Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narta do zadan specjalnych


przemo_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak pisalem wczesniej moje obecne narty rosii zenith 11 mutix powoli zaczynaja sie rozpadac. Krawedzie pokleilem, slizgi pozalewalem, ale czasu nie oszukam przejezdzilem na nich 6 sezonow i kilka tysiecy kilometrow. Moga z podniesiana glowa zajac miejsce w mojej galerii slaw. Beda solidnymi nartami na gorsze warunki.

Za jakis czas zacznie sie najlepszy czas na kupienie dobrych nart w okazyjnej cenie, ktory planuje wykorzystac.

Budzet do 2000zl choc nie jest sztywny.

Narta ciezka taka dla ktorej muldy normalnej wielkosci, czy kopny snieg nie stanowia problemu.

Bardzo szybka inicjacja skretu z superowym trzymaniem juz w pierwszej fazie skretu.

Duza stabilnosc przy duzych predkosciach.

Aktualnie nie lubie jezdzic na betonie bo moje rosii nie trzymaja pierwszej fazy skretu i boje sie pochylic. Rewelacyjnie w tym elemencie zachowywaly sie atomic redstery, ale one znowu nie nadaja sie do mojej normalnej jazdy czesto troche obok trasy po nieratrakowanym, czesto wiosna, gdy sa spore nierownosci i kopny snieg.

Na nartach jezdze ok 500km na sezon. Skala umiejetnosci mysle mocne 6, choc ciezko samego siebie oceniac. Radze sobie praktycznie w kazdych warunkach, na kazdej trasie. Nie jezdze po zlebach, ale czasami na Chopoku wyjezdzam poza trasy raczej w ich okolicach.

Wiem ze dobrym wyborem bylyby slalomki, ale to tylko na czesc dnia i na trase. Moze macie jakies sugestie? Z checia poczytam.

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Narta ciezka taka dla ktorej muldy normalnej wielkosci, czy kopny snieg nie stanowia problemu.

Bardzo szybka inicjacja skretu z superowym trzymaniem juz w pierwszej fazie skretu.

Duza stabilnosc przy duzych predkosciach....

Takie rzeczy tylko w erze :wink:

A tak poważnie to mam ten sam dylemat (skasowane duel-e).

Ja się przymierzam do takich:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,head,i-supershape-rally,8007.html

To jest taki kompromis pomiędzy SL a AM.

Jest to narta najbardziej zbliżona do tej mojej.

Będę śledził twój temat:smile:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mimo to gdybyś przetestował coś podobnego Piotrze daj oczywiście znać....

Jeździłem na wypożyczonej przez 3 dni takiej:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,atomic,nomad-blackeye-ti,7203.html

To również świetna deska.

81 pod butem nie przeszkadzało a wręcz pomagało.

Też jestem nią zainteresowany.

W zasadzie wybór sprowadzi się do tego która będzie w lepszej cenie :biggrin:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką w swojej "stajni" o dł. 181cm. Jezdziłem na niej na zakończenie sezonu w Święta Wielkanocne w Rusin-ski oraz w Białce Tatrzańskiej w warunkach śnieżno/błotnych. Zero "butowania" w kopnym śniegu. Solidne trzymanie oraz miód i malina w tych "specjalnych" warunkach. Polecam jako "nartę specjalnego przeznaczenia" na tzw. "narciarskie dożynki". W warunkach "twardych" spisywała się "średnio na jeża".

Ps.Kupiłem ją okazyjnie za 450 PLN!!

Edytowane przez kaka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidne trzymanie oraz miód i malina w tych "specjalnych" warunkach. Polecam jako "nartę specjalnego przeznaczenia" na tzw. "narciarskie dożynki". W warunkach "twardych" spisywała się "średnio na jeża".

Ps.Kupiłem ją okazyjnie za 450 PLN!!

No wlasnie tutaj jest to ale, obawiam sie ze zadna z nart OM nie bedzie sie zachowywala wzorowo na twardym.

Moze nasi forumowi testerzy wypowiedza sie w tym temacie? Razem przez 3 dni polatali na wiekszej ilosci nart niz zwykly smiertelnik widzial na oczy:)

Na forum byly bardzo chwalone K2 rictory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomad :rolleyes:: to jak nie Atomic! narty tej firmy kojarzą mi się tak jak Head - trzymanie krawędzi na twardym: 12 pkt na 10 możliwych!

Nomad to w tym wypadku porażka - "trzymanie na twardym" :rolleyes:: one nie znają takiego pojęcia! Możesz cisnąć krawędź na maxa (ale na własną odpowiedzialność!) kawałek lodu i lecisz... to narta typowo na miękko!

Ten czerwony Head Rally jest dedykowany niby na trasy ale widziałem że ludzie na nim śmigają w fajnych terenach i dają radę. Niestety nie miałem okazji z nikogo zedrzeć tej narty żeby wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nomad to w tym wypadku porażka - "trzymanie na twardym"...

Jasiek, a jeździłeś nimi po "betonie"?

Ja je miałem pod nogami przez 3 dni ale warunki były jakby dla nich - świeży śnieg w dużych ilościach.

Jedynie w trzecim dniu było twardziej ale nie betonowo.

W tych warunkach dawały świetnie radę pomimo że były 167 (dłuższych nie mieli).

