Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerowe eskapady - relacje


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Nie, dziś były narty... xD;)

Przyszła moja pora roku i właściwe temperatury... xD

Z takim zestawem sportowym, (rower+narty) to zapraszam na El Teide, na początek rowerem przez Park Nacional, potem teleferico na Szczyt (czasem jest śnieg) i zjazd z najwyższego szczytu Hiszpani (już pierwsi śmiałkowie w tym roku tam śmigali) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jeeb napisał:

mieszkasz na Teneryfie ?

 

Na Teneryfie tez, mam tam apartament od ładnych paru lat, mój przyjaźniej korzysta podczas przygotowań do starówce w zawodach, jest aktualnym mistrzem i rekordzista świata w formule ultra Iron Man :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

Z takim zestawem sportowym, (rower+narty) to zapraszam na El Teide, na początek rowerem przez Park Nacional, potem teleferico na Szczyt (czasem jest śnieg) i zjazd z najwyższego szczytu Hiszpani (już pierwsi śmiałkowie w tym roku tam śmigali) :).

Brzmi interesująco, ale najpierw musiałbym zobaczyć co to za impreza... ;) 

Obecnie na tapecie, z takich wyjątkowych imprez, jest J.Bajkał i 3-dniówka po lodzie, 210 km, przy temperaturach spadających do -30 st... :) No ale to jeszcze nic pewnego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Brzmi interesująco, ale najpierw musiałbym zobaczyć co to za impreza... ;) 

Obecnie na tapecie, z takich wyjątkowych imprez, jest J.Bajkał i 3-dniówka po lodzie, 210 km, przy temperaturach spadających do -30 st... :) No ale to jeszcze nic pewnego... 

Na Teneryfie nie można jeździć na nartach póki co, Park Naciomal to taki TPN, nawet na wejście na szczyt potrzebne jest specjalne pozwolenie. Jeśli chodzi o rywalizację na światowym poziomie to triathlon, mnóstwo ekip kolarskich, i wszystko co związane z oceanem :), zjazd z Teide to taka moja fanaberia, jak jest na nim śnieg to automatycznie zamykają drogi dojazdowe (w Hiszpani nie ma opon zimowych). Tak czy siak, kiedyś z niego sobie śmigiełko na nielegalu ;),wysokość bezwzględna z uwagi na to ze to wulkan jest ogromna, szczyt ponad 3700 m.n.p.m. Właściwie Teneryfa to ta góra, wiec ze szczytu prosto na poziom zero ;),uwaga na rowerze wymiękają nawet zawodowcy, mój kolega zawodowiec stwierdził, ze zjeżdżając z Teide po raz pierwszy w życiu sie bal podczas treningu, zjeżdżając trzeba niemal zawsze przejechać przez chmury ;), ale jak zrobisz obóz na Teide, to możesz uderzać w najwyższe cele ;).

9C35EC19-6B43-437C-AD56-DB4B98E22296.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Sariensis napisał:

uwaga na rowerze wymiękają nawet zawodowcy

To już mnie skutecznie zniechęciłeś... ;) Nie jestem "endurowcem" i raczej już nie będę. Bicie rekordów w tej materii to nie moja bajka. ;) 

Jeżdżę zawody typu XC lub Uphill'e. W tym roku podejmę próbe w ulatramaratonach kolarskich. czyli 500, 600 i 1000 km jednym ciągiem - i to tyle. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, johnny_narciarz napisał:

To już mnie skutecznie zniechęciłeś... ;) Nie jestem "endurowcem" i raczej już nie będę. Bicie rekordów w tej materii to nie moja bajka. ;) 

Jeżdżę zawody typu XC lub Uphill'e. W tym roku podejmę próbe w ulatramaratonach kolarskich. czyli 500, 600 i 1000 km jednym ciągiem - i to tyle. :) 

