Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 5-6 Marzec Jasna-Chopok


Torres

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć że Słowacy dali radę:) Trasa przygotowana bardzo dobrze, nie było widać żadnych dziur czy nierówności. Gigant bardzo udany:) No a teraz posprzątać zabawki i oddać trasę narciarzom:)

Od jutra zaczynają się mi mistrzostwa Słowacji, ciekawe na jakiej trasie :smile:

Jak wypadła Jasna w telewizji ? Bo na żywo, z pozycji mety bardzo pozytywnie. Później wrzucę parę fotek i napisze kilka słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jasna zagości w pucharze na stale?

Oby nie, bo zamkną główną arterię nie na 2 tygodnie a na miesiąc.

Ciekawi mnie tylko czy od jutra można z niej będzie korzystać?

Troszkę mnie Pływak przestraszył z tymi mistrzostwami Słowacji.

Ten PŚ ładnie wygląda w TV i na fotkach ,ale tak na prawdę co z tego ma zwykły narciarz-klijent?

Mnie osobiście już pomału przestaje bawić jeżdżenie łącznikami.

Nie mam nic przeciwko zawodom w dużych ośrodkach, jednak wyłączanie na co najmniej 2 tygodnie głównej trasy,uważam za zagrywkę trochę po niżej pasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i widziałem.

Jak zobaczyłem Jasną w kalendarzu Pucharu Świata to zarezerwowałem hotel na Zahradkach dla całej rodziny, mam najmłodszą 5 letnią narciarkę więc chciałem być blisko.

W środku tygodnia postraszyli mnie telefonem, że będzie problem z dojazdem ale później okazało się, że dopiero od 18 w piątek. Nie potrzebny stres bo chciałem pojeździć na nartach w piątek. Warunki w piątek znośne i nie za wiele osób.

W sobotę jak wiecie wiało tak, ze młodszą córkę mało nie porwało z Prehyby. Zawody odwołane.Chyba mam pecha bo co drugi wyjazd trafia mi się taki wiatr.

Wieczorem wybraliśmy się skibusem z Zahradków do Jasnej na losowanie numerów startowych i szczerze to była totalna porażka organizatorów. Po prostu za dużo ludzi przyjechało. Samo losowanie fajnie prowadzone natomiast po losowaniu nie było praktycznie możliwości powrotu skibusem. Dosłownie setki, tysiące ludzi, dziki tłum. Po ok 20 min oczekiwaniu (ani jednego skibusa) zdecydowałem podejść do Grand Hotelu, aby zapytać o jakąś taksówkę. Taksówek hotelowych brak. Dostałem wizytówkę taxi ale numer był cały czas zajęty. Przesiedzieliśmy w lobby hotelowym ok 1,5 h sprawdzając co jakiś czas, czy tłum oczekujących się zmniejsza. Po 21 zobaczyłem, ze jest mniej ludzi i sądząc, że teraz to już lada chwila podjedzie 1 lub 2 skibusy i pojedziemy do hotelu. Niestety pierwszy podjechał po następnych 30 min, gdzieś tak o 21.45 częściowo załadowany i tu miała miejsce bardzo przykra sytuacja. Wziąłem córkę na ręce i podchodzę do autobusu (podjechał dalej i tak bym nie wsiadł) ale jakiś podpity Słowak wydarł się,że pcham się bez kolejki (chociaż na pewno bylem tam pierwszy ale po 30 min naszło się znów dużo osób)zwymyślał mnie i powiedział, że Polaków to oni nie potrzebują, przez co w mnie zagotowało bo widział że mam dziecko na rękach. Z pewnością nie widział wcześniej rodziny bo Słowaczka zawołała ich do sklepu aby nie marzli (są dobrzy ludzie). Naprawdę tłum nie przebierali w słowach bo praktycznie wielu czekało nawet i 2 godziny. Po tym incydencie podszedłem do policjantów i mówię, ze czekam długo i żeby odwieźli mi dziecko do hotelu. No i stał się cud. Facet zapakował nas 5 osób do radiowozu i podwiózł pod hotel. Zmieniam więc zdanie o słowackiej policji, która kojarzyła mi się do tej pory z mandatami.

Ogromnym plusem oczekiwania w hotelu było to, że mogłem zobaczyć z bliska zawodniczki, a nawet zrobić zdjęcia m.in. syna z Fridą Hansdoter (niestety nie widziałem Mikaeli)

W niedzielę pooglądałem zawody z Prehyby i pojeździłem do 13 tak aby wyjechać przed zakończeniem 2 serii.

