Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mordercy na drodze


wojmu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dokładnie Mixer karanie powinno być bardzo surowe i kara powinna być nieuchronna albo odpuśćmy sobie w ogóle mówienie na temat przestrzegania przepisów. Gość jest po prostu zwykłym dupkiem i tyle. Miałem okazje jeździć z dobrymi kierowcami i w normalnym ruchu jeżdżą płynnie i spokojnie co nie znaczy, że wolno i - to bardzo fajna cecha - są "niezauważalni" dla innych użytkowników dróg.

Oczywiście karać równo wszystkich - tak piratów jadących 140 przez wioskę jak i tych co nie potrafią szybko ruszyć i później "nadganiają" przejeżdżając na czerwonym, tych co wymuszają pierwszeństwo bo nie potrafią włączyć się bezkolizyjnie do ruchu, tych co stoją jak posągi na skrzyżowaniach równorzędnych bo nie wiedzą o co chodzi też i równie surowo.

Pozdrowienia

Mitek, nie zacząłbyś używać emotikonów? Chyba nie tylko ja nie wiem kiedy sobie robisz jaja.

Gdy SB lub MB (dawniej Figo :biggrin:) używają buziek od razu wiadomo o co chodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nie pamiętam tytułu. Był film w którym kierowca śmiertelnie potrąca dziecko, gdy dowiaduje się czyje ono było to wiedział co z nim będzie.

Z "warszawskiej jazdy" wyszło tylko tyle że policja działa skutecznie wtedy jak musi, lub jak obywatel sam za nią 90% roboty wykona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odchodzimy od tematu.

To nie chodzi o policję a o tego gostka.

Dla mnie to potencjalny zabójca i koniec kropka.

To co on wyprawia na tym filmie wygląda jak gra komputerowa ale niestety nią nie jest.

Jedna rzecz mnie tylko rozbawiła.

Taki koleś, jazda na maksa, szaleństwo w oczach, pełna adrenalina, walka o zwycięstwo i życie aż tu nagle............"NOKIA TUNE" Myślałem, że padnę.

Żeby choć jakiś motyw "szybcy i wściekli", chociaż jakiś trash metal, kur...a chociaż zwykły dzwonek:smile: Nie!!!!!!!!!!!! NOKIA TUNE:biggrin::biggrin::biggrin:

Jaki dzwonek taki kierowca:wink:

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odchodzimy od tematu.

To nie chodzi o policję a o tego gostka.

Czy jesteś tego pewien?

Czy w kraju, w którym policja nie jest skorumpowana i wywiązuje się ze swoich obowiązków, taki łebol mógłby bezkarnie uprawiać takie rajdy?

Czy wyobrażasz sobie, żeby w Niemczech lub Austrii ktoś miał na koncie 89 mandatów oraz ucieczkę przed policją i by w dalszym ciągu mógł sobie bezkarnie urządzać wyścigi w mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś tego pewien?

Czy w kraju, w którym policja nie jest skorumpowana i wywiązuje się ze swoich obowiązków, taki łebol mógłby bezkarnie uprawiać takie rajdy?

Czy wyobrażasz sobie, żeby w Niemczech lub Austrii ktoś miał na koncie 89 mandatów oraz ucieczkę przed policją i by w dalszym ciągu mógł sobie bezkarnie urządzać wyścigi w mieście?

to wina taryfikatora - jeżdzimy na narty to widzimy - ograniczenie i hamują - dziś testowałem nowe navi noki ( tolerancja w mieście 30) non stop pikała .... taka prawda ----- za +30- w Austrii masz pajdę że ugniesz nogi, a i prawko zawieszone ..... tego brakuje w Polsce !!!!

Skończyłby się szybko ten temat.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina taryfikatora - jeżdzimy na narty to widzimy - ograniczenie i hamują - dziś testowałem nowe navi noki ( tolerancja w mieście 30) non stop pikała .... taka prawda ----- za +30- w Austrii masz pajdę że ugniesz nogi, a i prawko zawieszone ..... tego brakuje w Polsce !!!!

Skończyłby się szybko ten temat.....

Upraszczasz temat.

Problem nie jest w wysokości kar w taryfikatorze, lecz w praktyce ich stosowania.

W Niemczech na autostradach nie ma ograniczenia prędkości dla samochodów osobowych czyli można gnać ile fabryka dała, a takich szaleńców się nie spotyka, Niemcy owszem jeżdżą szybko, ale bezpiecznie.

