Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanko o OMEGLASSY


Coffy

Rekomendowane odpowiedzi

te dynastarki mialy ogień...jeździłęm na nich sporo i starsznie lubiłem...jednak nigdy sie nie zdecydowałem na zakup.....ale moje pytanie dotyczy sprawy która mnie zdziwła i trochę poirytowała......dlaczego w kolekcji 03/04 nie ma już omeglassów64?? i pytanie nr dwa..który z obezcnych modeli ma omeglassa zastąpić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o OMEGLASSY

Omeglassy to super narty i nic ich w kolekcji Dynastara nie zastąpiło (po prostu JC zapomniał je dodać pewnie przez pomyłkę) Omecarvy są bardziej rekreacyjne. TOPowe slalomówki to właśnie Omeglass.

Długości 152, 157, 165 (nowe po debilnym przepisie FIS!). Jeśli startujesz na tyczkach amatorsko to polecam 157, super narta. Pełna rewelacja!! Sam TOP to Dynastar Omeglass, Elan SLX i Fisher WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o OMEGLASSY

Dlaczego? Liczy się czas przejazdu!! Na Super shortach nie da się jeździć slalomu na tyczkach bo po walnięciu w tyczkę czy po muldzie (drugi przejazd) uciekają z pod tyłka. Zawodnicy wypowiadali się że min długość to dla nich 155. Czemu nie może być niby 155? Czytałem te bzdury o urazowości krótkich nart. Wyczynowy sport jest urazowy i tyle. Kolkejny przepis ograniczony promieć skrętu do 21m w gigancie. Wcześniej wszystcy zawodnicy wybierali instynktownie około 19m. Jest łatwiej jest skręcić przy większej prędkości, a więc moim zdaniem bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...