Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatrzańska Łomnica - filmik z czerwonych i niebieskich tras


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wklejam poniżej link do filmiku z wyjazdu narciarskiego do Tatrzańskiej Łomnicy w styczniu 2015. Na filmie pokazane są zjazdy po praktycznie wszystkich trasach czerwonych i niebieskich. Trasa czarna była nieczynna - mieliśmy to nieszczęście że była otwierana akurat na następny dzień po naszym wyjeździe :smile:

Warunki pogodowe dobre, temperatury były około 0 stopni C. Wyjazd do Łomnicy jednodniowy tylko, ale bardzo udany. Planuję odwiedzić ten ośrodek na dłuższy, kilkudniowy wyjazd.

[video=youtube;0wvsyE9trOc]

[video=youtube;QhSLKbCuacE]

Mam nadzieję że film zachęci parę osób do odwiedzenia Tatrzańskiej Łomnicy :smile: Polecam gorąco ten ośrodek. Mogą tu pojeździć zarówno osoby zaawansowane jak i początkujące. Duża różnorodność tras, bezpłatny parking i dość dobry dojazd.

Edytowane przez dymek12
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza trasami faktycznie śniegu nie było jakoś bardzo dużo - ale w tym czasie (połowa stycznia) na naszych polskich stokach było niestety jeszcze gorzej pod tym względem :frustrating: ja bardzo lubię takie widoki z dużą ilością śniegu, jak opisałeś - jest wtedy taki prawdziwy, zimowy klimat :laughing:

Tatrzańską Łomnicę mogę polecić każdemu - dojazd dobry, stoki urozmaicone - są niebieskie trasy, czerwone, jest też czarna - nie zawsze czynna. Jedynym minusem, którego ja akurat nie doświadczyłem, jest podobno niezapowiedziane zamykanie niektórych wyciągów czy nawet gondolki. Na plus na pewno też duże, bezpłatne parkingi tuż przy samych wyciągach.

Ale ogólnie bardzo polecam Tatrzańską Łomnicę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że cały las wycięło w pień, to jak wieje, to wszystko zamykają. Minusem TŁ jest to, że nie ma orczyków - podczas silnego wiatru wszystko wyłączają :(

Dwa lata temu pewnego dnia, tak wiało, że jak się ustawiłem ja nartach pod górkę, to jechałem :biggrin: Przynajmniej oddawali pieniądze za karnety lub dawali nowy jednodniowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że cały las wycięło w pień, to jak wieje, to wszystko zamykają

zapewne masz na myśli silny huragan z 2004 roku który zniszczył prawie całość lasów w Tatrzańskiej Łomnicy

Minusem TŁ jest to, że nie ma orczyków - podczas silnego wiatru wszystko wyłączają

za orczykami akurat ja osobiście nie tęsknię - strasznie bolą nogi po dłuższym zjeżdżaniu i podjeżdżaniu orczykami :-), ale faktycznie wtedy można byłoby nimi trochę pojeździć - nawet przy większym wietrze.

Słyszałem jednak że podobne praktyki - co do zamykania niektórych wyciągów bez zapowiedzi - są dość częste też w innych ośrodkach narciarskich na Słowacji. Czy ktoś może to potwierdzić?

To że oddają kasę po wyłączeniu wyciągów, lub dają dodatkowe karnety to bardzo dobrze świadczy o obsłudze z Tatrzańskiej Łomnicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że cały las wycięło w pień, to jak wieje, to wszystko zamykają

zapewne masz na myśli silny huragan z 2004 roku który zniszczył prawie całość lasów w Tatrzańskiej Łomnicy

Minusem TŁ jest to, że nie ma orczyków - podczas silnego wiatru wszystko wyłączają

za orczykami akurat ja osobiście nie tęsknię - strasznie bolą nogi po dłuższym zjeżdżaniu i podjeżdżaniu orczykami :-), ale faktycznie wtedy można byłoby nimi trochę pojeździć - nawet przy większym wietrze.

Słyszałem jednak że podobne praktyki - co do zamykania niektórych wyciągów bez zapowiedzi - są dość częste też w innych ośrodkach narciarskich na Słowacji. Czy ktoś może to potwierdzić?

To że oddają kasę po wyłączeniu wyciągów, lub dają dodatkowe karnety to bardzo dobrze świadczy o obsłudze z Tatrzańskiej Łomnicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za orczykami akurat ja osobiście nie tęsknię - strasznie bolą nogi po dłuższym zjeżdżaniu i podjeżdżaniu orczykami :-), ale faktycznie wtedy można byłoby nimi trochę pojeździć - nawet przy większym wietrze.

W taki sposób działa (a przynajmniej powinien działać) Chopok. Na Zahrádkach jest talerzyk i równolegle do krzesła na Lukovą (tego niewyprzęganego) jest talerzyk - nie na całej długości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...