Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart freeride


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.olx.pl/d/oferta/pakiet-nart-freeride-zag-chamonix-full-speed-ahead-6-par-po-300zl-CID767-ID113TJB.html?reason=observed_ad                                                                        Co sądzicie o tych nartach?Dojrzałem,by kupić coś szerokiego na specjalne warunki,coś między freeski i freeride.Wszystko co mam,to ok. 60 mm pod butem,i krawędź zrobiona na brzytwę,ze względu na to,że 90 % jeżdżę po twardym lub nawet po lodzie.Problemy mam w kwietniowe południe na mocno już zmuldzonych stokach w Alpach,na zawsze zdegradowanych,jak łomnicki kocioł  czy  ukraińskie Sławsko beż naśnieżania,gdzie się wybieram,i poza trasą.Do jazdy po muldach raczej krótkie ,157 lub 165,muszę pogodzić nieco sprzeczne wymagania,a że zawsze miałem do czynienia tylko ze sprzętem race'owym,nie mam o tym pojęcia i czekam na rady doświadczonych kolegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podepnę się pod temat.

Wprawdzie mam już coś na oku na wiosenne narty ale z chęcią posłucham rad bardziej doświadczonych raiderów

To jest Head Kore 177cm, 111 pod butem,ale nie wiem czy nie za krótkie dla mnie ? 
Mam 184 cm i ok 90 kg

 

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Do jazdy po muldach raczej krótkie ,157 lub 165,muszę pogodzić nieco sprzeczne wymagania,a że zawsze miałem do czynienia tylko ze sprzętem race'owym,nie mam o tym pojęcia i czekam na rady doświadczonych kolegów...

W takie krótkie bym nie szedł -  no chyba że muldy po pas a Ty się uprzesz żeby jeździć "w muldach" a nie po nich... najszersze mam 80mm w tej chwili 177cm długości do warunków o jakich piszesz i czasem chciałbym dłuższe .. teraz prawdopodobnie będzie 96mm/182cm..

Tyle że ja raczej po małych muldach ..takich dla cieniasów..

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Problemy mam w kwietniowe południe na mocno już zmuldzonych stokach w Alpach,na zawsze zdegradowanych,jak łomnicki kocioł

Ja na wiosenne Alpy stosuję, rano GS a około 13 zamiana na Head Kore i jazda na nich do zamknięcia.
Lomnicke Sedlo w połowie kwietnia od rana na Head Kore bo po godzinie już trasa trochę zryta, jazda do końca. 
No i na świeży opada też od rana szersze. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już muldy są,to są przeważnie po pas,takie warunki mialem na myśli.Zawsze wtedy dużo lepiej mi się było na nich poruszać na slalomkach niż na gigantkach.Nie kupię 2 par,do muld i poza trasę,165 max.Te z linku jakoś mi się spodobały,niestety są sprzedawane tylko w pakiecie,może koledzy się dołączą i stworzymy grupę zakupową?Kwota 300 zl za narty z wiązaniami nie jest powalająca,ja wziąłbym nawet 2 pary,a Wy wzbogacicie kolekcję freeski...

 

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie coś z Volkla o szerokości 100mm. Długość do max wzrostu, lub -5cm. Wtedy łatwo się na nich skręca. Więcej niż 100 jest już bardzo ociężałe na trasie.

Jest obecnie chyba model Mantra 100 lub coś zbliżonego.

Może być oczywiście inna marka, ale warto sprawdzić czy dany model ktoś poleca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelb91 napisał:

Ja przy wzroście 173cm używam i sobie chwalę:
Head Kore 105mm (model 2023 z rockerem) o długości 184cm oraz Volkl Mantra 96mm (model 2010 bez rockera) o długości 177cm.
Długość potrzebna do stabilności.

Wydaje się to dobrane podobnie jak u mnie, ja przy 174cm mam w większości narty koło 180 i jest git. PS Scott, Kastle. Zagi dobre widziałem w BpSnezkou, po Fischerach przyszedł czas na nie, ale wersja skiturowa.

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcinn napisał:

Też podepnę się pod temat.