Moim zdaniem dojazd do doliny jest zbyt wąskim gardłem dla tylu ludzi. Wyjeżdżając widziałem parkingi zajęte do samego Milulasza. Nie chcę nawet myśleć jak długo ludzie wyjeżdżali po zawodach.

Jak byłem na zawodach w Schladming (tydzień zamykający Puchar Świata w 2012) to wyłącznie kilku tras nie było nawet odczuwalne, a jeszcze można było pojeździć na tyczkach po treningu zawodników.

Podsumowując. Za mały ośrodek dla tylu chętnych widzów. Natomiast przygotowanie tras, miejsc dla widzów i starania aby usunąć śnieg oceniam bardzo pozytywnie. Pogoda niestety nie dopisała.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plywak, masz wiecej info o tych mistrzostwach od kiedy do kiedy? Na stronie jasnej ani słowa o tym ...

Wiem tylko tyle, co usłyszałem wczoraj od spikera na PŚ. Zawsze mogłem źle zrozumieć. Próbowałem znaleźć jakieś info w sieci, ale nic się nie pojawia. Trza pooglądać kamerki. Moje podejrzenia są takie, że to raczej nie będzie na tej samej trasie.

edit: zerknąłem i na Priehybie jest coś na kształt mety, a na Lukovej widać start, z mapki wynika, że wyłączone z ruchu są trasy: 1a, 2 i 2b

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jasna zagosci w pucharze na stale?!

Niech zagości. Może nie jest to impreza, na którą wybierałbym się co tydzień, ale raz do roku mogę. Podejrzewam, że nie jest w planie na przyszły rok, bo już by się tym chwalili. Ja jakoś nadmiernych tłumów nie odczułem. Z tego co słyszałem, to mówili o 17 tys. ludzi. Chopok ma przepustowość ponad 30 tys. na godzinę. Więc taka ilość pojawia się pewnie w bardziej tłoczne dni. Gdyby pogoda była lepsza, można by spokojnie pojeździć i pooglądać.

Michasia z poniedziałku:

[video=youtube_share;jK63C78099o]

Maryna z poniedziałku:

[video=youtube_share;2nNV2AIJeTg]

Poznajecie piosenkę ? Słowacy znają chyba tylko tą jedną :laughing:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze kilka słów o poniedziałku:

W niedzielę organizatorzy podali informację, że będzie można bezpłatnie korzystać z trybun przy mecie, oraz że dojazd do ośrodka zostanie otwarty. W związku z tym oraz, że pogoda nie zapowiadała się na najlepszą, postanawiamy, że pooglądamy zawody z ok. mety. Ruszamy z kwaterki po 7dmej i dojeżdżamy do parkingu P1 (P2 był zamknięty dla zawodników). Przed 8smą docieramy (można korzystać z krzesełka) w ok. mety i oglądamy sobie ostatnie przygotowania - ustawianie tyczek, ubijanie trasy za metą, oczyszczanie trasy przejazdu ze śniegu itp. Ludzi nie ma, więc można sobie swobodnie połazić po całej okolicy. Po obejrzeniu udajemy się na kawkę i po kijki, które później ułatwiają poruszanie się :smile: Przed 10 wracamy na trybuny stojące, jest dużo miejsca, stoimy w drugim rzędzie. Nie ma problemu również z siedzeniem na trybunie z krzesełkami. Spiker zapraszam na nią ludzi. Decydujemy się jednak zostać na miejscach stojących, bo jest dobry widok na końcowy odcinek trasy,a po prawej mamy telebim z całym przejazdem i drugi z wynikami. Przejazd wszystkich zawodniczek trwa trochę ponad godzinę. Doping spory do samego końca, bo z nr 52 jedzie Petra Vlhova, a jako ostatnia zawodniczka reprezentująca Czechy, ale pochodzą z ok. Chopoka. Duży aplauz zbiera zawodniczka Japonii, równiez na przejeździe Schifrin było głośniej. Potem udajemy się na obiad do baru "Kwaśnica" i przed 13 wracamy na drugi przejazd. Drugi przejazd ciekawszy, bo trochę więcej dzieje się w klasyfikacji. Po jego zakończeniu oglądamy jeszcze ceremonię medalową i następnie spacerem schodzimy na parking. Korków w drodze powrotnej nie było.

Podsumowując: impreza interesująca, raz na rok można się wybrać jak jest w pobliżu. Nie udało nam się pojeździć ze względu na pogodę, ale jakoś nadmiernie by nam nie przeszkadzało, to że cześć tras była zamknięta w przypadku lepszej pogody. Utrudnień komunikacyjnych nie zauważyliśmy, ale docieraliśmy do ośrodka bardzo wcześnie, więc może dlatego :smile:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...