Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kask - miękkie uszy czy całość twarda?


Bociuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam prośbę o radę do osób używających kaski.

Zdecydowałem się na kupno kasku i po wielu przymiarkach ograniczyłem swój wybór do dwu modeli Uwex X- ride Motion ( miękkie uszy) oraz Salomon Mach 2 Racing.

Obydwa modele są porównywalnie wygodne. Więc to niejest kwestia wygody.

Salomon jest z twardymi uszami i o 100 gram cieszy.

Czy ktoś z forumowiczów może cos powiedzieć o bezpieczeństwie tych modeli.

Czy kask z miękkimi uszami to ta sama klasa bezpieczeństwa czy to jest już wariant typu coś za coś ( wygodniej ale mniej bezpiecznie – certyfikaty bezpieczeństwa maja obydwa)

Druga sprawa jak się ma to 100 gram przy całodziennym użytkowaniu. Czy to tylko kwestia przyzwyczajenia czy to może być problem.

Z góry dzięki za wszelkie uwagi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask - miękkie uszy czy całość twarda?

Ma się każdy gram przy codziennym użytkowniu. Miło słyszeć że 100 gram cię cieszy...:))

A poważnie to jeśli nie jeździsz na tyczkach to bierz miękkie ucho - bardzo szybko docenisz fakt że po całym dniu na nartach uszy masz trochę inaczej ustawione niż u wyżła...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask - miękkie uszy czy całość twarda?

Hej!

Ja jeżdżę od roku w kasku x ride UVEXA z miękkimi uszami. Miałem ten sam dylemat co ty twarde czy miękkie uszy. Miękkie uszy docenisz na pewno na stoku jeśli spędzasz tam cały dzień. Uvex robi naprawdę dobre kaski, z tym że jeśli masz kask z miękkimi uszami to ważne jest odpowiednie zapięcie kasku i dobranie długości zapięcia - nie może być za luźno. W kasku z twardymi uszami zapięcie też jest ważne ale sama konstrukcja lepiej trzyma go na głowie podczas upadku. Więc jeśli jeździsz bardzo szybko i agresywnie i na tyczkach to chyba lepiej kup z twardymi uszami do tego kabłąk na szczękę. Ja w każdym razie wybrałem miękkie uszy i tego wyboru nie żałuję. Jak się przyzwyczaisz do kasku to nie będziesz go chciał zdejmować. Aha tylko dobierz odpowiedni rozmiar kasku bo to ważne. Kask nie może być ani za luźny ani za ciasny Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask - miękkie uszy czy całość twarda?

Na tyczkach slalomowych nie maiłem jeszcze okazji pojeździć ale nie tracę nadzieji, że kiedyś to sie stanie. Póki, co to na bojach tykach gigantowych i snowbordowych - te mi się najbardziej podobały. ;-)))).

A o kasku pomyślałem po moim upadku dwa lata temu- mam to nagrane akurat żona mnie filmowała. Jak teraz to sobie oglądam w te jesienne grudniowe dni :-((( to jeszcze czaszka mnie zaboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...