Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerowe eskapady - relacje


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Można sobie kupić Fulla (pełne zawieszenie) i jest wygodniej. Ale też siodełko trzeba mieć dopasowane pod siebie. W moim Scott'cie siodełko mnie niszczy, ale już w tłuściochu (Cube) jest zdecydowanie lepiej. Do tego szeroka opona dobrze tłumi nierówności. [emoji4]  Ewentualnie karbonowa rama - znakomicie tłumi drgania. [emoji4]

Zgadzam sie, ale te rowery maja po 14 lat ;), wiem ze nie widać, ale co robić, a szeroka opona mi osobiście nie leży, wole właśnie takie krosowe, na piachu w lesie dają radę a na asfalcie nie ma szumu i oporów jak na szerokiej. Jak crossa obliczyć to na green velo idealny, byłeś? Moze ktoś z forum był na Green Velo i moze podesłać relacje i zdjęcia? Zamierzam na urlopie w tym roku śmignąć całe Green Velo w tydzień ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Dwa-trzy razy na początku sezonu poboli, potem się cztery litery przyzwyczają do roweru. A jak dalej boli, to znaczy, że siodełko jest źle dobrane. Ja jeżdżę na siodełkach żelowych, posiadam też dwie pary spodni z "pieluchą" - dłuższe i krótsze.

 

Dokładnie, boli tylko po 1 jeździe po zimie, potem już jest ok, wiesz te pieluchy nie przypadły mi do gustu, facet wygląda w tym dość obscenicznie, po co płoszyć zwierzynę w lesie :). Siodełka są bardzo dobre, twarde i do crossa idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

Niestety nie, ale mamy w planach z żoną zaliczyć. Jak kiedyś będzie czas i zdrowie (małżonki) pozwoli.

Zdrowia troche potrzeba, bo to jak by nie było 700 km po zróżnicowanych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Zdrowia troche potrzeba, bo to jak by nie było 700 km po zróżnicowanych trasach.

Cały szlak z odnogami i wariantami to ponoć 2000 km! Na jeden raz praktycznie niemożliwe. Chyba, że zrezygnuję się ze zwiedzania różnych atrakcji. Ale i tak hardcore... ;)

Też miałem opory do tych rowerowych spodenek, ale zacząłem je doceniać przy dłuższych trasach, zwłaszcza ponad 200-kilometrowych. ¬¬

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Dokładnie, boli tylko po 1 jeździe po zimie, potem już jest ok, wiesz te pieluchy nie przypadły mi do gustu, facet wygląda w tym dość obscenicznie, po co płoszyć zwierzynę w lesie :). Siodełka są bardzo dobre, twarde i do crossa idealne.

Dla facetów z oporami są też szorty rowerowe dwuwarstwowe - do ciała obcisłe kolarki z pieluchą, wierzchem luźne szorty 9_9. Jeździ w takich mój ślubny.

 

4 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Też miałem opory do tych rowerowych spodenek, ale zacząłem je doceniać przy dłuższych trasach, zwłaszcza ponad 200-kilometrowych. ¬¬

Albo przy wyprawach kilkudniowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały szlak z odnogami i wariantami to ponoć 2000 km! Na jeden raz praktycznie niemożliwe. Chyba, że zrezygnuję się ze zwiedzania różnych atrakcji. Ale i tak hardcore... [emoji6]
Też miałem opory do tych rowerowych spodenek, ale zacząłem je doceniać przy dłuższych trasach, zwłaszcza ponad 200-kilometrowych. [emoji19]

2000 km? Na stronie jest około 700 tylko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sariensis napisał:

2000 km? Na stronie jest około 700 tylko.

Wcześniej pisali o 2000 km. Może te 700 to to, co już jest gotowe? Jak patrzyłem na plany i mapkę zrealizowanych inwestycji jakiś dłuższy czas temu, to jeszcze sporo odcinków brakowało. Te trzeba było pokonywać zwykłymi drogami. Temu też odkładałem taka wyprawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisali o 2000 km. Może te 700 to to, co już jest gotowe? Jak patrzyłem na plany i mapkę zrealizowanych inwestycji jakiś dłuższy czas temu, to jeszcze sporo odcinków brakowało. Te trzeba było pokonywać zwykłymi drogami. Temu też odkładałem taka wyprawę. [emoji4]

Super, tak czy inaczej czas ruszyć na Green Velo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Wcześniej pisali o 2000 km. Może te 700 to to, co już jest gotowe? Jak patrzyłem na plany i mapkę zrealizowanych inwestycji jakiś dłuższy czas temu, to jeszcze sporo odcinków brakowało. Te trzeba było pokonywać zwykłymi drogami. Temu też odkładałem taka wyprawę. :)

masz rację w sumie około 2000 km, hmm musze to przemyśleć, może dłuższy wypad i przynajmniej te 1200-1400 km ...

