wagi narciarza.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Pewnie masz racjęe..nie miałem zbyt wiele wspólnego z tą firmą ... raz w hali kolega dał sie przejechać na jakiejś SC ale szału nie było..

Dana marka ma obecnie dziesiątki modeli. Ich poziom zaawansowania i budowy jest bardzo różny.
SC to akurat narta ze średniej półki, więc jest oczywiste że pod dobrym narciarzem będzie sprawiać wrażenie że nie trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarioJ napisał:

Mantra to głównie dla zaawansowanych narciarzy, patrz np. Marionen. Może dlatego część nie lubi Volkla. 😂

Inni słabi świata poza nim nie widzą. Jak jazda słaba to chociaż narta firmowa. Solidna jak naród. Skręty też pewno pod kątem prostym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...