Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Karpaty ukraińskie


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu wybieram się na ok. 3 dni z rowerem w Karpaty ukraińskie,rozpuściłem wici wśród kolegów niewirtualnych,ale na razie jeszcze bez zdecydowanych deklaracji,może ktos z Was?Wyjazd prawdopodobnie w środę z Gorlic,tam okolice Sławska i Wołowca...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

W przyszłym tygodniu wybieram się na ok. 3 dni z rowerem w Karpaty ukraińskie,rozpuściłem wici wśród kolegów niewirtualnych,ale na razie jeszcze bez zdecydowanych deklaracji,może ktos z Was?Wyjazd prawdopodobnie w środę z Gorlic,tam okolice Sławska i Wołowca...

Zbyszku, a jaki to rower zabierasz? Ten z hiper napędem elektrycznym ;) ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marionen napisał:

Nieważne jaki napęd, najważniejsze jakie uzbrojenie...😉

No Zbyszek to ma taki rower (a raczej to tylko tak wygląda dla zmyłki), że szybszy niż błyskawica, a bateria może zasilać 50-cio tysięczne miasteczko .... przez tydzień. Nie wiem co tam 3 dni będzie robił ;), chyba w knajpie czekał na kolegów.

pozdro

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marekbtl napisał:

No Zbyszek to ma taki rower (a raczej to tylko tak wygląda dla zmyłki), że szybszy niż błyskawica, a bateria może zasilać 50-cio tysięczne miasteczko .... przez tydzień. Nie wiem co tam 3 dni będzie robił ;), chyba w knajpie czekał na kolegów.

pozdro

 

Jadę samotnie /na razie/,nikt nie chce ze mną jechać.Program indywidualny,po górach pojeżdżę raczej szlakami pieszymi i trasami narciarskimi,jest okazja zwiedzić słynną przedwojenną stację narciarską Sławsko...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2024 o 19:41, lski@interia.pl napisał:

Jadę samotnie /na razie/,nikt nie chce ze mną jechać.Program indywidualny,po górach pojeżdżę raczej szlakami pieszymi i trasami narciarskimi,jest okazja zwiedzić słynną przedwojenną stację narciarską Sławsko...

Napisz więcej o tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Lubicie wycieczki do kraju objętego wojną ? Bardzo ciekawe podejście do wyjazdów....

Byłeś tam ostatnio, wiesz jak jest ? Nie jest to już dzisiaj takie jednoznaczne.

 

Na FB widzę że część ludzi tam normalnie musi żyć i potrzebuje klientów do utrzymania się.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 Zabawna jest troska o morale bliźnich,podróżujących tam,gdzie boimy się jechać sami.Oczywiście można wysnuć wniosek,że turystyka w Karpatach ukraińskich to wspieranie Putina,nie tak skomplikowane  osobowości w życiu spotkałem.

 

1.Ukraina to 2 światy,pierwszy żyje całkowicie normalnie,np bawi się i przyjmuje turystów,choć uczestniczy co jakiś czas w pogrzebach krewnych czy znajomych,drugi to walka,śmierci i inne tragedie.Wyraźna granica przebiega daleko na wschód od Karpat wschodnich.Poznałem te realia,gdy w pierwszym okresie  wojny woziłem tam  humanitarkę swoim busem .W pierwszym świecie organizują  dla siebie,a także gości  imprezy sportowe,turystyczne i inne formy rozrywki dokładnie jak przed wojną.Np czasówkę rowerową w Żółkwi w pierwszy weekend  września o memoriał Stefana Bandery,gdyby ktoś był chętny,10,5 km.

2.Tylko obraz pierwszej wojny ,którą zobaczymy,nas zaskakuje,potem już wiemy,jak to działa.Akurat moja pierwsza to była napaść Rosji na Gruzję w 2008,na którą poleciałem przypadkowo i całą tam widziałem z bliska.

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2024 o 11:25, Jusik2002 napisał:

Lubicie wycieczki do kraju objętego wojną ? Bardzo ciekawe podejście do wyjazdów....

