Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narciarstwo w Australii i Nowej Zelandii


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

W USA w największych ośrodkach to nawet 300 dolarów (~ 1200zł) za dzień kosztuje skipass.

Paweł dla Ciebie jako miłośnika Skipassów sezonowych to najlepszy będzie IKON pass za 1349 Dolców masz przez cały sezon najlepsze ośrodki na całej ziemi 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marekbtl napisał:

Janek, Twoja wiedza jest dla mnie zadziwiająca.

pozdro

wiesz dobrze że przy każdej okazji muszę się czymś pochwalić, kumpel mnie namawiał w ubiegłym sezonie i w końcu kupił sam i pojechał z rodziną do USA ale takie jeździł w 3Dolinach i Andermatt. Jak policzyłem moje wydatki na skipassy w ubiegłym sezonie to się trochę wkurzyłem i na nadchodzący kupiłem Magic Pass

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jeeb napisał:

Paweł dla Ciebie jako miłośnika Skipassów sezonowych to najlepszy będzie IKON pass za 1349 Dolców masz przez cały sezon najlepsze ośrodki na całej ziemi 

Popatrzyłem i prawie wszystko jest z USA plus parę małych ośrodków w różnych miejscach świata. Czyli grubo na wyrost. Ale pewnie w Stanach może się opłacać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wujot napisał:

Popatrzyłem i prawie wszystko jest z USA plus parę małych ośrodków w różnych miejscach świata. Czyli grubo na wyrost. Ale pewnie w Stanach może się opłacać.

W Europie masz po tygodniu w Grandvallira, Zermatt , St Moritz, Kitzbühel, Chamonix, Dolomiti Superski czyli 6 ośrodków po 300-500 Euro to juz jesteś do przodu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jeeb napisał:

W Europie masz po tygodniu w Grandvallira, Zermatt , St Moritz, Kitzbühel, Chamonix, Dolomiti Superski czyli 6 ośrodków po 300-500 Euro to juz jesteś do przodu

Tylko trzeba tam jeszcze dojechać i znaleźć te 6 tygodni wolnego (plus dojazd). Rozumiem, że startując z Niemiec (jeszcze jak dobry przygraniczny rejon) to jednak inaczej wygląda...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marionen napisał:

Tylko trzeba tam jeszcze dojechać i znaleźć te 6 tygodni wolnego (plus dojazd). Rozumiem, że startując z Niemiec (jeszcze jak dobry przygraniczny rejon) to jednak inaczej wygląda...

A tak z ciekawości, Ty masz sezonówkę na Tuxa? O ile taka istnieje, bo niewiem. Za mało bywam w Alpach, żeby o tym myśleć - może niedługo się to zmieni😀. A że istnieją sezonówki na „cały świat”, to nie miałem pojęcia, brawo dla Janka że coś takiego nawet w ramach ciekawostki wyszperał.

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

Popatrzyłem i prawie wszystko jest z USA plus parę małych ośrodków w różnych miejscach świata. Czyli grubo na wyrost. Ale pewnie w Stanach może się opłacać.

Patrząc na kolejne wpisy Jana, to jakiś błąd straszny popełniłeś. Samo Dolomiti Superski to ogromny zestaw.

Czyżby to efekt subiektywnego nastawienia do kolegi ? 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marekbtl napisał:

A tak z ciekawości, Ty masz sezonówkę na Tuxa? O ile taka istnieje, bo niewiem. Za mało bywam w Alpach, żeby o tym myśleć - może niedługo się to zmieni😀. A że istnieją sezonówki na „cały świat”, to nie miałem pojęcia, brawo dla Janka że coś takiego nawet w ramach ciekawostki wyszperał.

pozdro

Tuxa to obejmuje Tirol Snowcard a na cały świat to jest jeszcze nieco tańszy EPIC pass, to ten miał kolega o którym pisałem a IKON miała koleżanka Jana Kovala i przyleciała do Zermatt . Ostatnio w Zermatt to większość narciarzy z USA albo Kanady

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jeeb napisał:

Tuxa to obejmuje Tirol Snowcard

Ok, ale pytałem @marionen bo bardzo często na Tuxie bywa, wręcz więcej czasu tam spędza niż w PL. Ja w Alpach jestem w sezonie na granicy opłacalności, a nie chcę się ograniczać tylko do jednego regionu i kraju. Jeśli miałbym więcej czasu to pewnie bym zrobił jak Mario, sezonówka obejmująca lodowiec dość blisko PL. Pewnie Tux na Torol Snowcard.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

Patrząc na kolejne wpisy Jana, to jakiś błąd straszny popełniłeś. Samo Dolomiti Superski to ogromny zestaw.

Czyżby to efekt subiektywnego nastawienia do kolegi ? 😉 

Wszedłem na aplikację i lista z Europy mi się nie rozwijała. Uznałem, że to jakieś nieporozumienie a dwie kropki to nie może być dużo. Dzisiaj już się rozwija i faktycznie wymienione są te ośrodki o których Jan wspomniał. Na pewno zmienia to mocno atrakcyjność zestawu choć chyba, nie wybierając się do Japonii czy USA, niekoniecznie opłaca się mieć ten zestaw na samą Europę.

Ale w każdym razie bardzo ciekawa sprawa.

A w kwestii @Jan - starannie oddzielam wiedzę górską jaką posiada od jego światopoglądu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2024 o 07:24, Wujot napisał:

posiada od jego światopoglądu. 

No i całe szczęście że istnieje pluralizm światopoglądowy.

Czy uważasz że świat był by lepszy gdyby wszyscy prezentowali identyczny i jedynie słuszny światopogląd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jeeb napisał:

No i całe szczęście że istnieje pluralizm światopoglądowy.

Czy uważasz że świat był by lepszy gdyby wszyscy prezentowali identyczny i jedynie słuszny światopogląd ?

Uważam, że świat byłby lepszy bez głupków.

Ale jest dla mnie bardzo interesujące, gdy przedstawiciele jedynie słusznych opcji zauważają, że są odmienności. Ale prawa do ich ochrony i istnienia w przestrzeni społecznej już im jakoś odmawiają! 

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jeeb napisał:

rozumiem że głupki to ci, którzy mają światopogląd odmienny od Twojego ?

Głupki to Ci których wynikiem działalności jest ogólna strata społeczna. Na przykład nie przyznając praw wyborczych kobietom (jeszcze niedawno) straty ponosiła cała społeczność. Co się wpisywało w tradycję myślenia na którą się powoływałeś. 

Ale możesz sobie stworzyć własną kategorię głupka tak aby się lepiej czuć.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...