Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bieńkula czy Golgota?


Andi

Rekomendowane odpowiedzi

Drobne sporostowanie , robiłem kilka zdjęć na Bienkuli ale auto mialem na SOLSIKU i wracaja poprzez Suche cyknałem GOLGOTE.. kolego SB ..... mam pytanie do szanownych narciarzy co jest trudniejsze Golgota czy Bieńkula. moja opinia Golgota jest fajna ale krótka. Bieńkula jest dluższa i ciekawsza .jakie jest wasze zdanie. Jeszcze jeden temat do dyskusji co jest ciekawsze SON Szczyrk czy Pilsko?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON-ia (nie będę pisał jak o facecie) jest mi bliższa i częściej na niej bywam, ale też przez to szybciej się nudzi. Chociaż jak się pięknie wystroi w czyste białe szaty to potrafi być ostra jazda.

Natomiast Pilsko to jednak poważna góra do której mam dalej, rzedziej na niej bywam, i dlatego daje większą satysfakcję.

Co ja za bzdury wypisuję :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to chyba jest bardzo indywidualne podejście każdego narciarza-ki :rolleyes::

I nie ważne czy mówimy o trasach,czy porównujemy te dwa ośrodki

To tochę jak by wybór pomiędzy coca-colą a pepsi colą

Bieńkula w górnej części chyba ciut bardziej wymagająca,ale potem to wypłaszczenie

Ogólnie bardzo podobne,jeśli wziąść nachylenie stoku

Jak dobrze przygotowane dzień wcześniej to można się pokatować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne sporostowanie , robiłem kilka zdjęć na Bienkuli ale auto mialem na SOLSIKU i wracaja poprzez Suche cyknałem GOLGOTE.. kolego SB ..... mam pytanie do szanownych narciarzy co jest trudniejsze Golgota czy Bieńkula. moja opinia Golgota jest fajna ale krótka. Bieńkula jest dluższa i ciekawsza .jakie jest wasze zdanie. Jeszcze jeden temat do dyskusji co jest ciekawsze SON Szczyrk czy Pilsko?????
Ja uważam golgote za trudniejszą a bienkula to trasa ciekawa troche latwiejsza od golgoty. Dla mnie SON jest lepsze niż pilsko przede wszystkim ze względu na ilość tras a na pilsku to wlasciwie jezdzi sie na czesci powyzej szczawin i dlatego porównując do SON to trochę mało chyba zeby zrobili porzadna nasnieżaną piątkę z szczawin na dół oraz połączyli czesc powyzej szczawin z trasami dolnymi buczynka kamianna w jakis lepszy sposob to wtedy pilsko bylo by duzym osrodkiem jak SON. Jeżeli chodzi o warunki naturalne to oczywiscie pilsko jest lepsze od SON no i gdy w szczyrku już nie bedzie mozna jezdzic to w korbielowie powyzej szczawin czy miziowej bedzie mozna to wtedy pilsko jest lepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego SB ..... mam pytanie do szanownych narciarzy co jest trudniejsze Golgota czy Bieńkula. moja opinia Golgota jest fajna ale krótka. Bieńkula jest dluższa i ciekawsza .jakie jest wasze zdanie.

Jeśli chodzi o porównanie trudności to moje zdanie jest takie że to nie do wyważenia, trudność tych tras polega jedynie na tym że są one wąskie i dlatego pewnie są jako czarne, bo jeśli chodzi o nachylenie to to raczej jest w widełkach czerwonej trasy. Tak czy siak za ani jedną, ani drugą nie przepadam:rolleyes::, głownie z 2 powodów, pierwszy to ten o którym wspominam powyżej, czyli brak szerokości, a drugi to brak możliwości wygodnego wydostania się na nie.

Jeszcze jeden temat do dyskusji co jest ciekawsze SON Szczyrk czy Pilsko?????

Nie biorąc pod uwagę aspektów związanych z jakością przygotowania tras, z założeniem że w obu tych ośrodkach śniegu nie brakuje, to zdecydowanie Pilsko przegrywa za sprawą połączenia wyciągów, to jest po prostu katastrofa:mad::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa ośrodki mogą rządzić w zimie. ale potrzeba każdemu z osobna wpompować po 20 mln. Sugestia - jednej z kobiet . na Hali Skrzyczeńskiej stoi pusty budynek zwany akwarium i brak WC..... Szczyrk ma szybki wyjazd na trasy od parkingu. Na Pilsko trzeb sie dlugo teleportować.... każdy z tych ośrodków ma swe uroki podczas słonecznych dni. obok starego schronisk na Miziowej zawsze stoi kilka leżaków i ławy by mozna było usiaść. Na Malym Skrzycznym takiego malego elementu brakuje.W tym roku snieg dopisuje . ciekwe czy od maja ruszą pracę mające na celu polepszenie warunków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne sporostowanie , robiłem kilka zdjęć na Bienkuli ale auto mialem na SOLSIKU i wracaja poprzez Suche cyknałem GOLGOTE.. kolego SB ..... mam pytanie do szanownych narciarzy co jest trudniejsze Golgota czy Bieńkula. moja opinia Golgota jest fajna ale krótka. Bieńkula jest dluższa i ciekawsza .jakie jest wasze zdanie. Jeszcze jeden temat do dyskusji co jest ciekawsze SON Szczyrk czy Pilsko?????

zaliczyłem dzisiaj obie,

dużo zależy od warunków jakie są: Bieńkula była z rana jeszcze w miarę równa, więc dla mnie OK, na Golgocie już o 13 dla mnie była masakra, muldy, nierówności w końcu trochę śniegu dzisiaj dosypało, im później tym będzie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie trudności to moje zdanie jest takie że to nie do wyważenia, trudność tych tras polega jedynie na tym że są one wąskie i dlatego pewnie są jako czarne, bo jeśli chodzi o nachylenie to to raczej jest w widełkach czerwonej trasy. Tak czy siak za ani jedną, ani drugą nie przepadam:rolleyes::, głownie z 2 powodów, pierwszy to ten o którym wspominam powyżej, czyli brak szerokości, a drugi to brak możliwości wygodnego wydostania się na nie.

Nie biorąc pod uwagę aspektów związanych z jakością przygotowania tras, z założeniem że w obu tych ośrodkach śniegu nie brakuje, to zdecydowanie Pilsko przegrywa za sprawą połączenia wyciągów, to jest po prostu katastrofa:mad::.

Jaki ten SB wygodny trasy za wąskie wyciagi nie te. Ja tam wole orczyki ale szanuje to jesli chcecie krzesla to walczcie o nie choc nie wiem po co. Mnie bardziej martwia kolejki w weekend zwlaszcza na moje ulubione wyciagi suche hala skrzyczenska

Tak zgadzam się polaczenie wyciagow na pilsku jest katastrofalne

Edytowane przez christofer30
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólna zasada jest taka: kto zabroni bogatemu.... itd :stupid:

Jeśli już, to kto bogatemu zabroni

Ale nie o to chodzi, bardziej chodzi o to że za ciężko pracuję żeby w tak nierozsądny sposób pieniążki trwonić:rolleyes::, a w zasadzie nie stać mnie na jazdę w naszych górkach:sorrow:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...