Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Samolotem bezpośrednio z Warszawy do Innsbrucka od listopada!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Oczywiście,ale to proste.W marcu jeździłem tak w 2 ośrodkach,w przyszłym roku chcę zaliczyć pozostałe 2.Tylko pewna elastyczność czasowo-logistyczna jest pożądana..

A na ile dni ten wyjazd z lotem za 1000 złotych  ? No i w jaki region oraz termin  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jusik2002 napisał:

I wszystko w cenie tysiaka za 5 dni  ??

A skąd Ty wziąłeś tę sumę?Spróbuj przeczytać post ponownie...

"Sprawdziłem na stronie LOT pierwszy lot 29.11 i wyszło mi 2565,83 zł  w obie strony, z bagażem 23kg i z nartami."

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

A skąd Ty wziąłeś tę sumę?Spróbuj przeczytać post ponownie...

"Sprawdziłem na stronie LOT pierwszy lot 29.11 i wyszło mi 2565,83 zł  w obie strony, z bagażem 23kg i z nartami."

Dobra, odniosłem się do ceny biletu która podał JC ale to Austriackimi liniami... Ale w takim razie też będzie się dało zmieścić w 2600 nawet w Austri  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Dobra, odniosłem się do ceny biletu która podał JC ale to Austriackimi liniami... Ale w takim razie też będzie się dało zmieścić w 2600 nawet w Austri  😉

Cze

Takie egzotyczne wypady maja sens góra dla dwóch osób. Cena biletu lotniczego daje popalić. Dochodzi dojazd na lotnisko, niektórzy maja pod nosem, więc ten koszt jest pomijalny, ale w wielu przypadkach już nie. Przy wyjeździe solo, to ma jakiś sens, jeśli grupowy/rodzinny słabo to wychodzi. Ponadto zazwyczaj to relatywnie małe ośrodki (w porównaniu do europejskich) bez żadnych alternatyw. Dla mnie ma to średni sens, w szczególności że w wielu jeszcze nie byłem w Europie. Może kiedyś z ciekawości się wybiorę. Przy europejskich wyprawach narciarskich - samochodem, istotnym kosztem jest dojazd. W transporcie lotniczym opłata jest stała za osobę - dość wysoka. Lot jest dość wygodny ale przy 4 osobowej rodzinie cena biletów wyjdzie zaporowa. Ja teraz mam zabukowane 2 wyjazdy w alpy w grudniu Madonna i koniec stycznia Bormio. Jedziemy 1 samochodem ze znajomymi na oba wypady. W sumie 6 osób. Za oba wyjazdy (7 noclegów, 3 karnety 6-cio dniowe i wyżywienie HB - dla mojej rodziny - 3 osoby) zapłaciłem łącznie 11 tysi. Dojdzie do tego jeszcze 1 koszt przejazdu (drugi płaca znajomi) - jakieś 2500 za 1 wyjazd (paliwo + winiety). Czyli łącznie 13500 po podzieleniu na osobę wyjdzie 2250 za 7 dniowy pobyt z 6-cio dniowym karnetem i wyżywieniem HB oraz przejazdem. Oba te ośrodki to nie popierdółki. Moim zdaniem to taniej niż w PL albo bardzo zbliżona cena. Tylko góry inne.

pozdro

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cyniczny napisał:

No i podróż samochodem znacznie łatwiej zorganizować z dnia na dzień niż samolotem. Większość moich wyjazdów narciarskich to szukanie i klepanie kwatery środa/czwartek i w piątek po robocie wyjazd na pogodę.

Cze

W Twoim przypadku, jeśli miałbyś jechać sam warte nawet sprawdzenia z ciekawości. Jesteś mieszkańcem Stolicy i zysk czasowy (skrócisz podróż o połowę min.) może być spory. A różnica w cenie warta rozważenia jeśli będzie niewielka. Jeśli w 2 strony wg tego co JC napisał wyjdzie 1200 złotych - praktycznie jadąc sam koszt przejazdu do Insbrucka wyjdzie samochodem identycznie. Dla mnie już bez sensu - bo musze się dostać do Warszawy a to + 3-4H + lot i czas spędzony na lotnisku to wyjdzie min 8 h (przy dobrych wiatrach). Do Insbrucka będę niewiele dłużej jechał, bo mam bliżej więc wyjdzie nieco taniej paliwo jadąc bezpośrednio swoim samochodem.

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ale tak jak napisałeś pod warunkiem, że jadę sam, co jeszcze na nartach mi się nie zdarzyło:-)

Zazwyczaj jedziemy w 3-4 osoby (minimum 2, ale to sporadycznie), więc koszt podróży samochodem jednak mocno się rozkłada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zgadzam się z Waszymi argumentami, ale... 

Spotykając się z wieloma osobami planującymi wyjazdy na narty wiem, że wiele z nich nigdy nie było w Alpach na nartach, że dla nich jazda samochodem 1000 km jest nie do przyjęcia.  Jest także wiele osób, które cenią sobie czas i wygodę. Zanim jadący samochodem dojedzie z Warszawy do granicy oni samolotem będą już w Innsbrucku. Oczywiście, że zapłacą więcej, ale dla tych osób ważniejsza jest wygoda i oszczędność czasu, niż cena. Przykład - w ubiegłym sezonie byłem w Turcji. Z hotelu wyjechałem po śniadaniu, a ok. 14 byłem w Warszawie. 
Dodam jeszcze, że sam też preferuję jazdę samochodem, ale mam ku temu powody: mieszkam przy południowej granicy, na lotniska mam min. 1:15 dojazdu, zawsze zabieram więcej rzeczy niż mógłbym zabrać samolotem oraz muszę być mobilny na miejscu. 

Sam po sobie wiem, że jeszcze parę lat temu jeździłem na noc w Alpy lub wracałem po dniu narciarskim. Aktualnie nie ma takiej opcji, jadę w dzień, zaczynam dzień narciarski wyspany i po śniadaniu. Wracam także wyspany i po śniadaniu. 

Każdy z nas ma swoje preferencje i te 120 miejsc w samolocie bez problemu się sprzeda, tym bardziej, że część wykupią biura podróży, dla których jest poszerzenie oferty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...