Jak masz doświadczenie z nimi na betonie to opisz.

Wolałbym z nimi nie wtopić (cena to około 1300-1400pln) :biggrin:

Pozdrawiam

PS: cholera zabieram wątek przemo_narciarz-owi. Przepraszam :smile:

Edytowane przez Piotr_67
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony Head Rally jest dedykowany niby na trasy ale widziałem że ludzie na nim śmigają w fajnych terenach i dają radę. Niestety nie miałem okazji z nikogo zedrzeć tej narty żeby wypróbować.

Tak jak artix pisał, narta daje radę w każdych warunkach w jakich dane mi było jeździć. Jak szukasz narty uniwersalnej to spoko decha. Mi z czasem niestety zaczęła doskwierać jej szerokość pod butem. Po spróbowaniu slalomki miałem wrażenie że ta narta jest ospała. Być może za słabo ją dociskałem.

Kup sobie takie jak ja! :) Po muldach też pojedziesz bo to ciężkie jest.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, a jeździłeś nimi po "betonie"?

Ja je miałem pod nogami przez 3 dni ale warunki były jakby dla nich - świeży śnieg w dużych ilościach.

Jedynie w trzecim dniu było twardziej ale nie betonowo.

W tych warunkach dawały świetnie radę pomimo że były 167 (dłuższych nie mieli).

Jak masz doświadczenie z nimi na betonie to opisz.

Wolałbym z nimi nie wtopić (cena to około 1300-1400pln) :biggrin:

Pozdrawiam

PS: cholera zabieram wątek przemo_narciarz-owi. Przepraszam :smile:

Piotr to moze byc nasz watek, takze pisz smialo, ja poczytam wieczorem. Niestety cos ciezko z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czerwony head co to za cudo?

Edit: 73 pod butem troche malo, tak zajezdza na slalomke. Choc taka mi tez po glowie chodzi, bo zabawa na przygotowanej trasie przednia.

Piotr 450zl to na bank za uzywki.

Acha nie pisalem ze mysle o nartach nowych ale z sezonU 14/15 albo 15/16. Nie chce doplacac za odswiezona szate graficzna:stupid:

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo widziałeś moje Redstery też je kupiłem za 400 ale to jest szrot! na maszynę nie dasz bo krawędzie wylezą! to jednorazówka jak prezerwatywa! :biggrin:

Jak narta używana to polecam: http://www.wajda-ski.com/ albo http://nartykrakow.pl/ narty warte pieniędzy!

a jak na dłuższy czas to NÓWKI! zdecydowanie. i teraz jest super czas na kupowanie nart! :biggrin: no albo sierpień :stupid: ale teraz trzeba znaleźć narty a kupić w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czerwony head co to za cudo?

Edit: 73 pod butem troche malo...

ale szeroki przód to coś takiego jak moje zajechane Redstery... i dlatego dają radę na przesypach! ale to nie jest typowy AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, a jeździłeś nimi po "betonie"?...

Ja mam tak że jak coś testują (a na Chopku cały czas stoją za straganami) to lubię zostawić swoje i pośmigać na cudzych!

trafiłem je z rana a więc było twardo nawet bardzo i zero jeżdżenia. Narta odjeżdża a wjeżdżając na lód, czułem się jak kiedyś na Palenicy w Szczawnicy (gdzie siatki uratowały mi pewnie życie) po prostu NIE! moje stare Rossi lepiej trzymały! ale ja uwierzyłem w Atomic! i myślałem że to jak Redstery!

Narty wziąłem na 6 godzin i z biegiem czasu (marzec) było rewelacyjnie. Tak jak stok puszczał narty zaczęły mnie kochać a ja je!

Jako drugie narty na wiosnę! zdecydowanie TAK! ale całosezonówka :rolleyes:: chyba nie! Ja bym nie kupił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet do 2000zl choc nie jest sztywny.

Narta ciezka taka dla ktorej muldy normalnej wielkosci, czy kopny snieg nie stanowia problemu.

Bardzo szybka inicjacja skretu z superowym trzymaniem juz w pierwszej fazie skretu.

Duza stabilnosc przy duzych predkosciach.

tylko gigantki, najlepiej komórkowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko gigantki, najlepiej komórkowe :wink:

ty czytasz człowieku co CZŁOWIEK pisze do ciebie czy tylko pozostało ci: KOMÓRKA... KOMÓRKA... :stupid: to jest chore!

PS. na te warunki co teraz są na stokach np. Chopoku (poczytaj) też KOMÓRKA?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty czytasz człowieku co CZŁOWIEK pisze do ciebie czy tylko pozostało ci: KOMÓRKA... KOMÓRKA... :stupid: to jest chore!

[/QUOTe]

"Bardzo szybka inicjacja skretu z superowym trzymaniem juz w pierwszej fazie skretu.

Duza stabilnosc przy duzych predkosciach"

PS. na te warunki co teraz są na stokach np. Chopoku (poczytaj) też KOMÓRKA?!!!

nie wiem do końca jakie obecnie są warunki na Chopoku, ale byłem w poprzedni weekend w Ischgl, po południu temperatury typu +15, sporo tras typu grzęzawisko, miałem porównanie nart GS i AM (Head Icon TT 80 176cm), zdecydowanie lepiej po błocie chodziły GSy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...