Natomiast w Polsce dla odmiany więzienia są przepełnione rowerzystami złapanymi po piwku, podczas gdy w Warszawie wypadek powoduje kobieta z 1 promilem alkoholu we krwi, która już wcześniej dwukrotnie była zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a nie zastosowano wobec niej nawet aresztu.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek ja to Cię czasem nie mogę rozgryźć. Co do tego zagrożenia jeżeli nie widzisz różnicy między tym, że ktoś mniej rozgarnięty czy nawet nie obrażając nikogo melepeta może przypieprzyć w Ciebie z prędkością 70 -100 km/h a ktoś dobrze jeżdżący z prędkością 200 km/h. Ja wymiękam.

Pozdrawiam.

A co to za różnica??

POzdrowienia

Mitek, nie zacząłbyś używać emotikonów? Chyba nie tylko ja nie wiem kiedy sobie robisz jaja.

Gdy SB lub MB (dawniej Figo :biggrin:) używają buziek od razu wiadomo o co chodzi.

Cześć

Dlaczego mam sobie robić jaja. Tworzenie teorii spiskowych to są jaja - ja oceniam realnie i pisze to co myślę.

A poza tym emotikony nie są potrzebne wystarczy intelekt.

Pozdrowienia

Upraszczasz temat.

Problem nie jest w wysokości kar w taryfikatorze, lecz w praktyce ich stosowania.

W Niemczech na autostradach nie ma ograniczenia prędkości dla samochodów osobowych czyli można gnać ile fabryka dała, a takich szaleńców się nie spotyka, Niemcy owszem jeżdżą szybko, ale bezpiecznie.

Natomiast w Polsce dla odmiany więzienia są przepełnione rowerzystami złapanymi po piwku, podczas gdy w Warszawie wypadek powoduje kobieta z 1 promilem alkoholu we krwi, która już wcześniej dwukrotnie była zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a nie zastosowano wobec niej nawet aresztu.

Cześć

Wysokość tez jest ważna ale przede wszystkim nieuchronność - tu masz (w przeciwieństwie do kolegi) pełna słuszność.

Jest tylko takie ale - co to znaczy: jeżdżą szybko ale bezpiecznie?? W jaki sposób to oceniłeś?

Czy to polega na tym, że tam wolno a tu nie więc tam jest bezpiecznie? - to oczywista bzdura. U nas tez można spokojnie jechać zupełnie bezpiecznie ponad 200 km/ h i co z tym zrobić??

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu, Szwecja, prędkość przekroczona o 30 km/h, oddajesz prawko na miejscu. 24h na dojechanie do domu z papierkiem w ręku który wystawia Policja na miejscu. :applause:

Nie zapłacony mandat.(za parking też) Wpada się do centralnego rejestru dłużników i nawet książki za pobraniem nie wyślą do domu przez pięć lat od momentu spłacenia wszystkich długów. :biggrin:

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś tego pewien?

Czy w kraju, w którym policja nie jest skorumpowana i wywiązuje się ze swoich obowiązków, taki łebol mógłby bezkarnie uprawiać takie rajdy?

Czy wyobrażasz sobie, żeby w Niemczech lub Austrii ktoś miał na koncie 89 mandatów oraz ucieczkę przed policją i by w dalszym ciągu mógł sobie bezkarnie urządzać wyścigi w mieście?

Tak jestem pewny.

Skoro gostek dostał 89 mandatów i odebrano mu prawko to trudno tu mówić o tym, że policja nie działa.

Inną sprawą jest to o czym wspominał Mitek - nieuchronność kary, tutaj jest wiele do zrobienia.

A poza tym ja i bez policji takiego czegoś bym nie zrobił, za bardzo szanuję innych.

Kwestia wychowania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pisać ani słowa, ale rozwijająca się dyskusja sprowokowała mnie.

Ostatnio naczelny nadpolicjant i naczelny policjant, z własnej woli lub na zlecenie władców, prowadzą akcję o "zerze tolerancji". Jednym z elementów "wzmacniających" akcję jest filmik w necie. Cóż, propaganda zawsze była ważna. Wszyscy o nim dyskutują. No i o to chodziło!

A czy Wam nie wydaje się że film mógł powstać na zamówienie? Zwróćcie uwagę na przejazd "pirata" dołem wiaduktu, koło policji, niby przybyłej na miejsce stłuczki. Sądzę, że oni tam zabezpieczali trasę przejazdu "pirata". Wyszło jak wyszło. Życie mówi ,że zawsze picerstwo i niechlujstwo musi jakoś się ujawnić. Czyżbym się mylił?

