Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria Wyjazd - SnowTrex


cody3223

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisałem sobie w wujku google "tani wyjazd w Alpy" i wyskoczyła mi magiczna strona SnowTrex.pl z taką oto ofertą: http://www.snowtrex.pl/austria/fuegen_%28zillertal%29/apartament_abendstein/zakwaterowanie.html?offer=3227,20141129,7,2

2 osoby, 1200zł w tym karnet! Mam do was pytanie: Jest jakiś haczyk? W sensie czy np. trzeba płacić te 1000zł za 6-dniowy karnet za osobę?

No bo w sumie tak sobie patrzę i nic dziwnego nie ma, oprócz ceny, która jest zaskakująco niska.

Pierwsze założenie było aby za 2100zł pojechać do Czech do Ramzovej i Kouty nad Desnou.

Do tego zżniżka 35% dla mojego 13 letniego syna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 osoby, 1200zł w tym karnet! Mam do was pytanie: Jest jakiś haczyk? W sensie czy np. trzeba płacić te 1000zł za 6-dniowy karnet za osobę?

No bo w sumie tak sobie patrzę i nic dziwnego nie ma, oprócz ceny, która jest zaskakująco niska.

Na swojej stronie piszą wyraźnie, że cena obejmuje także skipass na 6 dni, więc akurat tego chyba nie musisz się obawiać.

W ofercie jest nie tyle haczyk, co pewna, dosyć duża niedogodność spowodowana ryzykiem braku śniegu, ze względu na to, ze to jest dopiero początek sezonu.

Najbliższy miejsca zakwaterowania ośrodek narciarski czyli Spieljoch, nie będzie działał, gdyż rusza dopiero 7 grudnia: http://www.spieljochbahn.at/spieljochbahn-winter.html

Co prawda następny ośrodek czyli Hochzillertal rusza 29.11.2014 , równocześnie z Waszym przyjazdem, ale niekoniecznie muszą tam być od początku dobre warunki.

Na pewno bardzo dobre warunki będą na Hintertuxie, ale dojazd z miejsca zakwaterowania do dolnej stacji kolejki w Tux zajmie prawie godzinę.

Oczywiście może się też zdarzyć że w tym roku zima w Alpy przyjdzie wcześniej niż normalnie i za psie pieniądze będziesz miał wspaniałe jeżdżenie, ale może też być wręcz przeciwnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a orientuje się ktoś ile kosztuje lot Katowice-Austria albo Kraków-Austria? (na przykład do Wiednia)

Zakładając, że nawet znajdziesz takie połączenie, to będzie jednak sport dla ludzi bardzo bogatych. Zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie, to własny samochód.

A lot do Wiednia nic Ci nie załatwia, bo Wiedeń to dopiero około połowy trasy. Trzeba by lecieć do Insbrucku, ale z przesiadką w Monachium lub Frankfurcie, bo o ile wiem, to z Polski do Insbrucku nic nie lata.

A z Insbrucku na miejsce zakwaterowania też jakoś dojechać trzeba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cody 3223 mam nadzieje że zarezerwowałeś pobyt bo cena już poszybowała w górę :smile:

A jeśli nie zarezerwował, to nic nie stracił!

Dla pocieszenia go, podaję link do wątku kolegi, który też chciał tanio sobie ponartować i o ponad tydzień później pojechał do Livigno, ośrodka leżącego o 1000 metrów wyżej, a potem pluł sobie z tego powodu w brodę: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14405-Zaczynam-Sezon-Livigno-9.12-18.12.2011

W przypadku początku oraz końca sezonu najbezpieczniej jest decyzję o wyjeździe podejmować w oparciu istniejące warunki śniegowe.

Jeśli na początku grudnia będą dobre warunki śniegowe, to na pewno da się załatwić wyjazd za niewiele większe pieniądze, wystarczy pilnie śledzić Forum :)

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1223 zł za karnet i nocleg na SnowTrex,

486 zł za paliwo (30l w baku, ~6l na 100km),

~700zł za wypożyczenie nart dla 2 osób,

200 zł na jedzenie,

~100 zł na autostrady.

Wyszło mi że za 2 osoby wydam 2709zł :D Nawet mało jak na prawie 100km tras narciarskich :D

Ktoś poprawi jak o czymś zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1223 zł za karnet i nocleg na SnowTrex,

486 zł za paliwo (30l w baku, ~6l na 100km),

~700zł za wypożyczenie nart dla 2 osób,

200 zł na jedzenie,

~100 zł na autostrady.

Wyszło mi że za 2 osoby wydam 2709zł :D Nawet mało jak na prawie 100km tras narciarskich :D

Ktoś poprawi jak o czymś zapomniałem.

Bardzo wyżyłowany masz ten budżet.

Moje auto pali na takiej trasie 7l/100 km, ale paliwo + winiety wypada mi w granicach 1000 zł, chociaż mam rozpracowane gdzie na trasie najtaniej tankować.

Nie policzyłeś ubezpieczenia kosztów leczenia.

My ok. 250 zł wydajemy w Polsce na żywność na wyjazd, ale potem prawie drugie tyle wydajemy na miejscu na pieczywo, jajka itp.

Trochę mnie dziwi pomysł z pożyczaniem nart. Nie macie własnych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie :|

W sumie to za wypożyczenie na przez dwa sezony wychodzi tyle samo co kupienie nowych......

Troszkę się nie spodziewałem że 1000zł za samo paliwo i winiety....... Ubezpieczenie + Bodajże OC na Auto to gdzieś 200zł.... (bardzo się przydaje, tej zimy w krynicy zatrzasnąłem sobie kluczyki w aucie, a bez tego jakiegośtam OC to bym zapłacił 4 stówy, nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa, ale chyba chodzi o OC)

Aaaaa....... paliwo policzyłem w jedną stronę..... eh..... taki prosty Janusz to raczej w alpy sobie nie pojedzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa....... paliwo policzyłem w jedną stronę..... eh..... taki prosty Janusz to raczej w alpy sobie nie pojedzie.....

Nie ma tragedii! W Polsce przybywa wyciągów niczym grzybów po deszczu, więc teraz i u nas można sobie całkiem nieźle pojeździć.

A jak już będziesz miał własny sprzęt i polskie góry przestaną Ci wystarczać, to wtedy odłożysz sobie większą kasę i pojedziesz w Alpy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii! W Polsce przybywa wyciągów niczym grzybów po deszczu, więc teraz i u nas można sobie całkiem nieźle pojeździć.

A jak już będziesz miał własny sprzęt i polskie góry przestaną Ci wystarczać, to wtedy odłożysz sobie większą kasę i pojedziesz w Alpy :)

Tylko u nas jest problem taki jaki był w Słowacji, ewentualnie w Białce. Wszyscy wszędzie budują, zamiast zbudować jeden duży ośrodek narciarski, budują kilka małych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...