Wprawdzie mam już coś na oku na wiosenne narty ale z chęcią posłucham rad bardziej doświadczonych raiderów

To jest Head Kore 177cm, 111 pod butem,ale nie wiem czy nie za krótkie dla mnie ? 
Mam 184 cm i ok 90 kg

 

Mam 110 pod butem elana 9cm dłuższe, i 115 movementa równe wzrostowi. Różnica jest ogromna w zwrotności. Wiadomo inne modele ale krótsze skręcają znacznie łatwiej, a na opadzie są całkowicie stabilne.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarioJ napisał:

Kup sobie coś z Volkla o szerokości 100mm. Długość do max wzrostu, lub -5cm. Wtedy łatwo się na nich skręca. Więcej niż 100 jest już bardzo ociężałe na trasie.

Jest obecnie chyba model Mantra 100 lub coś zbliżonego.

Może być oczywiście inna marka, ale warto sprawdzić czy dany model ktoś poleca.

Fly for two movmenta 115 skręcają jak wariatki w długości wzrostu. 

Mantry jeździłem ostatnio na tuxie, miały być na drugą część dnia. Po pierwszym popołudniu. Już w kolejnych dniach jeździłem na komórkach SL Heada cały dzień:) z resztą kolega zabrał core 94 i też kolejne dni jeździł na rtm 76.

Czasami na tych trasach....:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/pakiet-nart-freeride-zag-chamonix-full-speed-ahead-6-par-po-300zl-CID767-ID113TJB.html?reason=observed_ad                                                                        Co sądzicie o tych nartach?Dojrzałem,by kupić coś szerokiego na specjalne warunki,coś między freeski i freeride.Wszystko co mam,to ok. 60 mm pod butem,i krawędź zrobiona na brzytwę,ze względu na to,że 90 % jeżdżę po twardym lub nawet po lodzie.Problemy mam w kwietniowe południe na mocno już zmuldzonych stokach w Alpach,na zawsze zdegradowanych,jak łomnicki kocioł  czy  ukraińskie Sławsko beż naśnieżania,gdzie się wybieram,i poza trasą.Do jazdy po muldach raczej krótkie ,157 lub 165,muszę pogodzić nieco sprzeczne wymagania,a że zawsze miałem do czynienia tylko ze sprzętem race'owym,nie mam o tym pojęcia i czekam na rady doświadczonych kolegów...

Jeżeli szukasz narty na zmęczone trasy, a nie typowy freeride. Szukaj czegoś do max swojego wzrostu, lub minimalnie krótszych. Nie szedłbym też w coś szerokiego tylko 80-95 i tu bym sugerował coś do freestyle, anie freeride. Do krecenia w muldach, jeździe przy trasie ale obok powinno być super.

Marki Zag nie znam to niestety nie doradzę. Ale movement fly 95 to już bym w ciemno kupił. Ich zwrotność i elastyczność dwóch rockerów zrobi robotę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i przypadkowo jeszcze wpadła mi nagle możliwość wyboru czegoś z dużego pakietu nart używanych freeride,freestyle  w dobrej cenie,więc jakby ktoś potrzebował ...

Kastle bmx 115- r 177
Kastle bmx 105- r 165, 181, 165,
Armada 157************ 168, 160,176
Head kore 162, 189
Rossignol Soul7 164
Rossignol Super7 188
Elan Ripstick Amphibio 181,188, 188
Nordica Enforcer 185
Nordica NRGY90 177
Salomon XDR80 183
Salomon XDR80 176
Movment 178 fly two95
Movment 178 Go titanal energized
black crows camox 174, 174
faction prodigy 2 165
faction dictator 170
Scott reverse 176

