Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jasna - kilka luźnych uwag


Gość Apartamenty Chopok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Apartamenty Chopok

Duża część z tych lubiących jazdę pod Chopokiem miała okazję zobaczyć na żywo co się zmieniło. Kilka luźnych uwag, bez wchodzenia w oczywistości o których wszyscy zainteresowani od dawna wiedzą.

1. Pierwszy odcinek trasy 1 ze szczytu jest bardzo fajny, ale trudno go utrzymać, i mógłby być szerszy.

2. Odcinek czerwony na Otupnem - bez zmian (czytaj: cień + lód, ostre krawędzie konieczne), nadal jest to pułapka dla początkujących.

3. Wyciąg z Brhliska - nieczynny (szkoda).

4. Najnowsze gondole x2 - naprawdę duża przepustowość, chociaż czasem trzeba pojechać na stojąco (co jest przewidziane, wbrew przypadkowo zasłyszanym uwagom naszych "krajanów"!).

5. Liczę, że Słowacy rozbudują infrastrukturę przy trasie 33 (Południe): jest to bardzo jasny, długi i szeroki kawał trasy, póki co obsługiwany naokoło przez krzesełko i gondolę.

6. Połączenie krzesełka z gondolą na stronie Południe jest rozwiązane zaledwie dobrze, a powinno być bardzo dobrze (górna stacja praktycznie na poziomie dolnej).

Poza tym da się zauważyć, że Słowacy z TMR już bardzo, bardzo wyraźnie dostrzegają klientelę z Polski - np. ogromne bannery w Krakowie i pierwszy Polski Weekend z udziałem TVN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. ...krzesełko, gondolę i jeszcze talerzyk. Jak zjechałem tą czerwoną na dół to byłem trochę zaskoczony.

6. Chyba mają w planach dobudować dolny odcinek tej gondoli a to obecne połączenie z krzesełkiem jest tymczasowe.

Ponieważ w obiegły weekend byłem pierwszy raz na Chopoku nasunęły mi się jeszcze następujące spostrzeżenia.

O ile gondola od strony płn. prawie zawsze działa, to gondolka z południa jest często nieczynna.

Może ktoś wie co jest tego przyczyną ? W ubiegły weekend akurat działała, ale zjeżdżając na południe

miałem dreszczyk emocji, czy uda mi się wrócić gondolką na górę.

Ponadto w kierunku południowym ze szczytu prowadzą praktycznie tylko czarne trasy.

I teraz pod koniec dnia całe towarzystwo mieszkające na południu, które szusowało sobie cały dzień na północy

zjeżdża ze szczytu na swoją stronę. Widziałem, że mało kto korzysta z gondoli w dół i zastanawia mnie jak oni

tam sobie radzą na tych czarnych, rodziny z dziećmi, we mgle, oblodzeniu.

I jeszcze jedna ciekawostka. Na próżno szukałem górnego odcinka trasy nr.3 - Sprawiedliwej.

Jak się domyślam trasa "ujawnia się" jak spadnie co najmniej 1,5 m śniegu i przykryje drzewka rosnące na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Chyba mają w planach dobudować dolny odcinek tej gondoli a to obecne połączenie z krzesełkiem jest tymczasowe.

Z tego co się interesuje wiem że prawie na pewno będzie tam dolny odcinek gondoli z samego dołu ale jak wynika z wywiadu

http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=796 z Igorem Rattajem z TMR na pewno nie w 2013 roku. W 2013 roku pewniakami są gondola 15 osobowa (taka jak po południowej stronie Chopoka) w Tatrzańskiej Łomnicy oraz krzesło 6-osobowe w Szczyrbskim Jeziorze i być może jeszcze krzesło z parkingu Lucky do trasy numer 5 w Jasnej Chopok.

Konkrétne v roku 2013 to vyzerá na aké projekty?

Určite sa bude robiť sedačka zo Štrbského plesa na Furkotu. Asi sa bude stavať v Tatranskej Lomnici kabínka Štart – Skalnaté Pleso, a teoreticky sa možno ešte bude stavať sedačka Lúčky – Priečno v Jasnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...