Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór butów


wojetek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

Drętwienie sródstopia

Witam

Jeżdżę na nartach od 4 sezonów raczej rekreacyjnie, ale nie boję się wyzwań. Raczej nie przeceniam swoich umiejętności, dlatego uważam się za początkującego + ,albo średniozawansowanego - . Do tej pory jeździłem w butach Haed Ezon (jakieś marketowe) W listopadzie 2012 r zakupiłem buty Salomon Mission RS8 flex 90 nr 26 w profesjonalnym sklepie Gold Sport w Łodzi. Długi czas spędziłem na przymierzaniu wielu par butów i wybór padł właśnie na te. W domu wszystko było ok. chodziłem w nich długi czas.

Wreszcie nadeszły ferie i pierwsze zjazdy w nowych butach. I tu doznałem wielkiego rozczarowania - potworne drętwienie lewego śródstopia. Jazda w tych butach to była katorga. Zaciskałem zęby i jeździłem z nadzieją że się ułożą, ale niestety tak nie było. Miałem wrażenie jakby lewa stopa była przekręcona w bucie na zewnątrz. Jak ją odkręcałem do wewnątrz to drętwienie lekko ustawało. Po narcie też było to widać, zwłaszcza jadąc na wyciągu - lewa narta lekko kantowała zewnętrzną krawędzią. Próbowałem różnych ustawień buta począwszy od różnej siły zapięcia (lekko i bardzo mocno), wysuwanie i całkowity demontaż spojlera, aż po przestawianie cantingu (oczywiście w różnych konfiguracjach) bez efektów. Odeszła mi ochota na nartowanie.

Teraz szykując się do kolejnego sezonu pojechałem do sklepu gdzie je kupiłem. Opowiedziałem o swoich problemach. Pan z obsługi od razu wziął mnie na badanie stóp i okazało się że lewa stopa jest bardzo wysoko wysklepiona, prawa mniej (szkoda że przed zakupem nie zrobili tego badania - być może zaoszczędzili by mi bólu)

Zaproponował mi wkładki Sidas 3Feet high i tu właśnie teraz mam pytanie:

- czy faktycznie to drętwienie śródstopia może pochodzić od wysoko wysklepionej stopy ? (w poprzednich butach tego nie miałem)

- czy te wkładki mogą pomóc, czy tylko chce mnie naciągnąć na kolejne koszty

Jeszcze tylko o sobie. Mam 40 lat, 176cm wzrostu, 88kg żywej wagi, narty Blizzard G-Force Sport 160cm

Bardzo proszę o jakieś sugestie i pomoc w tym temacie, bo jestem zdecydowany sprzedać te buty i kupić drugie. A może się okazać że będzie tak samo i znowu cierpienie

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez piobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że sklepienie ma wpływ, tak jak każdy inny nadmierny docisk czy ucisk. Wkładki Sidas dają jak dla mnie trochę lepsze wyczucie, są konstrukcyjnie sztywniejsze i dopasowane. Trzeba uważać bo są grubsze-wyższe od oryginałów! Pamiętaj...robiąc wkładki dopiero na stoku sprawdzisz czy są poprawnie zrobione! Ja poprawiałem w serwisie poprzez doszlifowanie, zauważyłem poprawę jednak jeszcze muszę ciut skorygować. Wymaga to uwagi w trakcie jazdy aby dokładnie serwisantowi przekazać gdzie, co i jak ci nie odpowiada.

Dziwi mnie że regulacja nic Ci nie poprawiła. Ja zazwyczaj mam "odrętwienie" po zbyt mocnym dopięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drętwieje Ci noga bo jest ucisk. Ucisk na żyły, tętnice czy może nerwy, czy jeszcze coś tam. Przyczynę, czyli ucisk musisz wyleliminować. Każdy człowiek ma indywidualną budowę i jego lewe i prawe "części" różnią się. Niejednokrotnie nawet znacznie. Nawet dżinsy LEE szyli kiedyś z szerszą lewą nogawką! U Ciebie popadło akurat na stopy, no i masz problem. Moim zdaniem wkładka może i trochę pomoże ale aby usunąć przyczynę, musisz mieć buty o różnych wymiarach/objętości/kształcie. Robią takie na specjalne zamówienia, było nawet na forum o tym pisane, ale to duży koszt. A może wyjściem byłoby dobranie miękkich butów, tzw kapci? Jednego mocniej ściągniesz klamrami i tyle. Z pewnością w dobrych sklepach z butami rozwiążą Twój problem, no chyba że jedną nogę masz z 15-20% większą od drugiej. Można np. buty frezować zdejmując w odpowiednich miejscach materiał. Mam nadzieję że sobie poradzisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...