Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Krzesło na Buczynke zostało dopuszczone do użytku. Jednak w Korbielwie jak wiadomo nigdy nie moze obyć sie bez dodatkowych problemów. Ze względu na brak oświetlenia technicznego trasy wyciągu, bedzie mógł byc użytkowany tylko do godziny 16. I pytanie dlaczego inwestor nie zrobił tego wcześniej? Nie wiedział? To chyba leży po stronie wykonawcy wyciągu.

Rozumiem, że dla Ciebie nie ma problemu aby te reflektory świeciły w ślepia borsuka pilsko-korbielowego? A jak borsuk od tych narciarzy i światła oszaleje?:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dla Ciebie nie ma problemu aby te reflektory świeciły w ślepia borsuka pilsko-korbielowego? A jak borsuk od tych narciarzy i światła oszaleje?:smile:

Tu chodzi o wiedzę wykonawcy i inwestora a raczej jej brak. Zakładano, ze wyciąg miał funkcjonować do 21, zainstalowano oświetlenie na Buczynce. Oświetlenie wyciągu jest konieczne na wypadek akcji ratunkowej GOPR i używane by było tylko w sytuacji awaryjnej a nie dla zabawy.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Korbielowie na solisku i na Babie włączyli armatki. Patrząc na prognozy to trochę akt desperacji, ale liczą się chęci :D

Widać,że słabo znasz góry... :tongue:

Jeśli teraz u mnie jest już na minusie,to co dopiero w Korbielowie?

Dolna stacja krzesełka jest bodajże na wysokości 770 m.n.p.m.! Do tego dochodzi specyficzny mikroklimat. :rolleyes::

Jeśli w B-B jest nawet +10 st. i pada deszcz,to powyżej Hali Miziowej zazwyczaj sypie śnieg! I to taki puch!

Co do gór,to wiele z tych fachowych prognoz możnaby sobie,delikatnie mówiąc,podarować... :wink:

Trzeba w nich bywać cały rok,wtedy można je poznać. :cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że słabo znasz góry... :tongue:

Jeśli teraz u mnie jest już na minusie,to co dopiero w Korbielowie?

Dolna stacja krzesełka jest bodajże na wysokości 770 m.n.p.m.! Do tego dochodzi specyficzny mikroklimat. :rolleyes::

Jeśli w B-B jest nawet +10 st. i pada deszcz,to powyżej Hali Miziowej zazwyczaj sypie śnieg! I to taki puch!

Co do gór,to wiele z tych fachowych prognoz możnaby sobie,delikatnie mówiąc,podarować... :wink:

Trzeba w nich bywać cały rok,wtedy można je poznać. :cool::

W Korbielowie bywam przez dużą część roku, bo mam tu dom, a to, że wysokość robi tu swoje też wiem. Może niepotrzebnie wierze w prognozy, ale to inna sprawa. Ile razy jechałem do Korbielowa, po drodze nie było ani grama śniegu, a dojeżdżałem i miałem pół metra śniegu na podjeździe.

Pozdrawiam :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że góra ma potencjał. Gdyby było krzesło na Miziową i dobre naśnieżanie, to co roku mogli by zaczynać z dwa tygodnie przed innymi.

A tak idąc w stronę marzeń, ja bym zrobił gondolę na sam szczyt i u góry obrotową restauracje jak w Szwajcarskim Leysin :)

Nie da się na Pilsku. Wszawobrodzi nie dopuszczą. Ale na Miziową gondolka i jakaś lepsza restauracja w schronisku, może nawet i z punktem widokowym... czemu nie. To realne już bardziej. Pewnym złotym środkiem mógłby być Telemix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przemyślałem sprawę i wydaje mi się, że mogą pójść jeszcze inną drogą i następną kanapę zrobią z Buczynki (tam gdzie jest wylot niebieskiej trasy) na Miziową, albo na Kopiec.

Po pierwsze na Buczynkę mają pewnie dociągnięte rury z wodą, więc łatwiej będzie im pociągnąć dalej.

Po drugie pozwoliło by to połączyć obie części ośrodka.

Po trzecie mogli by ściągnąć "narciarzy Białczańskich", którzy zostawili by dużo kasy.

Po czwarte mogli by rozpoczynać wcześniej sezon od góry (coś jak Jaworzyna, ale na Pilsku było by jeszcze wyżej)

No i po piąte, łatwiej naśnieżyć płaską trasę, więc tym szybciej mogli by rozpoczynać sezon.

Problem tylko taki, że ze Szczawin na Miziową mają pozwolenie, a na tą musieli by dopiero się starać.

Edit: na kamerkach widać, że ostro sypią. Pewnie mają sporą motywację, żeby zdążyć na święta. Ciekawe czy mogli by to zrobić szybciej jak by zamiast 2 tras, przerzucili wszystkie armaty na jedną.

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...