Mój wspólnik juz dwukrotnie na przestrzeni ostatniego roku byl we Lwowie u naszych znajomych. Akurat oni odbierają to jako znak solidarności z nimi i wyraz wsparcia. Zreszta takimi pobudkami kieruje sie mój wspólnik jeżdżąc tam. Choć równocześnie przyznaje, ze mimo faktu, ze Lwów - Karpaty zapewne tez - jest stosunkowo bezpieczny, to mnie odwagi zabrakło… moze gdyby dzieci były większe…

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Zapraszam na memoriał Stefana Bandery, gdyby ktoś był chętny

,,Bandera ponosi odpowiedzialność za zorganizowane w latach 1943–1945 ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu oraz w województwach lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim, którego ofiarą padło około 100 000 Polaków[8][9]"

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, surfing napisał:

,,Bandera ponosi odpowiedzialność za zorganizowane w latach 1943–1945 ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu oraz w województwach lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim, którego ofiarą padło około 100 000 Polaków[8][9]"

To wiedzą powszechna, choć mocno uproszczona, bo akurat Bandera siedział od 07.41 do 09.44 w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen, a decyzje o tzw. rzezi wołyńskiej podjęło 3 innych przywódców OUN.Kazdy już sam musi zdecydować, na ile w swych aktywnościach unikać kontekstów politycznych. Cała plejada polityków, później bohaterów narodowych przyjmowanych na salonach, wcześniej walczyła o swe cele metodami terrorystycznymi, że wymienić tylko przywódców RPA, Izraela czy naszego Piłsudskiego, tyle, że zwycięzców się nie sądzi, a ukraińscy na razie ciągle przegrywali... 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

To wiedzą powszechna, choć mocno uproszczona, bo akurat Bandera siedział od 07.41 do 09.44 w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen, a decyzje o tzw. rzezi wołyńskiej podjęło 3 innych przywódców OUN. Kazdy już sam musi zdecydować, na ile w swych aktywnościach unikać kontekstów politycznych. Cała plejada polityków, później bohaterów narodowych przyjmowanych na salonach, wcześniej walczyła o swe cele metodami terrorystycznymi, że wymienić tylko przywódców RPA, Izraela czy naszego Piłsudskiego, tyle, że zwycięzców się nie sądzi, a ukraińscy na razie ciągle przegrywali... 

Siedział w obozie i miał komfortowe warunki życia, dwa pomieszczenia. Jadał w stołówce SS. Nie musiał nosić stroju obozowego i nie był zmuszany do pracy.

 

20 stycznia 2010 prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko podpisał dekret № 46/2010 którym „za niezłomność ducha w obronie idei narodowej, za bohaterstwo i poświęcenie w walce o niezależne Państwo Ukraińskie” Stepanowi Banderze nadano pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Prezydent Juszczenko ogłosił dekret 22 stycznia podczas uroczystości Dnia Jedności.

Międzynarodowa agencja żydowska Centrum Szymona Wiesenthala nadesłała list Ambasadorowi Ukrainy w USA w którym wyraża „najgłębsze oburzenie” w związku z honorowym nadaniem tytułu Bohatera Ukrainy „Stepanowi Banderze, który kolaborował z nazistami we wczesnym stadium drugiej wojny światowej i którego zwolennicy byli związani z morderstwami tysięcy Żydów”

25 lutego 2010 r. Parlament Europejski uchwalił rezolucję w sprawie Ukrainy, w której szczegółowo odniósł się do sytuacji w tym państwie i potwierdził jego europejskie aspiracje. W punkcie 20. rezolucji skrytykował nadanie Stepanowi Banderze tytułu bohatera Ukrainy.

2 kwietnia 2010 roku okręgowy sąd administracyjny w Doniecku uchylił dekret o nadaniu tytułu bohatera Ukrainy Stepanowi Banderze. W uzasadnieniu sąd podał, że tytuł został nadany bezprawnie, gdyż zgodnie z ustawą o tytule bohatera Ukrainy, może on być nadany tylko obywatelowi Ukrainy.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

..a jak z roweru zeszło na Ukrainę,tu bardzo ciekawy artykuł,dla mnie zaskoczenie,że tak się zmieniło,bo z ładunkiem bywałem tam w pierwszym roku wojny,gdy na granicy było zupełnie inaczej......

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koszmar-na-granicy-polsko-ukrainskiej-nerwy-przemytnicy-i-korupcja/t5kpezw

Niestety,mój problem pozostał-brak towarzysza podróży...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...