Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie znajdę stoki w naturalnym stylu, z muldami, przesmykami między drzewami?


OlaGd76

Rekomendowane odpowiedzi

Sprecyzuję o co mi chodzi.

Pewnie niejeden narciarz pamięta jak stoki wyglądały kiedyś. Sami znajdowaliśmy trasy, zwykle mniej uczęszczane były trudniejsze (gdzieś "po drugiej stronie wyciągu"),

a to zjazd po muldach można było wybrać, a to pod drzewami, wąskim przesmykiem, ślizgając się po korzeniach,

tu jakiś spadek, tam jakiś wąwóz.

Teraz w epoce ratraków, równania jest po prostu nudno.

I gdy z rozczarowaniem odkryłam że zasypano znanym mi jar na jednym stoku a z zachwytem jak cudowny jest łącznik między dwoma innymi, nowymi stokami z jazdą polem i przeprawą nad potoczkiem,

to uświadomiłam sobie też jak bardzo mi tego normalnego urozmaicenia terenu BRAKUJE.

Na dodatek chcę dziecku pokazać czym może być jazda na nartach.

Stąd moje pytanie.

W jakich ośrodkach da się znaleźć takie naturalne stoki? Może jakieś znacie (i ośrodki, i konkretne miejsca)?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uświadomiłam sobie też jak bardzo mi tego normalnego urozmaicenia terenu BRAKUJE.

Na dodatek chcę dziecku pokazać czym może być jazda na nartach.

Stąd moje pytanie.

W jakich ośrodkach da się znaleźć takie naturalne stoki? Może jakieś znacie (i ośrodki, i konkretne miejsca)?

W zasadzie to każdy stok w wiosennych warunkach po godzinie 14 :tongue: to tak żartem. Natomiast np.na Chopoku można pojeździć poza trasą i "rzeźbić" co kto lubi...

Pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek Vratna w Słowacji. Przy sporych opadach śniegu hektary lasu bukowego do zjeżdżenia. Do tego tuż poniżej szczytu Chleb znajduję się specjalna trasa z "muldami". Jeśli chodzi o Polskie ośrodki to jak napisał Torres prawie każdy ośrodek w tym okresie. Dzisiaj byłem na "Cieńkowie" w Wiśle i stok po godzinie po otwarciu dzikością przypominał lata 90:). Wszędzie "cukier", przetarcia, odsypy i muldy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego o czym piszesz w postaci dosyć dużej i rozległej łąki obok stoku w Witów-ski po lewej stronie jak jedzie się krzesłami do góry. Co prawda lasu tam nie ma ale zabawa jest tam super. Wiem bo korzystam czasem jak bywam w Witowie. Jest poza tym w miarę bezpiecznie dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...