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie narty perfekcyjnie dobrane do gumy - gratuluję. Czy będą dobre dla Ciebie, uważam że tak, bo potrafisz jeździć i to jest najważniejsze. Teraz dopiero przeczytałem Twój wątek ale się wypowiem🙃. Do prawdziwych muld (wiem co to jest mulda, nie trzeba mi tłumaczyć) alpejskich czyli tras specjalnie preparowanych pod muldy lub na trasach nieratrakowanych cały sezon to narta krótka - 20 cm od wzrostu, nietaliowana i raczej wąska. Te co masz to sprawdzi się na jednodniowych popołudniowych trasach z miękkimi odsypami w Polsce, Czechach czy np. Karyntii w okresie świąteczno noworocznym (pisząc prościej - kiedy jest ciepło i dużo narciarzy napierdziela cały dzień po trasie) i odsypy są od pół metra wzwyż.  Na świeży puch to każda narta się nadaje. Te Armady w tej długości też sprawdzą się w wąskich żlebach, zwłaszcza na firnie. Na zleżały puch poza trasami to już braknie im długości. Narty na muldy i off piste to już trochę inna bajka, albo 2 pary lub nie najlepszy kompromis między szerokością, długością i sztywnością. Na muldach przy małych odsypach do 40 cm powinny być dłuższe. To takie moje pierwsze myśli ale co ja się tam znam. Fajnie, że masz coś szerszego w stajni, podkreślam przy Twoich umiejętnościach to jednak narty nie mają wielkiego znaczenia, może polubisz trochę bardziej jazdę po miękkim, dla przyjemności i funu, a nie tylko nastawioną na wyniki sportowe. Pozdrawiam.

PS na Armadach to dużo jeździł @johnny_narciarz choć były szersze i dłuższe. Armada w off piste to uznana marka (osobiście nie jeździłem).

Edytowane przez marionen
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

No właśnie narty perfekcyjnie dobrane do gumy - gratuluję. Czy będą dobre dla Ciebie, uważam że tak, bo potrafisz jeździć i to jest najważniejsze. Teraz dopiero przeczytałem Twój wątek ale się wypowiem🙃. Do prawdziwych muld (wiem co to jest mulda, nie trzeba mi tłumaczyć) alpejskich czyli tras specjalnie preparowanych pod muldy lub na trasach nieratrakowanych cały sezon to narta krótka - 20 cm od wzrostu, nietaliowana i raczej wąska. Te co masz to sprawdzi się na jednodniowych popołudniowych trasach z miękkimi odsypami w Polsce, Czechach czy np. Karyntii w okresie świąteczno noworocznym (pisząc prościej - kiedy jest ciepło i dużo narciarzy napierdziela cały dzień po trasie) i odsypy są od pół metra wzwyż.  Na świeży puch to każda narta się nadaje. Te Armady w tej długości też sprawdzą się w wąskich żlebach, zwłaszcza na firnie. Na zleżały puch poza trasami to już braknie im długości. Narty na muldy i off piste to już trochę inna bajka, albo 2 pary lub nie najlepszy kompromis między szerokością, długością i sztywnością. Na muldach przy małych odsypach do 40 cm powinny być dłuższe. To takie moje pierwsze myśli ale co ja się tam znam. Fajnie, że masz coś szerszego w stajni, podkreślam przy Twoich umiejętnościach to jednak narty nie mają wielkiego znaczenia, może polubisz trochę bardziej jazdę po miękkim, dla przyjemności i funu, a nie tylko nastawioną na wyniki sportowe. Pozdrawiam.

PS na Armadach to dużo jeździł @johnny_narciarz choć były szersze i dłuższe. Armada w off piste to uznana marka (osobiście nie jeździłem).

Masz rację,to kwestia kompromisu,bo ileż można mieć nart...Na specjalnie spreparowanych muldach zupelnie przyzwoicie spisywała mi się damska slalomka,w kwietniowych Dolomitach od południa męczyłem się na wszystkim,co wąskie.Długość musiała być do 170,bo będą ze mną latać do Gruzji.Testy zacznę już za tydzień,publiczna część hali po poludniu to już same odsypy z cukru,a jak da się jeszcze zjechać po tyczkowym lodowisku,przygodę uznam za obiecującą.Zdziwił mnie stan całego pakietu freeride,wszystko wyglądało jak nowe,a oczekiwałem historii alpejskich minerałów...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie pod Zbyszkowego posta z podobnym dylematem - które szerokie wybrać?....

