Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lodowce - pogoda i warunki narciarskie


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Victor napisał:

Nie tani będzie dzienny (na ten sezon Tignes ma za 71€ ) raczej w top najdroższych 😱

pozdro

Cenę się akceptuje lub nie, każdy decyduje za siebie. Na plus Hintertuxa to ogromne parkingi (kampery też mogą parkować i to bezpłatnie, choc bez dostępu do prądu i wody). Do tego masz jeden podziemny parking bezpośrednio pod Talstation i drugi wielopoziomowy nieopodal, a miło jest wrócić po całodziennych nartach do niezaśnieżonego samochodu (co czasem się zdarza). Wszystkie te parkingi są oczywiście bezpłatne. W Tignes za parking wielopoziomowy trzeba zapłacić (nie wiem ile?) i jak jest daleko od stacji. Parkingi darmowe są położone chyba dość daleko, tak mi się gdzieś obiło o uszy. W ogóle to tam start do ośrodka jest chyba w kilku miejscach, nie wiem dokładnie bo nigdy tam nie byłem. Może napiszesz jak jest z dojściem, dojazdem pod dolne stacje i ile kosztują parkingi, te płatne...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marionen napisał:

Cenę się akceptuje lub nie, każdy decyduje za siebie. Na plus Hintertuxa to ogromne parkingi (kampery też mogą parkować i to bezpłatnie, choc bez dostępu do prądu i wody). Do tego masz jeden podziemny parking bezpośrednio pod Talstation i drugi wielopoziomowy nieopodal, a miło jest wrócić po całodziennych nartach do niezaśnieżonego samochodu (co czasem się zdarza). Wszystkie te parkingi są oczywiście bezpłatne. W Tignes za parking wielopoziomowy trzeba zapłacić (nie wiem ile?) i jak jest daleko od stacji. Parkingi darmowe są położone chyba dość daleko, tak mi się gdzieś obiło o uszy. W ogóle to tam start do ośrodka jest chyba w kilku miejscach, nie wiem dokładnie bo nigdy tam nie byłem. Może napiszesz jak jest z dojściem, dojazdem pod dolne stacje i ile kosztują parkingi, te płatne...

Patrząc z tej perspektywy pełna zgoda . W samym Tignes nie ma nigdzie darmowego wszystkie są płatne a te poziomowe nie wiele droższe od tych na zewnątrz. Tam najlepiej szukać kwatery z opcją garażu za dodatkową opłatą . Nie wiem jak jest na dole (Tignes 1800 ) nigdy nie mieszkałem tam choć kolega ostatniej zimy z rodziną całkiem chwalił sobie to miejsce ale jak z parkingiem tam jest 🤷‍♂️. Vald’Isere pod blokami wiem,że są darmowe tak jak i Les2Alpes . 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marionen napisał:

Cenę się akceptuje lub nie, każdy decyduje za siebie. Na plus Hintertuxa to ogromne parkingi (kampery też mogą parkować i to bezpłatnie, choc bez dostępu do prądu i wody). Do tego masz jeden podziemny parking bezpośrednio pod Talstation i drugi wielopoziomowy nieopodal, a miło jest wrócić po całodziennych nartach do niezaśnieżonego samochodu (co czasem się zdarza). Wszystkie te parkingi są oczywiście bezpłatne. W Tignes za parking wielopoziomowy trzeba zapłacić (nie wiem ile?) i jak jest daleko od stacji. Parkingi darmowe są położone chyba dość daleko, tak mi się gdzieś obiło o uszy. W ogóle to tam start do ośrodka jest chyba w kilku miejscach, nie wiem dokładnie bo nigdy tam nie byłem. Może napiszesz jak jest z dojściem, dojazdem pod dolne stacje i ile kosztują parkingi, te płatne...

 

We Francji generalnie szukasz noclegu z dostępem bezpośrednio do stoku. Wówczas auto parkujesz przy noclegu i go nie ruszasz przez 6dni. Inne rozwiązania nie są opłacalne. Tam noclegi na stoku to powszechna praktyka, zwykle to są wysokie bloki, czasami wręcz wieżowce.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MarioJ napisał:

 

We Francji generalnie szukasz noclegu z dostępem bezpośrednio do stoku. Wówczas auto parkujesz przy noclegu i go nie ruszasz przez 6dni. Inne rozwiązania nie są opłacalne. Tam noclegi na stoku to powszechna praktyka, zwykle to są wysokie bloki, czasami wręcz wieżowce.

 

Tym szczególnie Francja różni się od reszty ! Wpinasz narty pod chatą,jeździsz cały dzień i odpinasz pod chatą . Bajka 🥰

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hintertux zawsze chyba był górną półka cenową z lodowców austriackich. Do tego brak zniżki przy zakupie online.

Myśląc o lodowcu na wiosnę na koniec sezonu to przy skipassie wielodniowym taki Pitztal to cena przez pół. Więc wybór raczej jasny. Choć na razie noclegi w dolinie Pitztal mocno odbiegają od tego co było oferowane w ostatnich dwóch sezonach, ale może jeszcze coś znajdę sensownego. Za to noclegi w dolinie Zillertal mam akurat sensowne na oku. Odwróciła się sytuacja mieszkaniowa 🙃

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marionen napisał:

W ogóle to tam start do ośrodka jest chyba w kilku miejscach, nie wiem dokładnie bo nigdy tam nie byłem.

to wyobraź sobie że całe Tignes jest zbudowane tam gdzie na Hintertuxie przesiadasz się na Sommerbergalm.

Jak już będziesz tak daleko że postanowisz tam pojechać to pytaj spokojnie na forum, trochę czasu tam już spędziłem

(tak razem licząc około 100 dni )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Myśląc o lodowcu na wiosnę na koniec sezonu to przy skipassie wielodniowym taki Pitztal to cena przez pół. Więc wybór raczej jasny. Choć na razie noclegi w dolinie Pitztal mocno odbiegają od tego co było oferowane w ostatnich dwóch sezonach, ale może jeszcze coś znajdę sensownego. Za to noclegi w dolinie Zillertal mam akurat sensowne na oku. Odwróciła się sytuacja mieszkaniowa 🙃

Nie wiem jak było kiedyś bo narty są od niedawna ale planuje wyjazd początkiem listopada to najtaniej kwaterowo/cenowo wychodzi Saas Fee odziwo 🤷‍♂️ następnie dolina Zillertal ….

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jeeb napisał:

Muszę się poprawiać- tylko 14. A za ile znalazłeś kwaterę i w jakiej okolicy ?

Ostatnio jak patrzylem to były cztery za 50-70 za noc apartamentowo na pierwszy tydzień listopada 

Oczywiscie wszystko szybko znika tak jak i najtańsze oferty w AT 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Victor napisał:

Ostatnio jak patrzylem to były cztery za 50-70 za noc apartamentowo na pierwszy tydzień listopada 

jeśli listopad do Saas Fee to trzeba jechać na prognozę pogody, czasami jest jazda tylko na lodowcu ale były już takie zimy że dało się zjechać aż do wsi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jeeb napisał:

fajne foty z SULDEN (Solda) w Tyrolu Południowym

https://www.bergfex.it/sulden-ortler/webcams/c20830/

Ciekawe czy uda im sie w końcu wystartować w pierwotnym harmonogramem pod koniec października czy znowu będą musieli przekładać otwarcie na pierwszy lub drugi weekend listopada jak to miało miejsce w ostatnich sezonach...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...