Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze mały "zdziś"...

Wybrałem się na cały weekend do Jasnej (ach to śrubowanie rekordów :stupid:). O tym jak było wczoraj, pisał już ze szczegółami Johny.

A dziś... no cóż... mina mi zrzedła, gdy budząc się, wyjrzałem za okno - paskudny deszcz :/ No, ale zapowiadali kiepską pogodę...

Samopoczucie się poprawiło po odpaleniu dyliżansu - termometr wskazał ledwo +3st, a jeszcze dobrze nie wyjechałem z Pavcinej Lehoty jak już było +2.

Więc na górze powinno śnieżyć. I rzeczywiście od Lucek już padał śnieg, na parkingu w Jasnej -1.

Mimo opadów i mgły było całkiem nieźle. W odróżnieniu od soboty tym razem nic mi nie przemokło (wczoraj rękawice od razu wymiękły od noszenia mokrych nart).

Warunki śniegowe... dobre. Na samej górze beton z cienką warstwą świeżego śniegu - szczególnie rano jeździło się dobrze, póki mocno nie wiało.

Najgorzej między Lukovą, a Priehybą, zaś poniżej - na Majovej wyborny kilkucentymetrowy puch :applause:

I ten stan się dość długo utrzymywał, bo chętnych do jeżdżenia było dziś w porywach kilkanaście osób :biggrin:

IMG_1233.JPG

IMG_1234.JPG

Z biegiem dnia śniegu i wiatru przybywało. Na szczycie już nie trzeba było ani metra z buta pokonywać. Trasa się trochę degradowała - sporo nawianego i wywianego śniegu

na górnym odcinku i rozjeżdżony stok poniżej, jednak lepszy niż wczoraj.

Spróbowałem też trasy nr 7. Początek ciężki, bo ratrak przejechał jeden pasek... ale tylko gąsienicami. Potem za to poezja! Nikogo przede mną nie było tam, a zdążyło się już uzbierać 5-10cm puchu

na wyrównanym podkładzie. Prawie, że Powder Day :applause:

IMG_1237.JPG

IMG_1240.JPG

I tak sobie obróciłem te kilkanaście razy Koliesko <-> Chopok, by na koniec... uwaga... zjechać prawie do parkingu na nartach :cool::

IMG_1244.JPG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku ,,Chopok jeszcze żyje"

Podobne wątki: (podpowiadane przez forum)Marek Galiński nie żyjePiotr Nurowsi nie żyje"Toni" Sailer nie żyjeKolejny wypadek 13-latek nie żyje.

No i poszła lawina o wyższości jednej górki nad drugą, nie przypuszczałem że z takiego tematu może wypłynąć tyle złych emocji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na Chopok jeździłem jeszcze w czasach korzystnej waluty SK, a po nartach Besenowa z widokiem na góry(niestety widok zabudowali hotelami).

Później regionalnie Beskidy i wyjazdy w Alpy, a Chopok poszedł w odstawkę.

W wiosną 2016 sprytny karnet wraz z basenami plus dobry dojazd do Żywca S69 skłonił mnie na ponowne odkrycie Chopoka.Dojazd z B-B spoko 3godz.

Jeżdżę w Alpy głównie dla turystyki narciarskiej i jest to całkiem inna jazda niż wypad na 2-3 godziny na intensywne pojeżdżenie na trudnej trasie.

Na Chopoku mam to co lubię najbardziej, max 4 godziny nart, a potem na termy i sjesta . Teoretycznie można wyskoczyć na jeden dzień, w praktyce jadę po południu żeby zdążyć na wieczór do Tatralandii, a rano narty a później basen.

Chopok wraz z aktualną infrastrukturą i dużą ilością wymagających tras przypadł mi do gustu bardziej niż się tego spodziewałem i aby tylko zdrowie dopisywało.

Pewnie będzie to przygoda tylko na jeden sezon, a 2017/18 karnet sezonowy BSA z trasą czarną i Park Wodny Tychy plus wyskok w Alpy.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surfing musieliśmy się kiedyś trafić :wink: nie ma innej możliwości!

Masz identyczny harmonogram dnia jak ja! baseny-narty-baseny-narty...:biggrin: No ja jeżdżę może nie 4 godziny ale z zasady do 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytanie - ktoś się wybiera w sobotę na narty (nie skitury - nie mam )na Chopok z okolic Bielska - Białej - choć wszystko już pochowane, to jak patrzę na kamerki to ciągnie mnie jak cholera.

Niestety nie mam samochodu - został "zarezerwowany" na wyjazd majowy przez moją drugą połowę - dlatego szukam transportu pewnie spod bloku, ale jak trzeba będzie gdzieś dojechać to postaram się jakoś w nocy doczłapać ...