Na Teide to raczej tylko na szosowym da sie wjechać, to jest na 

prawdę ostry i baaardzo długi podjazd, idealny trening kondycyjny przed maratonem, ogromny wysiłek na dużej wysokości. Profesjonalne serwisy znajdziesz na wyspie, zreszta zaplecze sportowe jak na światowym poziomie, w jakimkolwiek Complejo deportivo dostaniesz ekstra zniżki jeśli pokażesz jakiekolwiek zaświadczenie, ze należysz do klubu lub uprawiasz sport wyczynowo, ceny za karnety sa wyjątków atrakcyjne, znacznie niższe niż w Polsce np. Tutaj http://www.lamatanzavilladeportiva.com/index.php , wyczynowi i zawodowi kolarze, triathlonisci,  przylatują na wyspę przez cały rok z całego świata.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sariensis napisał:

Na Teide to raczej tylko na szosowym da sie wjechać, to jest na 

prawdę ostry i baaardzo długi podjazd, idealny trening kondycyjny przed maratonem

O tak! To byłoby cos dla mnie! Im bardziej karkołomna trasa i dłuższa, tym lepsze wyniki osiągam w zawodach. Więc taka próba to coś dla mnie. B| 

No ale mnie należy rozpatrywać w kategorii: "amator, kryzys wieku średniego" ;) xD

Może za jakiś czas spróbuję, bo już mnie nakręciłeś! A jak to pokaże mojemu teamowemu koledze, tooo... ;) xD ...będzie trzeba jechać! B|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz maratony, to na wyspie zbudujesz niezły power, Robert prze TriSantaCruz balansował na granicy kontuzji, pońiewaz wyjeżdżał na nierozgrzanych mięśniach od razu ostro pod gore do Complejo Deportivo lub na objazd wyspy, jego trener miał zastrzeżenia, jednak przetrwał i wygrał z faworyzowanym Hiszpanem ;). Robert obecnie przygotowuje sie to jeszcze większego wyzwania, a. Ianowicie do pobicia rekordu Świata w mega ultra triathlonie, ale prowadzi rownież zajęcia i treningi, i organizuje obozy w teamkaras.pl. Jeździ ze średnia 42 na połówkach, czyli na 180 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Nie, dziś były narty... xD;)

Przyszła moja pora roku i właściwe temperatury... xD

 

2 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

O tak! To byłoby cos dla mnie! Im bardziej karkołomna trasa i dłuższa, tym lepsze wyniki osiągam w zawodach. Więc taka próba to coś dla mnie. B| 

No ale mnie należy rozpatrywać w kategorii: "amator, kryzys wieku średniego" ;) xD

Może za jakiś czas spróbuję, bo już mnie nakręciłeś! A jak to pokaże mojemu teamowemu koledze, tooo... ;) xD ...będzie trzeba jechać! B|

Gdyby skorelować terminy, to można w ładny, miejscu zorganizować obóz z Mistrzem Świata.

0CEB1BF0-29EF-499D-9597-9B655A45E158.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Gdyby skorelować terminy, to można w ładny, miejscu zorganizować obóz z Mistrzem Świata.

Ty chyba chcesz mnie zaorać... ;) xD

Przyjmnie by było poznać mistrza, ale jeśli chodzi o jazdę, on przy mnie by się zanudził... ;) Nawet by się nie rozgrzał... ;) 

Co do ewenutalnego wyjazdu, to ja mam juz rozpiskę gotową na rok do przodu, co gdzie i kiedy. Wszystkiego mieć nie można, już obecny plan jest mocno optymistyczny. Kiedyś trzeba pracować i coś zarobić. Zawody, treningi itp. - to wszystko kosztuję. A jeszcze trzeba czasem na jakiś urlop wypoczynkowy pojechać... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Ty chyba chcesz mnie zaorać... ;) xD

Przyjmnie by było poznać mistrza, ale jeśli chodzi o jazdę, on przy mnie by się zanudził... ;) Nawet by się nie rozgrzał... ;) 

