Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Jeeb napisał:

dokładnie, społeczeństwo stało się znacznie bogatsze, chce mieć spa, wieczorne animacje, opiekę nad dziećmi a nie pokoik z 2 łóżkami i łazienką na piętrze. Najlepszy przykład to zakopiański Dom Turysty

Tak po głębszym zastanowieniu myślę, że zrobienie z Korbielowa Resortu premium było by strzałem w dziesiątkę. Właśnie potrzebne były by dobre 4* i 5* hotele, nowe wyciagi z bombami, trasy dobrze utrzymane, to tego inne atrakcje jak snow tuning, bar apresski, tor saneczkowy itp. No i ceny odpowiednio wyższe niż u konkurencji, żeby za dużych kolejek nie było, ale biznes się spinał.

BTW zaraz mnie tu zajada za takie pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mam wrażenie, że Beskidy są zadeptane. Ludzi jest mnóstwo - oczywiście na popularnych szlakach. Żeby mieć trochę spokoju, trzeba szukać najlepiej ścieżek bez szlaków, a już na pewno miejsc bez atrakcji i schronisk.
To w takim razie gdzie ci ludzie nocują? Przecież nie są to wszystko turyści jednodniowi? Fakt, że zazwyczaj parkingi pękają w szwach i najlepszym interesem jest posiadanie prywatnego terenu pod jakąś atrakcją, który można wynajmować na parkowanie - biznes praktycznie bez nakładu środków. Ruch samochodowy jest spory wszędzie.
Wracając do Korbielowa - lubię że tam niewiele się dzieje, ale rozumiem że inwestycje są konieczne dla rozwoju i w sumie przetrwania wielu osób żyjących z branży turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zając napisał:

Ja cały czas mam wrażenie, że Beskidy są zadeptane.

Nie jest tak żle... trzeba wiedzieć tylko gdzie i kiedy chodzić... a raczej gdzie nie chodzić.

Dla przykładu ..jeśli koniecznie chcesz zdobyć w niedzielę jakąś znana górę typu Pilsko lub Babia wybierz niedziele handlową..  i najlepiej żeby lało :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że zdecydowana większość ludzi w Beskidach przyjeżdża autem lub autobusem na jeden dzien z Katowic lub Krakowa i wraca wieczorem do domu. Spora część z nich zostawi kasę w schronisku za jedzenie, ewentualnie zapłaci za wyjazd kolejka, ale właściciele kwater nic z tego nie mają. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Hextor said:

Ja obstawiam, że zdecydowana większość ludzi w Beskidach przyjeżdża autem lub autobusem na jeden dzien z Katowic lub Krakowa i wraca wieczorem do domu. Spora część z nich zostawi kasę w schronisku za jedzenie, ewentualnie zapłaci za wyjazd kolejka, ale właściciele kwater nic z tego nie mają. 

dokladnie tak. Latem wiekszość gości przyjeżdza zdobyć Pilsko/Rysianke/Lipowska/Krawcule i na wieczór wraca zu house.

A jeżeli ktoś przyjeżdza na 2-3 dni to wplątuję w to Babią Góre albo Słowacje Bliskie Termy.

Zima na moje oko proporcja klienta jest 50 % Wyciągi / 50 % skiturowcy + Turysta pieszy.  A kiedyś , # kiedyś to było :) inaczej...

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hextor napisał:

Tak po głębszym zastanowieniu myślę, że zrobienie z Korbielowa Resortu premium było by strzałem w dziesiątkę. Właśnie potrzebne były by dobre 4* i 5* hotele, nowe wyciagi z bombami, trasy dobrze utrzymane, to tego inne atrakcje jak snow tuning, bar apresski, tor saneczkowy itp. No i ceny odpowiednio wyższe niż u konkurencji, żeby za dużych kolejek nie było, ale biznes się spinał.

BTW zaraz mnie tu zajada za takie pomysły :)

Do tego prąd bez ETsu, elektrownia atomowa i prawdziwe zimy też by nie zaszkodziły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy rodzinnie w zeszłym tygodniu z wtorku na środę na Pilsku. Wyszedliśmy ze Sopotni Wielkiej, w ładny słoneczny dzień na 11 km trasie napotkaliśmy 8 turystów. Na Pilsku byliśmy 18:30 i przez całych 40 minut nikogo innego tam nie było. Potem nocleg w schronisku na Hali Miziowej i tu byłem zaskoczony bo na nocleg w środku wakacji w tak dużym schronisku 15 może 20 osób, z tego niemal połowa Czesi, bo my i jeszcze jedna rodzinka po czesku mówiła. Zatrzymaliśmy się na chwile w bazie namiotowej i tam naliczyłem 5 osób. Czyli potwierdzam, w Beskidach mały ruch turystyczny, przynajmniej przez tydzień.     