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytanie - ktoś się wybiera w sobotę na narty (nie skitury - nie mam )na Chopok z okolic Bielska - Białej - choć wszystko już pochowane, to jak patrzę na kamerki to ciągnie mnie jak cholera.

Niestety nie mam samochodu - został "zarezerwowany" na wyjazd majowy przez moją drugą połowę - dlatego szukam transportu pewnie spod bloku, ale jak trzeba będzie gdzieś dojechać to postaram się jakoś w nocy doczłapać ...

Dzięki za info.

Pytaj Jaska lub Johnego, na priv oni tam b. często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek,jeszcze nie zdecydowałem,ale jak coś to dojedz w okolice B-B,to Cię przechwyce. Moloo też się pisze,więc będzie ekipa! :cool::

Patrzyłem na kamerki i wygląda to niesamowicie! :angel:

Dzięki jest to opcja do poważnego rozważenia. Zawsze mogę pożyczyć jakiś złom i dokulać się do BB.

Już wiem że "partacze" nie zdążą z autem. Maciek odezwę się. A moje Anexy 185 będziesz miał gdzie wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w Alpy głównie dla turystyki narciarskiej i jest to całkiem inna jazda niż wypad na 2-3 godziny na intensywne pojeżdżenie na trudnej trasie.

Na Chopoku mam to co lubię najbardziej, max 4 godziny nart, a potem na termy i sjesta . Teoretycznie można wyskoczyć na jeden dzień, w praktyce jadę po południu żeby zdążyć na wieczór do Tatralandii, a rano narty a później basen.

Chopok wraz z aktualną infrastrukturą i dużą ilością wymagających tras przypadł mi do gustu bardziej niż się tego spodziewałem i aby tylko zdrowie dopisywało.

Pewnie będzie to przygoda tylko na jeden sezon, a 2017/18 karnet sezonowy BSA z trasą czarną i Park Wodny Tychy plus wyskok w Alpy.

Pozdrawiam

Z tych wszystkich dyskusji, dotyczących opłacalności jazdy na Chopok względem Alp, można wyciągnąć jeden zasadniczy wniosek - Chopok jest w miarę opłacalny dla mieszkańców Polski południowej (3-krotna różnica w długości dojazdu) oraz dla posiadaczy np. bezpłatnych skipassów (za akcje TMR), bądź okazyjnie kupionych karnetów sezonowych. Dla pozostałych narciarzy jest to opcja wg mnie mało opłacalna.

Ktoś porównywał Chopok do mniejszych ośrodków alpejskich - pod względem infrastruktury (i tylko tym) Chopok się od nich rzeczywiście nie różni, ale już komfort jazdy jest zupełnie inny. Po pierwsze, Chopok jest wietrzną i wyślizganą górą, z małą ilością rekreacyjnych tras. Po drugie, przepustowość wyciągów jest zdecydowanie zbyt duża w stosunku do ilości tras (co miejmy nadzieję, będzie się zmieniało z sezonu na sezon, bo widać, że Słowacy co roku przebudowują minimalnie trasy). Poza tym małe ośrodki alpejskie - zwłaszcza w Tyrolu, oferują wspaniałe widoki, puste trasy wijące się w dziewiczym śniegu z dala od wyciągów, a także możliwość wyskoczenia np. na 1 dzień w sąsiednie, większe ośrodki. Także nie ma co tego porównywać. Nawet ja, mając bezpłatne 6-dniowe skipassy TMR, planuję co 2-gi sezon wyjeżdżać w Alpy (na przemian z Chopokiem i Spindlerovym Mlynem), a do Czech czy Słowacji zawsze można wyskoczyć na 2-3 dni. No i Tatralandia jest rzeczywiście niezastąpiona - podobno nawet słynne termy w Gastein jej ustępują i są przereklamowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam przereklamowane Alpy :wink: Porównajmy Chopok do "Naszej Świętej Góry Narciarzy" przecież też ma około 2000 i leży w Tatrach... :rolleyes:: No i co wam wychodzi? :stupid: :biggrin:

PS. to było pytanie retoryczne! (przypomnę, że na pytania retoryczne nie udziela się odpowiedzi! :biggrin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym małe ośrodki alpejskie - zwłaszcza w Tyrolu, oferują wspaniałe widoki, puste trasy wijące się w dziewiczym śniegu z dala od wyciągów, a także możliwość wyskoczenia np. na 1 dzień w sąsiednie, większe ośrodki.

Wymienisz kilka takich małych ośrodków z pustymi trasami?

Wyssane z mTalk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...