Co do ewenutalnego wyjazdu, to ja mam juz rozpiskę gotową na rok do przodu, co gdzie i kiedy. Wszystkiego mieć nie można, już obecny plan jest mocno optymistyczny. Kiedyś trzeba pracować i coś zarobić. Zawody, treningi itp. - to wszystko kosztuję. A jeszcze trzeba czasem na jakiś urlop wypoczynkowy pojechać... ;) 

Robert dostosował by tempo i cykl treningowy, amatorów tez trenuje, ludzi którzy hobbystycznie uprawiają triathlon np. Ale gdybys chciał to mozesz tez popływać z jego bratem Sebastianem, rownież ma sporo ciekawych rekordów na koncie, np. Wpław przez Bałtyk czy 24h pływania na basenie i takie tam cuda, żartujemy, ze Karasie wyssali nadludzką wytrzymałość z mlekiem matki :):):)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marboru napisał:

Teide - fajne wyzwanie :) 

Szosa i w sumie do podjechania ;) 

Można pooglądać:

 

Pewnie ze szosa, poza szosa, czego nie widać na filmie, często jest skala bazaltowa, nieziemskie widoki w bonusie, ze szczytu czasem widać cały archipelag, No i nie wszędzie można w kilka godzin zaliczyć 3 klimaty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sariensis napisał:

ludzi którzy hobbystycznie uprawiają triathlon

Wiesz, ja Triathlonu nie uprawiam. Może kiedyś, ale na razie skupiam się jedynie na rowerach, bo to związane z moją dodatkową pracą... ;) No i ja po prostu lubie spędzać cały dzień na bajku i robić długie wyprawy. Ale do zawodostwa, czy robienia kariery sportowej nie dążę. Mając 40 lat + to nie jest moment na robienie kariery sportowej. ;) 

PS.Pływać lubię, również długodystansowo, ale wyłącznie dla przyjemności. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Wiesz, ja Triathlonu nie uprawiam. Może kiedyś, ale na razie skupiam się jedynie na rowerach, bo to związane z moją dodatkową pracą... ;) No i ja po prostu lubie spędzać cały dzień na bajku i robić długie wyprawy. Ale do zawodostwa, czy robienia kariery sportowej nie dążę. Mając 40 lat + to nie jest moment na robienie kariery sportowej. ;) 

PS.Pływać lubię, również długodystansowo, ale wyłącznie dla przyjemności. ;) 

Tak czy inaczej rękawica została rzucona ;), na pewno warto zobaczyć ta wyspę, to taki Świat w pigułce, jest tu prawie wszystko, ... stoków narciarskich jeszcze na Teide nie zrobili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sariensis napisał:

Tak czy inaczej rękawica została rzucona ;), na pewno warto zobaczyć ta wyspę, to taki Świat w pigułce, jest tu prawie wszystko, ... stoków narciarskich jeszcze na Teide nie zrobili :)

Oj tak! Ten podjazd chętnie bym spróbował! Samą wyspę, to tak swoją drogą, zamierzam zwiedzić. A najchętniej bym tam zamieszkał na stałe! Z rowerem i nartami, rzecz jasna... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Oj tak! Ten podjazd chętnie bym spróbował! Samą wyspę, to tak swoją drogą, zamierzam zwiedzić. A najchętniej bym tam zamieszkał na stałe! Z rowerem i nartami, rzecz jasna... ;) 

Śnieg jest na Teide dość krótko, jakby nie było to kontynentalne Afryka, na wyspie. Ieszka mnóstwo Polaków, zwłaszcza na upalnym południu, ja wole spokojna rajska północ wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tal przy okazji to podjazdów jest tam całe mnóstwo, to jest wyspa wulkan, właściwe płasko jest tylko na południu, a tak nieustannie z góry na dół, ewentualnie autostradami dookoła wulkanu.

 

P.S. Wulkan jest aktywny, pod końiec roku nawet trochę pomrukiwal, statystycznie powinien już oddać trochę ławy i ciśnienia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...