 

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy (trasa główna 1887,5 km, trasy łącznikowe i boczne: łącznie 192 kilometry),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Wcześniej pisali o 2000 km. Może te 700 to to, co już jest gotowe? Jak patrzyłem na plany i mapkę zrealizowanych inwestycji jakiś dłuższy czas temu, to jeszcze sporo odcinków brakowało. Te trzeba było pokonywać zwykłymi drogami. Temu też odkładałem taka wyprawę. :)

Nadal spore odcinki prowadzą normalnymi drogami asfaltowymi, choć co roku ilość km sie zmniejsza.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem, skąd się wzięła moja pomyłka, ja jednak wolę miękkie trasy, nie asfaltowe i tutaj jest ich nieco ponad 700 km tylko.

 

Niemal 580 km (29% długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9% długości trasy) przypada na doliny rzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojgoc napisał:

Nadal spore odcinki prowadzą normalnymi drogami asfaltowymi, choć co roku ilość km sie zmniejsza.

 

Tego akurat nie lubię, kilka lat temu wybrałem się na Mazury i szczerze mnie te szlaki rozczarowały, nie mogłem pojąć dlaczego w Rynie trasy rowerowe poprowadzono po asfalcie zamiast wokół jezior i polnymi ostępami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna trasa jest tez wzdłuż Bałtyku od Świnoujścia po Hel - choć tu tez jest trochę docinków asfaltowych, ale nie tak niebezpiecznych jak w przypadku dróg w warmiński - mazurskim. 

Znajomi jeżdżą co roku na weekend majowy i te 550 km zajmuje im 5-6 dni.

Edytowane przez wojgoc
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojgoc napisał:

Fajna trasa jest tez wzdłuż Bałtyku od Świnoujścia po Hel - choć tu tez jest trochę docinków asfaltowych, ale nie tak niebezpiecznych jak w przypadku dróg w warmiński - mazurskim

W sumie trasa wokół Rynu nie była niebezpieczna, właściwie niewiele samochodów tam jeździło, tylko po prostu nudna, nie lubię jeździć po asfaltowych trasach, może i łatwiej bo mniejsze opory toczenia, ale w lesie czy polnymi drogami jakoś fajniej i ciekawiej. Świnoujście bardzo dobrze wspominam, w drugą stronę najdalej byłem w COS w Cetniewie, ale czemu nie? Może w przyszłym roku trasa nad morzem :). Masz jakiś link do opisu trasy, zaplecza itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green Velo lepiej wygląda na mapie i w opisach niż w rzeczywistości. Przynajmniej na odcinkach w woj świętokrzyskim. Bardzo często prowadzona jest podobnie jak chodnik wzdłuż drogi przez co jadąc czujesz spaliny, kurz i hałas samochodów. Pewnie, że lepsze to niz jazda po ruchliwej drodze, czego staram się unikać. Z tego co mi się obiło o uszy, brakuje kawałków w woj. podkarpackim. Mam taki plan aby zaliczyć kawałek wzdłuż wschodniej granicy. Może uda się.

Poza tym chcę powiedzieć, że budowane są ścieżki rowerowe w okolicach Ostrowca Św, Sandomierza, sławnego Bałtowa, Krzemionek Opatowskich, Opatowa, Ćmielowa aż do Wisły. Nie chcę skłamać, ale chyba słyszałem o docelowej długosci  kilkuset kilometrów. Jadąc obecnie modernizowaną drogą z Ostrowca do Bałtowa widać już odcinek ścieżki. Biorąc pod uwagę Bałtów jako bazę, np weekendowego wypadu, będzie to z pewnością bardzo atrakcyjna oferta dla rowerzystów.. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bumer napisał:

Green Velo lepiej wygląda na mapie i w opisach niż w rzeczywistości. Przynajmniej na odcinkach w woj świętokrzyskim. Bardzo często prowadzona jest podobnie jak chodnik wzdłuż drogi przez co jadąc czujesz spaliny, kurz i hałas samochodów. Pewnie, że lepsze to niz jazda po ruchliwej drodze, czego staram się unikać. Z tego co mi się obiło o uszy, brakuje kawałków w woj. podkarpackim. Mam taki plan aby zaliczyć kawałek wzdłuż wschodniej granicy. Może uda się.

Poza tym chcę powiedzieć, że budowane są ścieżki rowerowe w okolicach Ostrowca Św, Sandomierza, sławnego Bałtowa, Krzemionek Opatowskich, Opatowa, Ćmielowa aż do Wisły. Nie chcę skłamać, ale chyba słyszałem o docelowej długosci  kilkuset kilometrów. Jadąc obecnie modernizowaną drogą z Ostrowca do Bałtowa widać już odcinek ścieżki. Biorąc pod uwagę Bałtów jako bazę, np weekendowego wypadu, będzie to z pewnością bardzo atrakcyjna oferta dla rowerzystów.. 

Bardzo cenna uwaga, to może jednak pozostanę przy trasie w kierunku na Wiedeń, bardzo przyjemna trasa, choc bywa zatłoczona w okolicach Ustronia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z tras biegnąca nad Wisłą to trasa międzynarodowa, która kończy się w okolicach Wiednia, słynny deptak w Ustroniu nad Wisłą, to de facto odcinek tej bardzo długiej trasy rowerowej. Tak się szczęśliwie składa, że mam ta trasę w zasięgu roweru ;), w kierunku Brennej również bardzo fajnie i malowniczo, również nad rzeką spory odcinek.

 

http://www.greenways.by/index.php?content&id=67&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...