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hextor napisał:

Ja obstawiam, że zdecydowana większość ludzi w Beskidach przyjeżdża autem lub autobusem na jeden dzien z Katowic lub Krakowa i wraca wieczorem do domu. Spora część z nich zostawi kasę w schronisku za jedzenie, ewentualnie zapłaci za wyjazd kolejka, ale właściciele kwater nic z tego nie mają. 

Korbielów - gdzie jeździłem od tzw. małego kajtka - raczej był zawsze zapleczem turystycznym dla Śląska, a nie Krakowa, co wiąże się m.in. z tym, że były to w dużej mierze ośrodki związane ze śląskimi zakładami przemysłowymi (dawne dzieje), ale także lepszym dojazdem ze Śląska, niż Krakowa (kiedyś bo BB, a teraz do Żywca ze Śląska jedzie się drogą dwujezdniową). Z Krakowa do Korbielowa może daleko nie jest, ale niekoniecznie wygodnie przez Harbutowice, Zembrzyce, Suchą, Pewel - drogi kręte i wąskie, a zimą często nieprzyjemne do jazdy. Czy da się dojechać autobusem rano i wrócić wieczorem - chyba niekoniecznie. 

Kraków górsko-narciarsko jeździ przede wszystkim na Podhale, a równocześnie dojazd na Podhale jest cały czas usprawniany (tunel; nowa droga z Chabówki do Nowego Targu; nowe kładki, przejścia i węzły drogowe na odcinku Kraków-Myślenice). Sporo Krakusów jeździ też w kierunku Krynicy. Do Zakopanego, Białki, Bukowiny, Krynicy jeżdżą autobusy, którymi można tanio i w różnych godzinach się dostać (w pewnej perspektywie można będzie liczyć na sprawną komunikację kolejową). Zarówno na Podhalu, jak i w Krynicy sporo się zmieniło pod względem bazy hotelowo-narciarskiej; hotele SPA, kanapy, wydaje systemy naśnieżania. 

Korbielów pod względem bazy hotelowej, narciarskiej jest mocno w tyle. Ma ogromny potencjał, bo Pilsko to góra z potencjałem, okolica też jest bardzo ładna , ale Korbielów to też generalnie trudny temat pod wieloma względami (organiczenia własnościowe, przyrodnicze). Aby tzw. turysta masowy tam zawitał trzeba byłoby zawalczyć z tzw. Białkami, Szczyrkami i Krynicami - co oznacza hotele, baseny, spa, kanapy i baterię armatek śnieżnych - na razie na to się nie zanosi. 

Ja na Pilsko jeżdżę dzisiaj przede wszystkim na skitury i w zasadzie to mi odpowiada jak jest; może nawet lepiej, z mojej perspektywy, że nic nie robią i tłumów nie ma, a z drugiej strony, jakby trochę szkoda... no taki rozdarty jestem... 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2024 o 11:04, Gorol napisał:

Byliśmy rodzinnie w zeszłym tygodniu z wtorku na środę na Pilsku. Wyszedliśmy ze Sopotni Wielkiej, w ładny słoneczny dzień na 11 km trasie napotkaliśmy 8 turystów. Na Pilsku byliśmy 18:30 i przez całych 40 minut nikogo innego tam nie było. Potem nocleg w schronisku na Hali Miziowej i tu byłem zaskoczony bo na nocleg w środku wakacji w tak dużym schronisku 15 może 20 osób, z tego niemal połowa Czesi, bo my i jeszcze jedna rodzinka po czesku mówiła. Zatrzymaliśmy się na chwile w bazie namiotowej i tam naliczyłem 5 osób. Czyli potwierdzam, w Beskidach mały ruch turystyczny, przynajmniej przez tydzień.     

Tak było też już w zeszłym roku, jak tam byłem na Pilsku pieszo z kolegą. Turystów trochę (bardzo mało), w knajpach pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...