Opcje:

1. Mantra M6 (lub M7 - ale to pewnie tylko nadpłata za nowość) - na + ...chwały do powały gdzie nie zajrzysz..no i @marionen na takich jezdzi ;).. na - rozmiar 177 i następny dopiero 184 (a ja bym wolał coś koło 180), 

2. Salomon Stance 96 - na + niezłe opinie, dobra cena nowych, znośna długość 182cm...  na - no właśnie ni pies ni wydra...

3. Kastle FX 96Ti - na + długość 180cm, konstrukcja, Kastle... na - cena nowych i niedostępność używanych.

Ktoś coś?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lexi napisał:

Podłącze sie pod Zbyszkowego posta z podobnym dylematem - które szerokie wybrać?....

Opcje:

1. Mantra M6 (lub M7 - ale to pewnie tylko nadpłata za nowość) - na + ...chwały do powały gdzie nie zajrzysz..no i @marionen na takich jezdzi ;).. na - rozmiar 177 i następny dopiero 184 (a ja bym wolał coś koło 180), 

2. Salomon Stance 96 - na + niezłe opinie, dobra cena nowych, znośna długość 182cm...  na - no właśnie ni pies ni wydra...

3. Kastle FX 96Ti - na + długość 180cm, konstrukcja, Kastle... na - cena nowych i niedostępność używanych.

Ktoś coś?

mam w piwnicy trochę szerokich nart, napisz kiedy będziesz jechać do hali w Holandii to Tobie podrzucę do wypróbowania, wchodzi but 28,5 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

Podłącze sie pod Zbyszkowego posta z podobnym dylematem - które szerokie wybrać?....

Opcje:

1. Mantra M6 (lub M7 - ale to pewnie tylko nadpłata za nowość) - na + ...chwały do powały gdzie nie zajrzysz..no i @marionen na takich jezdzi ;).. na - rozmiar 177 i następny dopiero 184 (a ja bym wolał coś koło 180), 

2. Salomon Stance 96 - na + niezłe opinie, dobra cena nowych, znośna długość 182cm...  na - no właśnie ni pies ni wydra...

3. Kastle FX 96Ti - na + długość 180cm, konstrukcja, Kastle... na - cena nowych i niedostępność używanych.

Ktoś coś?

Cześć.

@Lexi produkowałem się przez godzinę i wszystko poszło psu na budę. Jutro spróbuję jeszcze raz, bo teraz to mnie szlak trafia...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lexi napisał:

Podłącze sie pod Zbyszkowego posta z podobnym dylematem - które szerokie wybrać?....

Opcje:

1. Mantra M6 (lub M7 - ale to pewnie tylko nadpłata za nowość) - na + ...chwały do powały gdzie nie zajrzysz..no i @marionen na takich jezdzi ;).. na - rozmiar 177 i następny dopiero 184 (a ja bym wolał coś koło 180), 

2. Salomon Stance 96 - na + niezłe opinie, dobra cena nowych, znośna długość 182cm...  na - no właśnie ni pies ni wydra...

3. Kastle FX 96Ti - na + długość 180cm, konstrukcja, Kastle... na - cena nowych i niedostępność używanych.

Ktoś coś?

Mam w niezłym stanie Mantry 102 184 cm - zastanawiam się nad zbyciem w drodze sprzedaży. Konkret narta.

Gdybyś był zainteresowany to daj znać.

Dla lżejszej wagi mój kolega sprzedaje Atomic Bent 100 - zdaje się że 180 cm.

Edytowane przez yoss
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yoss napisał:

Mam w niezłym stanie Mantry 102 184 cm - zastanawiam się nad zbyciem w drodze sprzedaży. Konkret narta.

Gdybyś był zainteresowany to daj znać.

Dla lżejszej wagi mój kolega sprzedaje Atomic Bent 100 - zdaje się że 180 cm.

Dzięki ..ale to będzie jedna z nart które wymieniłem..a jeśli już to minimalnie węższe.. (może Enforcer)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...