Jeśli tak, to bijcie pianę razem z TVN, Polsatem, TVP. W zamian dostaniecie wyższe kary a nadpolicjant i naczelny policjant nagrody.

Tak się składa, że psu, nawet mimo szkoleń, trudno ukryć emocje. Mimowolnie macha ogonem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To specjalnie dla ciebie Andrzeju - pozdrowienia od "Bogusia":wink:

[video=youtube;mPMWcaDLHWo]

Pozdrawiam

Piotrze, jesteś w zmowie z Bogusiem? Dopiero 50 wyświetleń a Ty już wiesz o tym filmiku?:confused::

Boguś GTR, parcie na szkło i kariera godne Natalii Siwiec.

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Dopiero 50 wyświetleń a Ty już wiesz o tym filmiku?....
?

boguĹ.jpg

Mnie wychodzi, że ponad 60 000No i jego kanał ma już ponad 3500 subskrypcji:smile: Zarabia pewnie na paliwo.
.....Boguś GTR, parcie na szkło i kariera godne Natalii Siwiec.
Pewnie coś koło tego:smile:Bez różnicy, pewnie obie te kariery zakończą się w spektakularny sposób. Oby tylko "Boguś" nie zabrał kogoś postronnego ze sobą na tamtą stronę.Pozdrawiam

57da829acdcaa_bogu.jpg.b149e01beb7a26929ca1a4b70f0f0a1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

S=v*t oraz E=m*v2(kwadrat). I są to wartości bezwzględnie mierzalne drogi Mitku. Zwłaszcza ten drugi wzór jest dość bezwzględny bo skutki rosną w funkcji kwadratowej.

Pozdrawiam

Stary nie traktuj mnie jak kretyna. Co to zmienia?? To tak jak w dyskusji o nartach i kaskach, skupianie się na skutkach a nie przyczynach. Dla mnie identyczną wysoce negatywna ocenę budzi szalona, niebezpieczna jazda jak i wymuszenie pierwszeństwa przy prędkości prawie zerowej.... na skuterze na przykład.

Ostatnio pomagałem udzielać pomocy takiemu chłopcu, któremu gość wyjechał pod koła z bocznej ulicy. Chłopak był chyba tylko lekko połamany a sprawca tłumaczył, że on obserwuje samochody a takie małe pojazdy, jeszcze z nieletnimi w ogóle nie powinny jeździć po drogach. To jest taki sam bandyta jak ten który jedzie szaleńczo niebezpiecznie.

Tak samo jak na nartach chodzi o to aby do wypadku nie doszło a nie żeby doszło do mniejszego. Tak ja to widzę.

Co do szybkości jazdy to uczyniono z niej żelazny temat i każdy kto jedzie szybciej jest uważany za przestępcę a jest to bzdura. Można jechać i 250 km/h tylko trzeba wiedzieć gdzie, kiedy i czym.

Mysiek nie używam emotikonów nie dlatego, że uważam się za niezwykle inteligentnego ale dlatego, że nie chcę obrazić intelektu interlokutorów.

Pozdrowienai

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak był chyba tylko lekko połamany a sprawca tłumaczył, że on obserwuje samochody a takie małe pojazdy, jeszcze z nieletnimi w ogóle nie powinny jeździć po drogach. To jest taki sam bandyta jak ten który jedzie szaleńczo niebezpiecznie.

Jednakowoż, Mitku, człowiek z twojego przykładu nie będzie wrzucał ze zdarzenia filmu na YT i nie znajdzie się wiele ludzi, których to będzie fascynować potrąceniem małolata na skuterze. W przypadku zaś rajdów po drogach publicznych jest wręcz odwrotnie- wielu domorosłych rajdowców będzie chciało robić to samo. Czyli mamy z jednej strony do czynienia z głupotą ("a takie małe pojazdy, jeszcze z nieletnimi w ogóle nie powinny jeździć po drogach") a z drugiej strony z głupotą tworzącą spiralę głupoty ("wrzucę film z mojej głupoty na YT żeby się dowartościować i żeby podobni mnie idioci mieli się czym jarać").

Pozdr

Marcin

PS: No i oczywiście, jeśli taki rajdowiec nie zauważy małolata na skuterze, to skutki dla tego małolata będą o wiele gorsze, zgodnie z wzorem podanym przez łokcia.

Edytowane przez bocian
PS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...