Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

free skipass


vist_wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...
Poszukuję informacji o akcjach typu free skipass na wiosnę br w Alpach. Znane mi akcje : Kaprun, Zillertall, Bad Kleinkirchheim, Livigno,

Nie obiecuj sobie po tym zbyt dużo. To jest "chłyt marketingowy" taki sam jak wymyślone przez operatorów komórkowych "najtańsze darmowe minuty".

Z tego "ski-free" możesz skorzystać pod warunkiem, że masz nocleg wykupiony w ściśle określonych hotelach, zazwyczaj najdroższych.

Dowcip polega na tym, że na początku i na końcu sezonu właściciel kwatery ma możliwość wykupienia skipassu po nieco niższej cenie niż normalna, więc on tę cenę skipassu po prostu dolicza sobie do ceny noclegów, a Ty dostajesz skipass "za darmo" ;).

Tu masz opisane, jak to działa: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14373-SKIFREE-chca-mnie-oszukac-czy-nie-POMOCY?highlight=livigno

A biorąc pod uwagę, że te "ski-free" są oferowane tylko w tych terminach, gdy istnieje duże ryzyko, że jeszcze lub już nie będzie śniegu (lub będzie go mało), to interes przypomina trochę ruletkę, np. tak, jak w tym wątku: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14405-Zaczynam-Sezon-Livigno-9.12-18.12.2011?highlight=livigno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Livigno całkiem fajne: posiada aż trzydzieści pięć wyciągów o łącznej długości 115km.

Ktoś policzył długość wyciągów? :eek: :) OK, rozumiem że chodzi ci o długość tras - w Livigno to dość enigmatyczna sprawa ale 115 km to jest chyba OK.

Co do liczby wyciągów - w Livigno da się ich doliczyć jakieś 30 szt., ale w tym niemal połowa (ok. 13) to małe, krótkie wyciągi w mieście należące do szkółek narciarskich (głównie orczyki). Wolno na nich jeździć ...tylko po co :)

Nie obiecuj sobie po tym zbyt dużo. To jest "chłyt marketingowy" taki sam jak wymyślone przez operatorów komórkowych "najtańsze darmowe minuty".

Z tego "ski-free" możesz skorzystać pod warunkiem, że masz nocleg wykupiony w ściśle określonych hotelach, zazwyczaj najdroższych.

Dowcip polega na tym, że na początku i na końcu sezonu właściciel kwatery ma możliwość wykupienia skipassu po nieco niższej cenie niż normalna, więc on tę cenę skipassu po prostu dolicza sobie do ceny noclegów, a Ty dostajesz skipass "za darmo" ;).

Tu masz opisane, jak to działa: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14373-SKIFREE-chca-mnie-oszukac-czy-nie-POMOCY?highlight=livigno

A biorąc pod uwagę, że te "ski-free" są oferowane tylko w tych terminach, gdy istnieje duże ryzyko, że jeszcze lub już nie będzie śniegu (lub będzie go mało), to interes przypomina trochę ruletkę, np. tak, jak w tym wątku: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14405-Zaczynam-Sezon-Livigno-9.12-18.12.2011?highlight=livigno

Wszystko prawda, ...no prawie :)

- to nie muszą być najdroższe hotele, większość ofert to apartamenty, także te najtańsze.

- Vist pyta o wiosnę - na wiosnę można dużo lepiej ocenić ryzyko, bo wiadomo jaka jest zima itd. Oczywiście pyta przedwcześnie :)

Ogólnie co do free-ski to byłem parę razy, nie wybieram się raczej, mogę jednak zrozumieć popularność - można spędzić tydzień w Alpach taniej niż w Polsce, do tego w terminach (na obrzeżach sezonu), które w Polsce są mniej realne; jednak wg mnie lepiej dołożyć trochę (50-100 euro w skali tygodnia) i wybrać sobie miejsce i termin bez żadnych ograniczeń.

***

Vist, ad meritum - wiosna 2014

- Livigno: freeski na wiosnę w terminie 13.04-1.05 ...hmmm, trochę późno zrobili, coraz bardziej opóźniają :)

- Val do Sole: 29.03 - 13.04.2014, jak będzie fajna zima to można... ale licz się z wściekłymi tłumami gdzieniegdzie :/

W Austrii literalnie rozumiane free ski nie występuje, czy bardzo rzadko - co nie znaczy, że nie ma tańszych ofert, terminów, promocji itp. - owszem są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...